کاربر مهمان خوش آمدید       ثبت نام ورود
آخرین بررسی های ثبت شده در سایت
0
امتیاز
 vahidzand
هر کسی از بهشتی که در ذهنش برای خودش درست کرده تصوراتی داره تصوراتی از قبیل مناظر و روایحی که تو ذهن خودش میسازه
اگر روزی کسی در جایی از من بپرسه بهشت رو با چه بویی تصور کردی قطعا من بهش در جواب خواهم گفت وتیور گرانیوم کرید
بدون تحقیقات قبلی درباره ی این عطر بسیار راغب بودم برای تستش یک احساسی بهم میگفت که این عطر میتونه یکی از بهترین عطرهات باشه ولی به دلیل اینکه سمپل های تست نشده ی زیادی در دستم بود فرصت نمی شد برای تست این کار شگفت انگیز اما میدونستم که یکی از دوستان این کار رو داره و روزی قرار داشتم باهاش در یکی از پارک های معروف شهرمون که موقع گذاشتن قرار بهش گفتم که سمپل این عطر رو هم با خودش بیاره با اولین اسپری این عطر روی پوستم فهمیدم که این همه رغبت بیخودی نبوده و بحق استحقاق این رو داشته که تا به امروز یکی از 10 عطر برتر من باشه تو کلکسیونم
شروع عطر با ترکیب پوست ترش و تلخ ترنج به همراه بوی شاداب لیمو هست که هر دو به وضوح قابل تشخیص هستن
در رایحه ی میانی دقیقا همین بو کمی ملایمتر میشه و در این مرحله رایحه ی گل شمعدانی به عطر اضافه میشه که بسیار شیک و جذابیتش رو صد چندان میکنه با اضافه شدن این رایحه
در رایحه ی پایانی تمام روایح مذکور ارام میگیرن ولی باز هم بوضوح قابل تشخیص هستن و عطر کمی بوی خاکی و ریشه ای به خودش میگیره
تمامی این روایحی رو که ذکر کردم به قدری واضح و با کیفیت با هم میکس شدن که یک فرد تازه کار هم میتونه تشخیصشون بده
یک عطر بسیار شیک که مناسب فصل بهار میدونمش با کمی رعایت در تعداد پاف ها میشه در فصل تابستان هم استفاده کرد ازش ولی برای بهار معرکه است
از معدود کارهای کرید هست که به دوستانم پیشنهاد میکنم بخرنش چون ارزش پولی که بهش پرداخت میکنن رو داره
پخش بوی این عطر در کمال تعجب بی نظیره در 2 ساعت اول و بعد از اون در 1 متری شخص قابل تشخیص هست و ماندگاری بالای 8 ساعت روی پوست من
نمره ی 8.5 از 10 برای این شاهکار
0
امتیاز
 dkarash

من مدتی قبل مصاحبه ای رو که با خانم سونیا کنستانت عطار معروف فرانسوی انجام شده بود رو میخوندم. در قسمتی از اون مقاله از خانم کنستانت پرسیده شده بود که بنظر شما خوشبوترین ماده اولیه چه ماده ای است؟ در جواب هم وی گفته بود که "آمبروکسان". من بعد ازاین مقاله ترغیب شدم که در مورد این ماده بررسی هایی انجام بدم و متوجه شدم که ماده ای سنتتیک هست که ازگیاه مریم گلی استخراج میشه و بویی که داره تا حدی شبیه به کهرباست و در واقع فرم سنتتیک کهربا هست. در ضمن این ماده بیشتر به عنوان فیکساتیو یعنی نت نهایی در عطر استفاده میشه و کمتر در نتهای ابتدایی و میانه عطرها حضور داره.

در عطر ساواژ از برند کریستین دیور؛ این ماده عنصر اصلی عطر هست. اگه شما کلیپ رسمی تبلیغاتی این عطر رو دیده باشید؛ یه یاد دارید که از خارج شهر و خاک و کندن زمین و نیز حیوانی شبیه به بوفالو صحنه هایی رو نشون میده. حال و هوای این عطر دقیقا همینه. یک حس خاکی؛ زمینی؛ غنی رو این عطر به تصویر میکشه. در ضمن آمبروکسان چون بویی حیوانی داره؛ در این کلیپ و در دو صحنه ی کوچک این مورد با بوفالو و گرگ تداعی میشه.

ساواژ همچنان که قبلا اشاره کردم از آمبروکسان به عنوان رایحه ی غالب بهره میبره. این رایحه همانطور که اشاره کردم بیشتر به عنوان فیکساتیو در عطرها استفاده میشه و اینکه این ماده رو از تقریبا ابتدای عطر استشمام کنید؛ چیز تقریبا جدیدی هست. در واقع نقشی که این ماده در ساختار عطر در اکثر مواقع ایفا میکنه؛ همچون سازهایی با صدای بسیار بم در یک کنسرت هست. شما در یک کنسرت تقریبا اصلا به صدای سازهای بم توجه یی نمیکنید و آنچه که بیشتر جلب نظر شما رو میکنه؛ ملودی و سازهایی هستند که نتهای زیر رو تولید میکنند و این سازهای بم در واقع مانند بستری هستند که اجازه میدن که سازهای دیگه خودنمایی کنند و غنا و تونالیتی موسیقی رو افزایش میدن.

حالا در مورد آمبروکسان هم دقیقا این مورد صادقه. آمبروکسان به عنوان یک فیکساتیو در اکثر عطرها کمک میکنه که عطر غنای خاصی بگیره و اینجا هم همین نقش رو ایفا میکنه. ولی از ابتدای کار تا نت پایانی.


با توجه به بوی سنگینی که عطر ساواژ داره؛ شخصا استفاده از اون رو در فصول سرد سال ترجیح میدم و در بهار هم بنظر من قرار گرفتن این عطر روی پوست؛ حس خیلی سنگینی رو به شخص القا میکنه . تابستون هم که دیگه حساب کارش کاملا مشخصه!!
0
امتیاز
 dkarash
همانطور که از اسم عطر (که به معنای سرخس هست) مشخصه؛ این عطر در گروه فوژه آروماتیک قرار داره. پس قاعدتا ما باید انتظار بویی گیاهی؛ کمی تلخ و کمی سبز رو داشته باشیم. در اصل هم همینطوره. ولی در عطر براکن با یک یورش تلخی زیاد عطر مواجه میشیم؛ بطوریکه این حجم تلخی زیاد؛ عملا جای اکثر روایح دیگه رو میگیره. البته رایحه فوژه در این عطر در پس زمینه هست. بطوریکه میشه گفت که 75 درصد از رایحه ی ابتدایی عطر براکن رو تلخی شکل میده و 25 درصد آن روایح فوژه هست. البته باید قید کنم که همین 25% عامل تحکیم بخشی برای ساختار کلی عطر هست. یعنی سنگ بنای این عطر رو همین 25 در صد تشکیل میده و اون 75 درصد برروی این فونداسیون بنا نهاده شده.

در واقع برند آمواژ با عطر براکن یک ساختار شکنی در طبقه بندی عطرهای فوژه ایجاد کرده و در صدد نو آوری شده. در واقع خواسته که با همان عناصر اصلی در ساخت عطرهای فوژه یک عطری رو ارایه کنه که در عین داشتن ته مایه عطرهای این گروه یک تلخی خاصی رو به نتهای مربوطه اضافه کنه.

از نظر پخش رایحه و ماندگاری باید بگم که این عطر نیز همچون اکثر کارهای دیگه از برند آمواژ؛ هیچ مشکلی در این دو مورد نداره.
1
امتیاز
 dkarash
ابتدای شروع عطر با بویی خاکی و گس آغاز میشه. بوی خاکی مربوطه مثل خاک خشکی هست که توی هوا پراکنده هست و اصلا مثل بوی خاک بارون خورده و مرطوب رو نمیده. گسی هم که داره در ابتدای کار و تا 1.5 ساعت خیلی زیاده.

این حس خاکی و گس بودن عطر تا 1.5 ساعت ادامه پیدا میکنه و بعد از اون عطر بویش تغییر میکنه و به سمت سبز بودن حرکت میکنه. وتیور گرلن در این مرحله بویی نسبتا شاداب؛ گیاهی؛ کمی سبز پیدا میکنه. البته سبز بودن عطر در این مرحله اصلا بصورت خیس و آبدار نیست. یه جورایی مثل اون حالت سبزی هست که گیاهان در ابتدای اردیبهشت که تازه شروع به رشد کردند داره. و در واقع هنوز بوی گیاهی خیلی جوان (و نه کامل شده و رسیده رو مثل چیزی که توی تیر وجود داره) رو در این حالت میده. در این مرحله از نت میانی بوی عطر تا حدی شبیه به عطر بی من از برند تیری موگله میشه.

در مجموع وتیور گرلن عطری هست که هر چی که از شروع پروسه ی بویایی عطر میگذره؛ خوش بو تر میشه و از ابتدا که بوی خیلی جذابی نداره (ولی خیلی خاصه)؛ در نهایت به یه عطر دوست داشتنی تبدیل میشه.
1
امتیاز
 vahidzand
وتیور با کلاس
گرچه بهترین عطر وتیوری رو Vetiver Extraordinaire Frederic Malle میدونم ولی اینم خوش ساخت و خوش کاربرد هست
رایحه ی وتیور در این عطر مثل بیشتر عطرای وتیوری دیگه بوی خاکی و کلاسیکی نداره در اینجا وتیوری مدرن و شادابی رو داریم که کارش جذب مخاطب هست بشخصه بهترین کار این برند رو همین عطر میدونم به خاطر دلایل خودم
رایحه ی اولیه این عطر با بوی بسیار شاداب و شیرین آلو و وتیور شروع میشه در این عطر همین رایحه ی شیرین و خوشمزه ی آلو تا آخر عمر عطر قابل استشمام هست
برای درک رایحه ی مرکبات این عطر باید خیلی دقیق و باشین چون خیلی واضح نیست و به زور بوش معلومه ولی قطعا رایحه ی مرکبات توش هست از اون بوی کمی ترش مانند عطر مشخص میشه که در این عطر مرکبات هم هست که بعد از اینکه رایحه ی اولیه عطر به پایان رسید و عطر در حال رفتن به دومین رایحه است ناپدید میشه
در رایحه ی پایانی بوی چوب عود و وتیور و آلو میمونن در اینجا چون بوی عود به عطر اضافه شده کمی عطر رو به طرف رسمی هدایت کرده و اون شادابی اولیه رو از عطر گرفته
همه ی ما که اینجا عطر رو بررسی میکنیم میگیم که عطر شیرینی هست ولی دوستانی هستن که از عطرای شیرین خوششون نمیاد گول کلمات رو نخورین شیرینی این عطر خوراکی هست و اون شیرینی ناشی از وانیل یا عسل و ... نیست که بگین چون همه میگن شیرینه و منم از عطرای شیرین خوشم نمیاد پس نرم سمتش قطعا تستش کنین چون به امتحانش میارزه 100 درصد
درباره ی پخش بوی عطر چون عطرای آتلیه کلون همون طور که از اسمشون پیداست کلون هستن edc نباید زیاد انتظار داشته باشین چون این edcها روی شفافیت نوت ها بیشتر تاکید دارن تا پخش و ماندگاری
با این اوصاف پخش بوی این کار خیلی خوب در 3 ساعت اول و ماندگاری بالای 7 ساعت روی پوست من هست
نمره 7.5 از 10 میگیره از من
البته عطری که دست منه ورژن قدیمی هست و نمیدونم جدیدا ریفرموله شده یا نه
اگر از این نوع بو ها و عطرای وتیوری مثل من دوست دارین اینا رو هم امتحان کنین ضرری نداره
1/ Vetiver Extraordinaire Frederic Malle
2/ Bal d'Afrique Byredo
3/ Grey Vetiver Tom Ford
4/ Sel de Vetiver The Different Company
5/ Vetiver Guerlain
و یک پیشنهاد عالی و ارزان قیمت متفاوت
6/ Roadster Cartier
1
امتیاز
 dkarash

هر فردی که یک عطر نیش رو تهیه میکنه؛ یه هدفی رو در ذهنش در نظر داره. یا اینکه رایحه ی واقعا خاص و تک و یا کیفیت ساخت بالای نتهای عطر و طبیعی بودن ساختار کلی نتها و یا دوام و یا پخش بوی مناسب و یا حتی طراحی ظاهری زیبا و دلفریب.


این عطر هیچکدوم از موارد فوق رو نداره! عطری هست بشدت عامیانه و با رایحه ی تکراری.
در ابتدا عطر به مقدار کمی شیرین هست و در کنار آن یه بوی ملایم گلی هم وجود داره. کمی که میگذره؛ این رایحه ی شیرین و خامه ای حالت پختگی و جاافتادگی پیدا میکنه که علتش میتونه به خاطر افزوده شدن صندل باشه که بستر این رایحه شیرین رو مستحکم میکنه. شیرینی عطر در تمام مراحل عمر عطر به خاطر وجود لوبیای تونکا (و به مقدار کمتری در مراحل میانی و پایانی نتهای عطر صندل) هست.
در مجموع رایحه ی کلی عطر تغییرات زیادی نمیکنه و فقط گل آفتاب گردان کم کم به ترکیب افزوده شده و یه بوی ملایم؛ گلی؛ کمی شیرین و خامه ای رو در مجموع ایجاد میکنه.
1
امتیاز
 dkarash
اپوس 7؛ تنها عطر سبز از مجموعه ی اپوس آمواژاپوس 7 دو نوع فضای بویایی رو در مجموع ایجاد میکنه. تا حدود یک ساعت اول نتهای سبز و ادویه ای و بعد از آن نتهای سبز و بالسامیک.
در نتهای ابتداییش شنبلیله و گیاه باریجه را به یدک میکشه. بوی شنبلیله خیلی کنترل شده است و حالت خیس نداره و بیشتر اون حس سبز بودن رو منتقل میکنه. حدود 3 دقیقه پس از شروع؛ هل در بستر عطر شروع به پخش رایحه میکنه؛ که البته تشخیص اون یه مقدار مشکله ولی کاملا بوی زیبای هل رو میشه در نتهای ابتدایی عطر تشخیص داد. پس از حدود 10 دقیقه از شروع عطر؛ بوی عود به عطر اضافه میشه. بوی عود بسیار حالت مرموز و تاریکی به عطر می بخشه. بوی عود در کنار گیاه ناگارموتا که در اصل در هندوستان رشد میکنه و گونه ای از پاپیروس هست؛ بوی بخصوصی رو ایجاد میکنه. یه حالت خاص نافذی که انگار راه خودش رو در نای و نایژکهای انسان داره باز میکنه و با سماجت تمام وارد کل سیستم تنفسی انسان میشه.
اگه دوستان با عطر تیمبوکتو از برند لاغتیزان پارفیومر آشنا باشند؛ متوجه عرض من در این مورد میشن. در تیمبوکتو گیاه پاپیروس حالت عود مانندی داره و یک بوی نافذی رو ایجاد میکنه.
قضیه در مورد اپوس هفت نیز کاملا صدق میکنه. گیاه ناگارموتا که گونه ای از پاپیروس هست؛ در ایجاد اون حالت نافذی که در گیاه هم گونه اش در عطر تیمبوکتو وجود داره؛ نقش بخصوصی رو در اپوس 7 بازی میکنه.

اگه بخواهم بوی این عطر رو در مجموع به یک رنگ تشبیه کنم؛ رنگی که انتخاب میکنم سبز خیلی خیلی تیره خواهد بود که دقیقا بیان کننده ی خصلت اپوس هفت هست.اپوس هفت در مجموع عطری است سبز؛ تاریک مرموز با تغییرات نت بسیار محدود که فقط برای فصول سرد سال و ترجیحا برای زمستان (ونه حتی پاییز) قابل استفاده هست.
1
امتیاز
 meysam vazifeh
از نظر من عطر سیلور مانتین کرید یکی از بهترین تولیدات این برند هست . فقط کافیه از یک نت به خصوص خوشتون بیاد باقیش رو بسپارید به کرید . . .
بوی غالب Creed Silver Mountain Water چای تر و تازه هست . یه رایحه ی تلخ ، کمی تند و با طراوت و سبز که در روزهای گرم تابستان و بهار به شدت میچسبه . . . در کنار این نت با کیفیت که در این بطری استفاده شده ، عناصر مرکباتی هم حضور چشم گیری دارند و پا به پای چای همراهیتون میکنند و حس با طراوت و ترش و آبدارشون رو در دل عطر جاری میکنند . . .

در نتیجه انتظار یه عطر خنک ، سبز ، ترش و تلخ رو خواهید داشت و اگر به این تم بویایی علاقه مند هستید بی برو برگرد تستش کنید که بسیار ارزش خریدش بالاست نسبت به کیفیت و رایحه بی نظیرش

این عطر مشابه با کیفیت و قوی تری هم از نظر پراکنش و ماندگاری داره که از برند زرجوف به نام مفیستو میتونید پیگیرش باشید ولی اون ادکلن حس کمی تند گون تر ، خشن تری داره در حالی که سیلور مانتین ملایم تر و روزانه تر و ناز تره . . . Mefisto Xerjoff for men قیمتش نزدیک 800 و حتی 1 میلیون تومان داره به فروش میرسه در حالی که سیلور مانتین رو میتونید حدودا 500 600 هزار تومان خرید کنید . اما تست کردن هر دو عطر رو پیشنهاد میکنم . و بالاتر هم توضیح دادم چه خصوصیاتی نسبت به همدیگر دارند.
1
امتیاز
 vahidzand
چرم مهربون شده با رز
بعد از تست کلی عطر های به ظاهر چرم که تقریبا دیگه از چرم نا امید شده بود به پیشنهاد یکی از دوستان این عطر و هم تست کردم با اولین اسپری روی مچم فهمیدم که چرمی رو که دنبالش بودم یافتم
این شاهکار بزرگ و دو شاهکار دیگه از کمپانی ارزشمند جووی یعنی پرایویت لیبل و سایکدلیک رو در فصل زمستان بیشتر از عطرای دیگه ام استفاده میکنم یعنی با وجود اینا چی میتونم استفاده کنم اصلا؟؟؟؟؟
چرمی رو که در توسکان لدر تام فورد و عود لدر مونتل به کار رفته در همین جا هم شاهدش هستیم یعنی چرمش مال همون منطقه ی توسکانی آمریکاست نه پارمای ایتالیا اگر هم به ادعای عطارش برای شهر پارمای ایتالیا باشه باید بگم کپی توسکانه میگذریم
در اون دو کار مذکور رایحه ی تمشک و زعفران به مشام میخوره تقریبا با بوی چرمش برابری میکنن و نمیزارن چرم اون طوری که باید خودنمایی بکنه که در این عطر خبری از اون روایح نیست
خوشبختانه بوی چرم قوی در سرتاسر عمر عطر به وضوح قابل استشمام هست
شروع کار رو با بوی تلخ چرم و دودی و سنگین بسیار موقر رو داریم. رایحه ی میانی عطر هم همینه منتها عطر کمی از قدرتش کاسته شده
رفته رفته همین بو رو به ضعیف شدن میگذاره که در این هنگام رز بهش اضافه میشه و کمی عطر رو شیرین میکنه {خیلی کم}
پخش بوی این کار خیلی خوبه در 3 ساعت اولیه و بعد از اون باید مچتون رو بو کنین و از ته بوی عطر روی مچتون فقط خودتون لذت ببرین به مدت 8 ساعت که رقم قابل قبولی هست
حرف نداره این عطر 9 از 10
1
امتیاز
 atghia_at
دوست گرامی جناب وحید زند
با تشکر از اینکه وقت گذاشتید و نظرتون رو با ما به اشتراک قرار دادید
خب حقیقت اینه که این عطر در سلیقه ی جامعه ما خوش بازخورد هست! شخصا این عطر رو به عنوان هدیه برای مدیر یک شرکت خریدم و با نظر اکثریت (تقریبا همه جز خودم) این عطر بینهایت دلپذیر و جذاب هست! شاید طراحی حرفه ای و پیچیده ای نداشته باشه و برای کسی که با مقوله عطر کمی بیشتر آشنا هست کار خوشایندی محسوب نشه اما طراحی کمپانی ها حتی شرکت های مشهور هم میتونه برای فروش بیشتر در بازار و به دست گرفتن بازار باشه...به نکته خوبی اشاره کردید و اونم دیسلایک بالاش هست...میدونید علت چیه؟ چون توی اون سایت اکثر کسایی که رای میدند عطرشناس و عطربازن قطعا عوام نمیان همچین سایت تخصصی و بررسی داشته باشند...
1
امتیاز
 vahidzand
به هیچ عنوان این عطر رو بدون تست نخرین
کهربایی هست و چوبی ولی تا بحال نه همچین کهربایی رو تجربه کردین نه همچین چوبی رو
یه عطری معلق در هوا بدون اینکه فصلش رو مشخص کنه و اینکه میشه با چه لباسی پوشیدش
با اولین تستم درباره ی این عطر باید بگم که هیچ گونه بهم راه نداد باهاش ارتباط برقرار کنم بویی بی نهایت پودری در همه جای عطر حاکمیت میکنه و حال منو بد میکنه بوش هم مثل چسب میمونه روی پوست بیشتر از 12 ساعت
من عطرهام رو با یکی از دوستانم که در این حرفه دارای تجربه ی بیشتر از من هست تست میکنم تاثیر عطر روی خودم رو باهاش در میان گذاشتم و اونم همون لحظه تستش رو انجام داد و بعد از ساعت ها جوابی رو ازش شنیدم که اصلا نمیخواستم بشنوم انتظار داشتم بهم بگه این اصلا عطر نیست و ...
ولی جوابش این بود که عطر خوبی هست و دستریز رو برد و فرداش اومد بهم گفت که چه بازخوردهایی ازش گرفته همچنان به حیرت من افزوده میشد که چطور میشه ...
دستریز رو ازش گرفتم با خودم گفتم شاید با یک تست دیگه بشه باهاش ارتباط برقرار کرد ولی متاسفانه این بار از اونم بدتر بود و موفق نشدم
با اینحال رجوع کردم به سایت جهانی فراگرانتیکا و نظرم رو درباره ی عطر اونجا نوشتم منتظر جواب از طرف طرفداراش بودم با یه گونی توهین و بد وبیراه ولی صحنه ای که باهش مواجه شده بودم بیشتر از همه چی منو به حیرت واداشت
دیدم اصلا نظری در کار نیست همینطوری پافشاری کردم و چهار بار نظر نوشتم ولی هر بار فروشنده های عزیز ایرانمون چند نفری متفق القول میومدن و نظرم رو پاک میکردن و بالاخره فهمیدم کار از کجا خرابه
اگر در سایت مذکور دقت فرمایین دیسلایک های این عطر آویزون شده تا زمین ولی نمره هایی که دادن بهش اکثرا بیشتر از 8 هست چرا واقعا یه معنی داره اینا میتونن به نظرات دسترسی پیدا کنن ولی به دیسلایک ها نه.
نمیخوان ایراد بشنون از این عطر که مبادا جنس هایی که خریدن و تو مغازه جای دادن بمونه روی دستشون فکر میکردم اون سایت خارجی هست میشه نظر واقعیمون رو ابراز کنیم ولی دیدم هموطن هامون اونجا هم رخنه کردن و دارن به سود خودشون کار میکنن با این حال اشکالی نداره من اینجا حرفم رو گفتم
عطری همه پسند نیست یا عاشقش میشین یا مثل من از شیشه اش هم فرار میکنین
بدون تست زنهار زنهار
بالاخره نفهمیدم مشکل از من بود یا عطر
نمره 5 از 10 میگیره از من
تشکر از سایت حرفه ای رویال عطر
1
امتیاز
 vahidzand
مسلما کسی این عطر رو نمیزنه برای جلب نظر خانم ها یا برای بازخورد بین عموم
چون نه گلی هست
نه چرمی هست
نه مرکباتی هست و و و اصلا اون چیزی نیست که فکرشو میکنین
هیچ کس یک ملیون تومن پای عطری نمیده که بوی گیاه بوده اونم چه گیاهی شاید بعضی ها حتی یک بار هم در طول عمرشوناسمش رو نشنیدن
سنبل خطایی
این عطر بوی محض طبیعت و آرامش رو داره
رایحه ی اولیه این عطر بوی ترش و کمی تلخ یه حسی سبز و گیاهی رو به شخص انتقال میده ولی اصلا هیچ بوی شیرینی تو عطر ندیدم بشخصه
در رایحه ی میانی کمی بوی سنبل خطایی اروم میگره و نت هایی که روی کار میان به ترتیب اینا هستن وتیور قوی و چوب سدر و جوز هندی این همونی هست که عطر رو کمی تلخ کرده و بوی ادویه جات که به وضوح قابل استشمام هستن
همین روایح کم کم اروم میگیرن یعنی از قدرتشون کاسته میشه عطر به عمر خودم خاتمه میده
همونطوری که گفتم عطر بوی طبیعی میده و فکر میکنم برای زمانهای خاص طراحی شده نه استفاده ی روزمره توسط استاد Pierre Bourdon در سال 2007
پخش بوی 3 ساعتی به فاصله ی 1 متری شخص
و ماندگاری بالای 8 ساعت روی پوست من
1
امتیاز
 dkarash

اپوس ۸ ؛ عطری با کیفیتی خارق العاده و بسیار طبیعیعطر اپوس ۸ با نتهای گلی کارش رو آغاز میکنه. درست در زمان اسپری عطر؛ بویی که استشمام میشه؛ عطر شکوفه ی پرتقال هست که به نحو شگفت انگیزی طبیعی است. این رایحه تا ۵ دقیقه کاملا بصورت تنها وجود داره و بعد از 5 دقیقه گل یاس به این نت افزوده میشه. کیفیت رایحه در این مرحله بصورت اعجاب آوری طبیعیه. اینجانب در دوران بچگی در حیاط منزل گل یاس به مقدار زیادی داشتیم. هر موقع که من از کنار گیاه مربوطه رد میشدم؛ عطر یاس رو تجربه میکردم. حالا هم پس از بوییدن نت ابتدایی عطر دقیقا اون فضا برایم تداعی میشه. رایحه ی یاس اونقدر در این مرحله با کیفیته که کوچکترین تفاوتی با رایحه ی اصلی گل یاس نداره و شما به هیچ عنوان و بدون هیچ شکی؛ یه رایحه ی سنتتیک برایتون تداعی نمیشه.

اپوس ۸ بعد از یک ساعت وارد نت میانی خودش میشه. در اینجا فضایی که بیشتر چوبی است و به مقدار خیلی کمتری دودی است رو تجربه خواهید کرد. رایحه ی دودی مربوطه اصلا سنگین نیست. بلکه به پخته شدن عطر در این مرحله کمک میکنه و باعث میشه که یک بالانس خیلی خوبی بین نتهای گلی و چوبی برقرار کنه. البته در این مرحله؛ روایحی که از نتهای اولیه وجود داشتند؛ کامل از بین نمیره و تعادل خوبی بین رایحه ی گلی و رایحه ی چوبی؛ دودی برقرار میشه.

شرکت عطر سازی آمواژ در اکثر کارهایش بسیار هوشمندانه عمل کرده. از تولید عطر مهندسی ساخته شده ی اپوس ۵ گرفته؛ تا همین اپوس ۸ که مورد بررسی است. اپوس ۸ عطری یونیسکس در نظر گرفته شده؛ در حالیکه شما در صورت بوییدن نتهای اولیه عطرممکنه بگید که این عطر کاملا زنانه هست. البته تقریبا هم همینطوره. تا یک ساعت اول انگار شما در باغی پر از گلهای یاسمن قرار دارید و حسی که تا یک ساعت اول القا میکنه؛ کاملا حس زنانگی هست. ولی بعد از یک ساعت قضیه کاملا فرق میکنه. اضافه شدن نتهایی که بیشتر در عطرهای مردانه افزوده میشوند (مثل نتهای چوبی و دودی) عطر رو به سمت مردانه شدن حرکت میده و این باعث میشه که تحلیل کننده ی عطر دیگه دهانش برای اعتراض که این عطر یونیسکس در نظر گرفته شده؛ در حالیکه کاملا زنانه هست ( چیزی که شاید در مورد اپوس یک در نظر گرفته میشه) ؛ بسته میشه!!

وقتی که حدود ۲ ساعت که از عمر عطر میگذره؛ اون شدت و قوتی که نتهای گلی داشتند؛ کاهش پیدا میکنه (ولی تا انتهای کار از بین نمیره) و اون حالت چوبی و مختصر دودی همچنان وجود داره و عطر کمی در این مرحله ادویه ای هم میشه. علت اون هم وجود زنجبیل در نتهای عطر هست که کمی حس ادویه ای هم علاوه بر حس چوبی دودی در فرد استشمام کننده؛ القا میکنه.

در مرحله ی نتهای پایانی؛ تغییر در روند نتهای بویایی اپوش ۸ مشهود نیست.عطر اپوس ۸ در مجموع بیشتر برای بهار مناسبه و به علت حس دودی ضعیفی که در نتهای میانی اش داره (شاید به علت وجود گیاه خس خس باشه) به عقیده ی من عطری است که در بهار و حداکثر تا دهه ی اول خرداد قابل استفاده هست و از اون به بعد این نتهای میانی عطر؛ میتونند آزار دهنده باشند.
1
امتیاز
 vahidzand
تصور کنین شخصیتی رو که نمیشناسین و به طور تصادفی در یک مهمانی با هم دیگه روبرو میشین ولی چون این برخورد اولیه هست نمیتونین راحت ازش اسم عطرش رو بپرسین این سوال ذهن شما رو اشغال خواهد کرد و ممکنه بهانه ای باشه برای ورودتان به دنیای زیبایی و پیچیده ی عطر مانند شخصی که دنبال نیمه ی گمشده ی خودش میگرده همه جا شما نیز دنبال عطر گمشده ی خودتون میگردین این یک واقعیته خود بنده چون نتونستم اسم عطری رو تو خیابون از یک خانوم بپرسم تا به امروز هم تست های بسیار متعدد رو داشتم ولی هنوز اون نیمه ی گمشده ام پیدا نشده و همچنان هم دنبالش میگردم
این یک شوخی یا مثال فرضی نیست پس حقیقته که این عطر هم میتونه همچین کارایی با یه آدم بکنه
شما هزاران تست خواهید کرد ولی در آخر به خودتون میگین اون یک چیز دیگه بود سرنوشتی که تا به امروز خودم دچارشم
عطری که اینجا تحلیل میشه عطر همه پسندی نیست بخاطر خاص بودن رایحه اش
تصور کنین عطاری رو به نام خانم Sonia Constant که بعد از ساخت اون همه کار معمولی. در سال 2015 دست به ساخت همچین عطری زده باشه این عطر در من حسی رو بر انگیخته که اصلا نمیخوام کس دیگه ای ازش استفاده کنه چطور خیلی هامون وقتی لباسی نو میخریم دوست داریم فقط خودمون بپوشیمش و زود همه ازش کپی نکنن و خلاصه خز نشه و نیفته دست همه من هم به این عطر ارزان قیمت همچین حسی رو دارم بطور خلاصه در فصل استفاده اش که به شخصه بهترین زمان استفاده اش رو بهار میدونم اجازه ی استفاده از عطرای دیگه ام رو بهم نمیده همون حسی که دیور او سواژ در پاییز باهام میکنه یه همچین شاهکاری هستن اینا یعنی
رایحه ی اولیه این عطر رو شما تصور کنین یک مشت هل در دستتون دارین و اونو فشار دادین و در اثر این فشار هل های داخل دستتون عرق میکنن طبیعتا وقتی همچین هلی رو ما بو بکنیم چون بوش تند هست حس میکنیم دماغمون از درون داره میسوره در کنار همین هل رایحه ی مشک رو داریم بطور خیلی واضح و چوب رو که به عطر وقار خاصی دادن
در ادامه وقتی بوی عطر به همین منوال جلو میره کمی آرومتر میشه و هل و مشک که تا آخر حکمرانی این کار رو دست دارن با کمی رایحه ی کهربا روی کار میان که در اینجا شاهد کمی شیرین شدن عطر هستیم ولی ترشی هل هنوز هم هست یعنی هل و مشک تا پایان عمر عطر خودنمایی میکنن با وتیوری که عطر رو خاکی کرده و حال و هوایی وصف نشدنی به عطر داده
در آخر باید عرض کنم بوی عطر القا کننده ی همون رنگ شیشه هست بطوری که با لباس های تیره و بخصوص سرمه ای حال و هوای دیگه ای داره
عطر رسمی محسوب میشه بنظرم
نمره 8 از 10 میدم بخاطر رایحه ی خاصش و نیم نمره بخاطر کیفیت ساخت شیشه و افشانش ازم دریافت میکنه کمترین کاری که میشه در حق این شاهکار کرد
پخش بوی این کار در 2 ساعت اولیه در 1 متری شما بوضوح قابل احساس هست و بعدر از اون فقط 2 ساعت دیگه خودتون و کسانی که به شما بسیار نزدیک هستن حسش میکنن اما ماندگاری بالای 8 ساعت روی پوست من داره
دوستش دارم چون عطر منه

0
امتیاز
 meysam vazifeh
ام ۷ برای خیلی از عطربازا به عنوان یک شاهکار شناخته میشه . اما به شخصه با اینکه خود ام ۷ اصلی برام فوق العاده ارزشمند و قابل تحسین هست، اما ام هفت فرش رو بیشتر دوست دارم . یکی از بهترین عطرای خنکی هست که تست داشتم و 100 حیف و افسوس که دیگه تولید نمیشه .

این عطر به دو قسمت تقسیم میشه . مرکبات تازه و نت های چوبی

مرکبات حس خنکی ، شادابی و البته ترش و تلخ خیلی خوبی رو در این عطر مردانه به وجود میارند. در عوض وتیور و چوب عود حس تاریک ، چوبی ، کمی خاکی و از همه مهمتر دودی رو در این عطر ایسون لورن به وجود آورده اند.

عطر M7 Fresh Yves Saint Laurent در ابتدا بسیار خشن تر ، قوی تر و شلوغ خودش رو نشون میده ولی بعد از 5 الی 10 دقیقه خودش رو پیدا میکنه و روی پوستتون به خوبی جا میوفته و از اینجا به بعدش هست که دیوانه کننده دوستش دارم . هم خودم از رایحه رسمی و مردانه اش کیف میکنم و هم دیگران میتونند لذت ببرند از بوی خاص و فوق العاده گیرای عطرم . . .

در این عطر حس تلخ و دودی و اقتدار عود رو در یک عطر خنک که مناسب تابستان و بهار هست تجربه خواهید کرد که برای استفاده در استایل پوششی رسمی بسیار مناسبه .
این عطر دیسکانتینیو (توقف تولید) شده و با توجه به وجود مرکبات در دل عطر از نظر من هر چی که تو بازار داره فروش میره در بهترین حالت فاسد شده اند یا چیزی از عمرشون نمونده . . .

مرکباتی که در عطر استفاده شده علاوه بر اینکه از کیفیت بسیار خوبی برخوردار هستند، حس تلخ و ترش و خنکی رو به وجود آورده اند که در کنار عنار بسیار تاثیر گذار خس خس و از همه مهمتر چوب عود، به مراتب تلخ تر شدند و به طبع حس تاریک و دودی هم بر عطر سایه افکنده .
1
امتیاز
 meysam vazifeh
با این عطر عاشق برند قابل احترام Parfum d`Empire شدم . پس دعوت میکنم شما هم به دنیای منحصر به فرد و استثنایی این برند ایتالیایی قدم بگذارید. زمانی که عطر کورسیکا یا کرسیکا رو رو پوستم اسپری کردم چند ثانیه بهت زده شدم . این عطر خیلی رک و پوستکنده به شما میفهمونه که در چه سطحی از کیفیت و خاص بودن قرار داره. این عطر به هیچ وجه همه پسند نیست و شما به راحتی میتونید نگاه ها رو در یک مجلس یا جلسه کاری به خودتون معطوف کنید.

عطر Corsica Furiosa به طور کلی در خانواده بویایی معطر و سبز قرار داره ولی در کنارش مرکبات و ادویه جات مثل نسیمی رد خواهند شد. شروع این ادکلن بسیار تلخ ، کمی تند و اندکی گس ، خاکی ، کمی فلفلی و البته علوفه مانند هست که در کنار حس ترش و نسبتا با طراوت و تازه ترنج همراهیتون میکنه. همچین حس چمنی و گس عطر رو در عطر تویت آن ژاردین هرمس تجربه کرده بودم و در این جا هم همین حس به من منتقل میشه....

اما مهمترین فاکتوری که این عطر نیش رو خاص و از نظر من شاهکار میکنه، رایحه ی علوفه مانند نیمه خشکش هست که شدیدا منو یاد اسپند نیمه خشک میندازه. من در دوران نوجوانی بیشتر به کوهستان ها میرفتم برای گردش و سیاحت و معمولا اسپند هم از اونجا ها برمیداشتم میاوردم برای خشک کردن . این حس علوفه ای مانند عطر دقیقا بوی اسپند میده . وای دیوانه ام کرده .... یه کوهستان با کلی پوشش علوفه های خشک و کم آب که ناگهان مه ازش عبور میکنه و رطوبت و بوی گیاهان فضای کوهستان رو فرا میگیره . من عاشق این لحظه ام . حالا که نمیتونم خیلی به اونجا برم چرا از این عطر استفاده نکنم . وقتی تستش میکنم من رو از این زندگی شهری رها میکنه و لبخند رو بر روی لبم میاره . به خاطر همینه که عاشق عطرم و روز به روز هم عاشقتر میشم.
0
امتیاز
 vahidzand
چقدر بوی خوبی میده این مرد
آفرین به این انتخابت به این میگن مرد
2 عطر از این خانه ی مد یکی همین پلو سبز و دیگری سافاری راف ان لورن رو بهترین کار این کمپانی میدونم که هر دوشون عطری گرم برای فصول سرد هستن بقیه کاراشونم خوب هستن ولی کیفیتی که در طراحی اینا استفاده شده چیز دیگه ای هست
تصور کنین مردی رو که مدیر عامل اداره ای باشه با قدی کشیده و خوش هیکل با کت و شلوار تیره رنگ و بسیار شیک و کفش های براق دست دوز که توامان در شخصیت این فرد مهربانی و غروری که نماینگر این باشد که فردی دست نیافتنی و نفوذناپذر هست با درونی مهربان و دلسوز یعنی بطور حتم اگه کسی از من بپرسه که همچین آدمی چه بویی باید داشته باشه من میگم پلو سبز
ارتباط برقرار کردن با این عطر کمی سخته ولی وقتی کسی باهاش ارتباط برقرار میکنه نمیتونه دیگه ازش جدا بشه
قطعا این عطر رو یک نوجوان نمیتونه با هر تیپی که دلش خواست بپوشه و بره دختر بازی چون جواب نمیده اصلا ولی برای کارکتری که بالا گفتم چرا
عطر شروعی تند و تیز گیاهی تلخ با بوی قدیمی و صابونی و بسیار شیک که صابونی رو که اینجا عرض میکنم اون صابونی نیست که در Pour Un Homme de Caron هست و اذیت بکنه این یک نظر قطعی نیست که بگم Pour Un Homme de Caron عطر بدی هست اصلا اونطور نیست اصلا در اون حدی نیستیم که این کار رو رد یا قبول کنیم ما فقط استفاده کننده ی این محصولاتیم شاید روزی برسه که به اقتضای سن کارون ان پور هوم بشه عطر امضای من خلاصه اون صابونی که اونجا هست در این عطر خبری از اون صابون نیست و بسیار شیک هست
بعد از گذر کمی زمان بوی چرم رو شاهد هستیم نه بوی چرم خاکی مانند و مدرن اینجا بوی چرم تلخ و کلاسیک هست
بوی گیاهی و سبز مانند تا آخر این عطر به وضوح قابل استشمام هست ولی در رایحه ی پایه ملایمتر میشه و اون قدرت اولیه رو نداره ولی بجاش چوب و چرم و تنباکو میان روی کار و تا آخر عمرش عطر رو همراهی میکنن
پخش بوی این عطر چیزی حدود 4 ساعت و ماندگاری 8 ساعت روی پوست من هست
بخرین و ازش استفاده کنین به هیچ وجه قیمت عطر به این بزرگی نباید به این پایینی می بود و بطور حتم اگر این عطر قیمتی حدود 800 تومن داشت امروز خیلی هامون عکسش رو میذاشتم برای پروفایلمون
این دو عطر رو از این کمپانی بزرگ آمریکایی تست کنین و نتیجه اش رو اعلام بفرمایین
نمره 7 از 10 میگیره از من به اضافه 1 نمره بخاطر طراحی شیشه با این درب بسیار با کیفیت و افشانه عالیش
نمره کلی 8 از 10
0
امتیاز
 Smaghoreshi
ادكلني سبز بو - ادويه اي - با طراوت - بالساميكي
تمام 16 ادكلن برند فاخر "پرفيوم د امپاير " نمونه هايي از خوش ساخت ترين و با كيفيت ترين برندهايي است كه تا كنون تست كرده ام . علي الخصوص كه ادكلن CORSICA FURIOSA از اين برند معظم ، به سليقه بويايي بنده ، بسيار جديد و شاداب و با طراوت هست و جزو ادكلنهاي برتر بنده قرار دارد.
تغيير و رقص نتها و بالانس رايحه ها و پيوستگي و يكپارچگي رايحه از مشخصات مثال زدني اين برند هست.
عطر Corsica Furiosa با انفجاري از رايحه نتهاي سبز، شروع مي شود و شروعي بسيار علفي و خزه اي، به همراه نت گوجه فرنگي دارد .
يك نوع تلخي و تندي به همراه نتهاي مركباتي ترش و تازه و رايحه سبز علفي با رايحه تلخ گلي و يك آكورد قوي صمغي و بوي كندر، حس و حال عجيبي به كار ميدهد و درعين حال حسي كاملا سبزچسبناك و رزيني با طعم ميوه اي تلخ و شيرين دارد.
اين روايح بعد از چند دقيقه كم كم نرمتر و شيرين تر و ظريف تر و دلپذير تر و كمي خنك و خزه اي تر مي شوند و روي هم رفته يك بمب سبز قدرتمند هست.
نكته جالب اين است كه عليرغم ذكر نشدن نت چرم در اين ادكلن ، در ميانه كار، نت چرمي بخوبي قابل تشخيص است .
رايحه اين ادكلن بسيارعميق و با طراوت و روايح كاملا بالانس و با كيفيت هستند .
اين ادكلن از ديگر رايحه هاي برند d'Empire قدرتمند تر و ماندگارتر است و ظاهرا غلظت بيشتري نيز نسبت به بقيه دارد .
پخش و موندگاري اين ادكلن هر دو خوب هست و براي مصرف در روزهاي بهار و تابستان پيشنهاد ميشود.
3
امتیاز
 vahidzand
یکی از پرفروشترین کارایی که تا به امروز دیدم که خودم هم از طرفداران پر و پا قرصش هستم
عطری چوبی و ادویه ای یا همون وودی اسپایسی هست که توسط استاد ارزشمند به نام ژان کلود النا در سال 2006 به بازار معرفی کردند که با استقبال عظیمی هم در اون زمان روبرو شد این عطر .
این عطار مهارتی خاص در ترکیب نت های مرکباتی داره واقعا مهارتش بی چون و چراست و به همین خاطر هم معرفه
شروع کار بسیار تیز و قدرتمند هست وقتی همزمان عطر رو اسپری میکنین اگه در لحظه ی اول بو کنین یک نوع سوختگی درون بینی خودتون احساس میکنین که در این عطر من اون سوزش رو از تیزی اولیه فلفل میدونم ولی در عطر های دیگه ای هم هستن که مثلا اگه رایحه ی غالبشون نعنای هندی باشه و خیلی از رایحه ها ی دیگه میتونن این حساسیت رو هر چند به زمانی خیلی کم در بینی شما ایجاد کنن
شروعی با پرتقال گازدار که چون با پوستش هست اینجوری شده و من هم همینجاش رو دوست دارم
فلفل سیاه و مشک و یک رایحه ی خاکی که به لطف وجود وتیور یا همون خس خس به وجود اومده
با این ترکیب مذکور عطر بوی کلاسیکی به خودش گرفته که کمی هم مدرنیت توش هست
این عطر تقریبا میشه گفت بویی خطی داره و رایحه اش بسیار عامه پسند و چهار فصل هم هست یعنی اگه بخوام به طور ساده بیان کنم همون بوی پرتقال با پوست و کمی گریپ فروت حکمرانی عطر رو تا اخر در دست دارن و در کنارش رایحه های مذکور در بالا همراهیش میکنن
با هر لباسی هم جور میشه ولی من میگم لباس های رسمی براش بهتره چون عطر سنگینی هست
این عطر به ادعای آقای ژان کلود النا یک عطری سنتتیک یا همون شیمیایی هست
ولی به نظر خودم از بیشتر اونایی که ادعا میکنن طیعی کار هستن و قطعا نیستن و با چندین برابر قیمت دارن به مردم عطر میفروشن بهتر و طبیعی تر کار شده هرمس با قیمتی بسیار مناسب
همیشه باید یکی داشته باشم ازش
دوستش دارم خیلی زیاد بهم ارامش میده
پخش بوی این کار اولا بستگی به پوست شما داره در پوست من بیشتر از 2 ساعت و ماندگاریش بیشتر از 6 ساعت هست
ولی اگه روی پلیوری مخملی یا نخی بزنین بیشتر از 10 ساعت ازش ماندگاری میگیرین بطوری که اگه شخصی در مقابل شما قرار بگیره کاملا بوش رو حس میکنه بعد از 10 ساعت
10/09
6
امتیاز
 dkarash
اپوس 9؛ تکرار نتها

اپوس 9 با رایحه ی گل یاس کار خودش رو آغاز میکنه که در کنارش یه رایحه یی که گلی هست ولی بنظرم آشنا نمیاد وجود داره. رایحه ی گل یاس بیش از 80 در صد تاپ نت اپوس 9 رو شامل میشه و اون 20 در صد دیگه به احتمال زیاد مربوط به گلی بنام کاملیا هست. گل کاملیا گلی است که کمتر در صنعت عطر سازی استفاده میشه. بطوریکه با بررسی های آماری که انجام دادم؛ متوجه شدم که تنها 0.16% از کل عطرهای زنانه ( ونه یونیسکس ) از این گل در آنها استفاده شده. و جالب هم هست که عطری که فقط مخصوص آقایون باشه و در اون از گل کاملیا استفاده شده باشه؛ تنها یک مورد وجود داره که اون هم عطری از برند
Bath House
و بنام
Bergamot and Amber
هست. منظورم اینه که گل کاملیا خیلی خیلی بندرت در عطرسازی کاربرد داره و با وجود استفاده از این گل در اپوس 9 رایحه ی کلی عطر در نتهای آغازین خیلی تغییر محسوسی نکرده.

بعد از حدود 2 ساعت عطر تغییر بوی کمی میده و بوی سیوت که یه بوی حیوانی هست به عطر افزوده میشه. جالبه که حسی که این بوی حیوانی در من ایجاد کرد؛ دقیقا شبیه به احساسی بود که این رایحه در اپوس 5 از برند آمواژ در من بوجود آورد. یعنی یه حسی که انگار گیرنده های بویایی در اثر برخورد با این مولکول قلقلک میان و یکم مور مورشون به اصطلاح میشه. بوی سیوت در اینجا ( دقیقا مثل اپوس 5 ) اصلا حس حیوانی در فرد ایجاد نمیکنه.

حدود 2/5 ساعت که از اسپری عطر میگذره؛ یه بوی پودری و شبیه به زنبق ایجاد میشه. خیلی جالبه که در این مرحله بازی بین نتهای مختلف عطر وجود داره. یعنی در یک زمان شما بوی گلی استشمام میکنید؛ چند دقیقه بعد بوی سیوت بوی غالب هست و چند لحظه بعد هم بوی پودری برای شما محسوستر خواهد بود.


این عطر هم همانند اپوس 1 از برند آمواژ؛ عطری متعادل و ملایم هست که از روایح شرقی غلیظ همانند بخور و صمغها و نیز ادویه ها در آن استفاده نشده و به عقیده ی من هم خانمها و هم آقایون به راحتی میتونن ازش استفاده کنند و اون حالتی نیست که تمایل خیلی بیشتری به عطرهای زنانه (به علت استفاده غالب از رایحه ی گلی) داشته باشه. در ضمن این عطر برای کسانی که در استفاده از عطر خیلی محتاط و تازه کار هستند نیز به نظر من میتونه گزینه ی خوبی باشه و عطری نیست که باعث ایجاد سردرد ( که ممکنه با استشمام برخی عطرهای صمغی و ادویه ای بوجود بیاد ) بشه.
3
امتیاز
 vahidzand
برگاموت تند وتیز
همه میدونیم وقتی میوه ای رسیده باشه شیرین هست در باره ی این برگاموتی که میخوایم در اینجا صحبت کنیم رسیده نیست ترش هم نیست انقدر جوون ست که کمی به تلخی و کمی به ترشی میزنه
تصور کنید میوه ی برگاموت رو که روی درخت باشه با دستتون فشار بدین عصاره ی بدست آمده در اثر فشار با دست بر روی این میوه مایعی رو در روی دست شما بجا خواهد گذاشت که انگاری دارین اونو بو میکنین در اون حد بوی طبیعی داره این عطر
خوب الان میگین همین فقط بوی ترنج آخه این که نشد عطر پس صبر کنین
خیلی فراتر از ایناست سایت جهانی فراگرانتیکا برای این عطر سه رایحه ذکر کرده ولی اون چیزهایی که شامه ی یک انسان تشخیص میده بیش از اینهاست
بعد از اسپری این عطر با رایحه ی تند و تیزی مواجه میشیم که در بالا ذکر کردم چه مدلی تندی داره ترنجی رو داره که تند و ترش و تلخی داره که در کنارش که میشه وتیور و وانیل رو توش احساس کرد
در رایحه ی میانی عطر بخاطر وجود صمغ حالتی روغنی به خودش میگیره و به خاطر وجود وتیور خاکی تر میشه و به خاطر خودنمایی وانیل در اینجا کمی از تیزی ترنج کاسته میشه ولی به هیچ عنوان قطع نمیشه و این بو رو تا زمان محو شدن کامل عطر ما داریم
در رابطه با رایحه ی پایه عرض کنم که بوی ترنج اینجا بسیار به شیرینی میزنه به لطف وانیل. در اینجا بوی چوبی رو ما داریم که دقیق نمیشه تشخیص داد چوب صندل استفاده شده یا از چوب های جنگلی اگه شما میگین نداره فرداش که میخواین همون پیراهن بپوشین که دیروز این عطر رو روش اسپری کرده بودین موقع پوشیدن فقط بوی چوب رو احساس خواهید کرد با کمی وتیور درسته ته بو هست ولی خیلی واضحه
عطری نیست که با یک سمپل 2 میل برین سمتش قطعا اون مدلی نمیتونین ازش جواب بگیرین این عطر باید انقد استفاده بشه و نماهایی رو ازش به نمایش بذارین بعد عاشقش میشین
اگر یکی از من بپرسه 5 عطر برتر دیور یکیش قطعا همینه
توصیه برای سنین بیشتر از 30 سال با کت و شلوار گران قیمت
این عطر در سال 2012 طراحی و ساخته شد توسط عطار ارزشمند froncois demachy
پخش بوی این عطر خیلی بالاست حدود 5 ساعت عین بمب میترکه و همه رو کنجکاو میکنه که این بوی جنتلمنی از کجا میاد
و ماندگاریش بیشتر از 10 ساعت روی پوست من
دوستش دارم شدیدا.
2
امتیاز
 vahidzand
بهترین نوع فوژه ی مردانه ای که تا حالا بو کردم بهیچوجه نیازی نیست که پول زیادی خرج کنین برای عطری که بوی غالبش فوژه باشه اگه فوژه دوست دارین این میتونه عطر امضای شما باشه برای فصول سرد سال در رایحه ی اولیه این عطر بوی رزماری و اسدوخدوس و کمی مرکبات که به زور معلوم باشه شروع به خودنمایی میکنن بعد از اون عطر در فضای خطی به کار خودش ادامه میده تمامی روایح اعم از روایح سبز و چوبی که به همراه وتیور و گلسنگ تونستن با کمی چرم که خیلی در حاشیه است رایحه ای رو تشکیل بدن با بوی غالب و قدرتمند فوژه که در همه جای این عطر حکمرانی میکنه که بنظر من برازنده یک شخصی بالای ۳۵ سال با یک پالتوی خاکستری هست بدلیل سنگین بودن روایح ترجیحا سنش بیشتر از سن مذکور باشه بهتره بوش کمی قدیمی هست و اونایی که عطرای کلاسیک رو دوست دارن مثل خودم میتونن در زمستان و پائیز ازش استفاده کنن
رایحه :۱۰/۷
پخش بو:۱۰/۸
ماندگاری:۱۰/۹
متفاوت بودن :۱۰/۸
به علت پائین بودن قیمت این عطر پیشنهاد میشه استفاده شه چون واقعا قیمت مناسبی داره با این قیمت ها سمپل تنها یک عطر نیش تهیه میکنیم و میبینیم بعضا ارزش پوشیدنش رو هم نداره.
3
امتیاز
 dkarash
تیمبوکتو؛ عطری متفاوت


عطر تیمبوکتو که توسط غول عطر سازی جهان؛ آقای برتراند دوشافو ساخته شده؛ عطری است که با اکثر کاراهایی که دوستداران عطر تست کرده اند؛متفاوته. ساختار اصلی رایحه ی این عطر بخور پاپیروس هست. این عطر بویی شبیه به خاکستر چوب داره که بسیار بوی نافذی ایجاد میکنه؛ طوری که شخص تست کننده ی عطر؛ ناخودآگاه مدام ناحیه ای رو که عطر زده رو بو میکنه و انگار میخواهد پشت سر هم این رایحه ی نافذ رو وارد ریتینش کنه!

اینجانب به شخصه وقتی عطری رو بو میکنم؛ ناخودآگاه رنگی در ذهنم تداعی میشه. انگار اون رایحه برای من متجانس با رنگی میشه. حالا جالبه که وقتی این عطر رو برای اولین بار بو کردم؛ بدون توجه به ظاهر شیشه و بسته بندی عطر؛ رنگ آبی روشن در ذهنم تداعی شد که دقیقا رنگ بسته بندی و استیکر این عطره. منظورم اینه که این برند نیش حتی به رنگی که در ذهن اکثر افراد در اثر اسپری کردن این عطر نقش میبنده نیز توجه کرده!

با وجود اینکه پخش بوی این عطر زیاد نیست و متوسط رو به پایین هست؛ (دوام عطر خوبه) ولی به شخصه این نکته برایم کوچکترین اهمیتی نداره و بوی بسیار خاصی که این عطر داره؛ باعث شد که این عطر رو تهیه کنم.

تیمبوکتو عطری است که از نظر تغییرات بویایی در هرم بویایی عطر؛ تغییر بویایی محسوسی نداره و از اول تا آخر عمر عطر؛ بوی تقریبا یکسانی را تجربه خواهید کرد.

جالبه که برای تقریبا اکثر عطرهای موجود در صنعت عطر سازی میتوان عطری مشابه از نظر ساختار کلی رایحه با عطر مورد نظر پیدا کرد که شباهت بویایی با عطر مورد نظر داشته باشند. ولی اینجانب با تجربه ی نسبتا خوبی که در تست عطرهای دیزاینر و نیش دارم؛ هیج عطر مشابه ای در ذهنم نقش نبست و با بررسی که در سایتهای معتبر عطر خارجی هم داشتم؛ هیچ عطری مشابه این عطر ذکر نشده ....
3
امتیاز
 dkarash
عطری در گروه بویایی فوژه...برای آشنایی دوستداران عطر با این واژه به طور مختصر عرض کنم که فوژه کلمه ای است فرانسوی که ترجمه ی آن سرخس است. در واقع؛ در این گروه ما با عطرهایی روبرو خواهیم بود که به نوعی آکورد سرخس دارند و رایحه ی مربوطه رو خلق کرده اند. این سبک بویایی گیاهی؛ کمی تلخ؛ و به مقدار خیلی کم سبز هستند و اکثرا این رایحه ی بویایی مربوط به عطرهای مردونه هست.

عطر دریکر نواغ از عطرهایی است که برای آشنایی با گروه فوژه تست کردن آن بسیار کمک کننده هست (همچنین میشه از عطر فوژه رویال از برند هوبیگانت که مبدع این سبک بویایی است نام برد). با اسپری کردن این عطر بویی که بیشتر مربوط به خزه بلوط هست به مشامتان میرسه که در کنار اسطوخودوس یک آکورد بویایی خاص رو که همون فوژه باشه ایجاد میکنند.

بوی عطر خیلی برای فصل بهار مناسبه. انگار داره اون طراوتی رو که بهار با خودش به ارمغان میاره؛ تقویت میکنه. بویی گیاهی که تلخی بسیار بسیار کمی داره و خنک هم البته نیست. اگه شما این عطر رو زده باشین ولی از نظر روحی سرحال نباشین؛ به شما ناخودآگاه کمک میکنه که حالتون خوب بشه! یه احساس شادی دوست داشتنی و ملایمی رو انگار به شما تزریق میکنه که با استشمام دریکر نواغ دیگه بعد از یک ساعت حالتون بد نیست و ناخود آگاه یه لبخندی بر روی لبتون نقش بسته!!

با وجود اینکه عطری است قدیمی و در سال 1982 عرضه شده و نیز با وجود اینکه تغییرات بویایی در کل طول عمر عطر نداره؛ ولی حتما تست و خرید این کار رو به دوستداران سبک بویایی فوژه توصیه میکنم.
2
امتیاز
 dkarash


اپوس 3؛ عطری با تم خوراکی مانند

تا ده دقیقه اول بوی پودر مانند داره. در نتهای ابتدایی عطر به گل ابریشم و گلی بنام اسیرک زرد اشاره شده. به شخصه این دو گل رو نبوییده ام ولی برای اینکه یک دید کلی از بوی ابتدایی عطر داشته باشید؛ این بو رو میتونم خیلی شبیه به عطر گل زنبق بدونم. بعد از ده دقیقه نتهای میانی عطر ظاهر میشوند و آکورد خاصی رو ایجاد میکنن که باز هم بویش غیر قابل توصیفه . ولی برای شبیه سازی ذهنی عرض کنم که بویی که داره شبیه به یک ماده ی خوراکی هست که قبلها به نام صورت مضحک
Funny Face
موجود بود و بصورت پودر مانند و بصورت ساشه هایی موجود بود که با ریختن اونا روی کف دست و لیس زدن اون یه حالت گازمانند و یکم ترش در قوه ی چشایی حس میشد که این اپوس 3 در این مرحله این حس رو تا حد زیادی تداعی میکنه. البته ترشی مربوطه اصلا آب دار نیست. یه ترشی کم؛ خیلی خشک و جدی هست.


اپوس 3 کار جالبیه . سبکش با بقیه ی کارهای آمواژ فرق داره. جز معدود عطرهایی از آمواژ هست که در اون از رایحه ی بخور و صمغ و ادویه جات استفاده نشده (البته از بالسام بنزویین در نتهای عطر سخنی به میان اومده؛ ولی خیلی تاثیر گذار نیست). با اینکه این عطر رو در گروه گلی طبقه بندی کرده اند؛ ولی به شخصه تا حدود یک ربع اول بنظرم بوی واضح گلی داره و مانند اپوس 1 نیست که بالای هفتاد و پنج درصد از کل رایحه اش حول و حوش گلها بچرخه. جالب هم اینکه این عطر رو در گروه گلها قرار داده اند در حالیکه به نظرم من در گروه گلها نیست تا حد نسبتا زیادی در گروه خوارکی طبقه بندی میشه و از طرفی اپوس 1 رو در گروه شیپغ قرار داده اند؛ که بنظرم در گروه گلها است!!
3
امتیاز
 dkarash
اپوس ۱؛ عطر مهربونها…

اولین اپوس (اپوس ۱) با رایحه گل و آخرین اپوس هم (اپوس ۱۰) باز با رایحه ی گل…

در هرم بویایی اپوس ۱ همانند سایر عطرها سه طبقه ی بویایی قرارداره. نتهای اولیه. نتهای ثانویه و نتهای انتهایی. در مورد اپوس ۱ نت ابتدایی عملا وجود نداره. شروع کار اپوس ۱ با نتهای گلی است. گلهایی که در نت میانی عطر در ظاهر وجود دارند گل برف؛ رز؛ گل مریم؛ ایلانگ ایلنگ و گل یاس هستند. ولی در عمل سه نوع گل قابل تشخیص هستند. گلی که بالای ۷۵ در صد نت میانی عطر اپوس ۱ را شامل میشود؛ گل مریم هست. در کنار آن گل برف و به مقدار کمتر هم ایلانگ ایلانگ وجود دارد. طول عمر نت میانی عطر خیلی طولانی هست و بیش از ۴/۵ ساعت این رایحه گلها وجود دارند. تغییرات بویایی در این مرحله خیلی محسوس نیست. در قسمت نتهای پایانی در ابتداسدر و سپس آلو شروع به تبخیر و در نتیجه پخش رایحه میکنند. سدر یه بوی تیزی ایجاد میکنه و آلو هم یه بوی خیلی خیلی کم ترش. که البته میشه گفت که گیرنده ای بویایی بینی رو یکم تحریک میکنه و ترش به اون معنایی که در نظر میگیرین؛ نیست.
جالبه كه بعد از ٦ ساعت آكوردي ايجاد ميكنه كه رايحه ي حاصله خيلي شبيه به عطر والنتينو اومو ميشه. با وجود اينكه هيچ نقطه ي مشتركي از نظر مواد تشكيل دهنده با ولنتينو اومو نداره، ولي رايحه اش در اين زمان خيلي شبيهش ميشه.منتهی شدت رایحه ی مربوطه بمراتب از رایحه ای که در والنتینو اومو حس میکنید؛ ضعیفتره

این عطر با وجود اینکه بیشتر برای خانمها طراحی شده؛ ولی آقایون هم در صورتی که رایحه ی گلی عطر رو دوست داشته باشند و یا فطرت خیلی مهربونی داشته باشند و یا اینکه طبع لطیفی داشته باشند (مثل شاعر پیشه) میتونند به راحتی استفاده کنند. چون با ساختار ذهنی و روحیشان هماهنگه..
1
امتیاز
 dkarash


یه عطر خیلی ساده و ابتدایی از آرتیزان. این عطر هیچگونه تغییرات نت نداره. نه تنها نت بویایی آن در درون هر مرحله از 3 مرحله ی تغییر نت بویایی مثل بعضی از عطرهای برند نیش تغییر نمیکنه؛ بلکه اصلا هیچ تغییر نت هرم بویایی هم نداره! شروع تا خاتمه ی عطر تقریبا فقط یه رایحه هست. ترکیبی از زعفران و گل رز. در ابتدا زعفران کاملا برتری داره و یه حالتی مثل بستنی های زعفرانی رو القا میکنه
ولی به مدت کوتاهی زعفران شدتش کم میشه و گل رز قویتر میشه. البته عطر حالت گلی به خودش نمیگیره.
از آقای برتراند دوشافور عطار این عطر که غول صنعت عطرسازی هست؛ این کار برای یک عطر نیش خیلی ضعیف و بعیده.

پخش بو و دوامش هم اصلا خوب نیست.
2
امتیاز
 dkarash
بازی آکوردها ...

در این عطر شما با آکورد بویایی روبرو میشید و تقریبا رایحه ی هیچیک از موادی رو که در هرم نتهای عطر به آن اشاره شده رو بصورت جداگانه استشمام نخواهید کرد.

در شروع اسپری؛ آکوردی از نتها که میتوان تقریبا حدس زد که مربوط به اسطوخودوس و افسنطین هست رو تشخیص خواهید داد که این دو در واقع با هم ترکیب (میکس) شده اند و با هم یک بوی جدیدی ایجاد کرده اند و در کنارش و بصورت خیلی ملایم فلفل میخواهد که به قول معروف سرش کلاه نره و عرضه اندامی داشته باشه که زیاد هم در این کار موفق نیست.
نیم ساعت که از شروع اسپری کردن میگذره؛ یه حالت ادویه ی به آکورد فوق اضافه میشه. در نتهای عطر به دارچین و هل اشاره شده؛ ولی به عقیده ی من این حالت ادویه مانند چیزی غیر از این دو هست. شاید هم مانند مرحله ی قبلی آکوردی است که چنین بوی خاصی رو ایجاد کرده.
بوی عطر بعد از این مرحله تا حذف کامل آن تقریبا تغییر محسوسی نمیکنه و از نظر پخش بو و دوام هم یکی از ضعیف ترین کارهای آمواژ هست...
2
امتیاز
 dkarash
اپوس 5) خط کش؛ پرگار و هندسه

قبل از هر گونه صحبتی باید در ابتدا در مورد نتهای عطر اپوس 5 اطلاعات مربوطه رو خدمتت دوستان گرامی یاد آوری کنم:
نتهای ابتدایی) ریشه ی زنبق زرد- عرق نیشکر
نتهای میانی) زنبق - یاس - رز
نتهای پایانی) عود - نتهای چوبی - سیوت (گونه ای حیوان)

عطر اپوس 5 عطری است بسیار دقیق و منظم. انگار در ساخت این عطر از اصول هندسه استفاده کردند. همه چی سر جای خودش هست. به اندازه؛ دقیق و کاملا سروقت. نتهای ابتدایی در شروع عطر خودنمایی میکنند و برعکس بعضی عطرها که گاهی نتهای میانی و یا پایانی هم در این مورد به حریم نت ابتدایی دست درازی میکنند؛ در اینجا خبری از این حالت نیست.

1- در شروع اسپری کردن عطر؛ بوهای نتهای ابتدایی رو استشمام خواهید کرد.
ابتدا ریشه ی زنبق و بعد هم رام که البته خیلی خیلی اصلاح شده و ملایم هست. اگه شما تا حالا ریشه ی زنبق رو نبوییده باشید؛ با استشمام نت اولیه ی اپوس 5 دقیقا تصدیق خواهید کرد که رایحه ی مربوطه؛ مربوط به ریشه ی گیاه هست. (حالا اینکه این ریشه مربوط به چه گیاهی میشود در این حالت کاری نداریم). منظورم اینه که بوی نت اولیه کاملا بوی مربوط به ریشه ی یک گیاه رو در ذهن اکثر افراد تداعی میکنه.

2- نیم ساعت از شروع عمر عطر میگذره: در این حالت نتهای ابتدایی کاملا به کناری میروند و جای خودشون رو به نتهای میانی میدهند. در این مرحله بوی گلی فقط وجود داره. خود من به شخصه خیلی با عطرهای گلی در مورد آقایون موافق نیستم. ولی بوی نتهای میانی عطر اپوس 5 بویی بسیار خوب داره. یه جورایی بوی تمیزی. البته بوی صابونی رو اصلا نمیگم. اپوس 5 این بوی تمیزی رو هم در این حالت مدیون گل یاس میدونه. اگه در مرحله ی نت میانی؛ موضعی رو که عطر زدید؛ به فاصله ی کمی استشمام کنید؛ هر بار یکی از گلهای مربوطه در این مرحله عمر عطر رو برایتان تداعی میکنه. خیلی این حالت اپوس 5 جالبه به نظر من و این سه گل با هم داِیم در نبرد هستند و آروم و قرار ندارند. به فاصله ی کم هر بار یکی از دیگری سبقت میگیره...

3- سه ساعت و نیم از شروع عمر عطر میگذره: عطر به مرحله ی سوم از عمر منظم خودش میرسه. در این مرحله هم دقیقا همچون مرحله ی قبل نتهایی که مربوط به مرحله ی قبل هستند به کنار میروند و دیگه خود نمایی و دست درازی به مراحلی که مربوط به خودشان نیست نمیکنند. در این مرحله هست که گروه سوم کار خودشون رو شروع میکنن. در ابتدا عود همراه با چوب خودنمایی میکنه. بوی عود اصلا سنگین نیست. هنر عطر سازی آمواژ اینجا کار خودش رو در طراحی اپوس 5 دقیق و باز هم با همون خط کش و پرگار داره انجام میده. بوی عود در این مرحله کاملا با ساختار کلی عطر هماهنگه و ملایمتی رو که تا اینجای کار از استشمام عطر احساس کردید رو اپوس 5 بر هم نمیزنه که یک بوی سنگین عودی رو برای شما به ارمغان بیاره و شما رو شوکه کنه . بلکه برعکس یک بوی خیلی دوست داشتنی و ملایم عود همراه با چوب رو در این مرحله تجربه خواهید کرد. کمی که این دو با هم شروع به خود نمایی کردند؛ زمان ورود نت انیمالیک عطر به مجموعه هست. به شخصه عطرهایی رو که در آنها از نتهای حیوانی استفاده شده خوشم نمیاد. ولی در اینجا رایحه ی زباد اصلا به شما اون حس حیوانی رو نخواهد داد. بلکه یه حالتی ایجاد میکنه که انگار سلولهای بویایی شما رو داره خیلی ملایم قلقلک میده. یه حالت شوخ داره بنظرم این رایحه ی حیوانی.

در مجموع اپوس 5 عطری است کاملا مهندسی شده. تمام اجزا مثل یک ارتش منظم هستند و دقیقا سرجای خودشان و به اندازه ای که به آنها اجازه داده شده خودنمایی میکنند.
کمتر عطری این چنین تا حالا به شخصه تجربه کرده بودم....
2
امتیاز
 dkarash
یک عطر خیلی خوب از برند آمواژ....

این عطر بر خلاف تقریبا اکثر عطرهای برند نیش آمواژ؛ تغییر نت بویایی نداره و عطر ساده ای است. من در مورد این عطر در یکی از سایتهای خارجی و معتبر مطالعه میکردم و اونجا قید شده بود که بوی غالب اول عطر زیره هست. در حالیکه به نظرمن اینطور نیست. زیره حداکثر 30 درصد از کل ساختار عطر رو پایه ریزی میکنه. بوی غالبی که تقریبا در تمام مدت عمر بویایی عطر قابل شناسایی هست؛ صمغ لامی است. من فکر میکنم علت اینکه بارزترین رایحه ی این عطر در سایت مذکور؛ زیره قید شده؛ این هست که اکثر کسانی که در سایت مربوطه عضو هستند؛ مثل ما شرقی ها از زیره به مقدار زیاد استفاده نمیکنن و در نتیجه شناخت کافی و دقیق از نت بویایی اون ندارند. در ضمن لامی هم صمغی است که خیلی کمتر شناخته شده هست و برای اکثر قریب به اتفاق مردم بوی این ماده ناشناخته است. به همین علت در قضاوت بین نتهای این عطر در آن سایت در این یک مورد بنظر من دقیق عمل نشده. حالا جالب هم هست که اکثر کاربرهای سایت مربوطه چون شناخت دقیقی از بوی لامی ندارند؛ رایحه ی این عطر رو به میوه تشبیه کردن!! همونطوریکه گفتم نت غالب عطر در اکثر عمر عطر صمغ لامی است و زیره در پس زمینه قرار داره و اصلا مثل سایر عطرهای ادویه ای در جلوی سایر نتها و بصورت غالب وجود نداره. زیره رو با بوییدن دقیق عطر متوجه خواهید شد؛ از نظر من بوی هل در اپوس 4 محسوستره تا زیره.

این عطر بویی خیلی شبیه به عطر آکاد از برند لوبین داره. ساختار بویایی این دو عطر خیلی به هم نزدیکه. با این تفاوت که در اپوس 4؛ پس زمینه ای از یک بوی ادویه ای ملایم وجود داره ولی در آکاد این حالت دیده نمیشه.

پخش بوی اپوس 4 متوسط رو به بالا است و از نظر ماندگاری از دیگر کارهای برند آمواژ کمتره و حدود 6 ساعت یا یکم بیشتر دوام داره.
3
امتیاز
 meysam vazifeh
یه عطر دوست داشتنی دیگه از لاین هبیت رژ گرلن . بی شک تک تک عطرای این لاین ارزش کاوش کردن رو دارند .

اما بریم سروقت عطر Habit Rouge L`Eau :
همان طور که در نت های عطر میبینید ، این عطر دارای نارنج هست. اما با توجه به حضور قدرتمند وانیل ، اصلا نمیتونه اون ذات به شدت ترشش رو نشون بده مثل آفتابی هست که پشت یک ابر مخفی شده و و با مهار شدن نسبتا زیاد نور خورشید، فقط شکل دایره ای خورشید و روشنایی خیلی ضعیفش رو پشت ابر میبینید.
یاس حس ضعیف اما مشخص گلی عطر رو در این عطر به وجود میاره ولی اون هم در کنار نعناع هندی تا اندازه زیادی خنثی میشه ولی اون حس پودری و گرم و جذابش رو به شما هدیه خواهد داد . با این اوصاف قوی ترین عناصر هبیت رژ، وانیل و نعناع هندی هستند که با ترکیب با نارنج و یاس یه عطر بسیار خوب مردانه رو تشکیل داده اند.

فضای کلی عطر تلخ ، کمی تند و خاکی ، سبز ، کمی پودری و نسبتا شیرینه
چه حالی میده در بهار استفاده اش کنید. بعدش پائیز مناسبه و در نهایت شب های تابستان
3
امتیاز
 meysam vazifeh
زمانی که اقدام به تست عطر نواغ پچولی از برند هیستوری کنید، در همان ابتدا بوی گس ، کمی الکلی ، کاملا تلخ و گیاهی اش تمام وجودتون رو فرا میگیره

عطر Noir Patchouli کاراکتر شدیدا جدی داره . رایحه کلی عطر کاملا رسمی خودش رو نشون میده و فقط میتونه مناسب آقایون باشه. شدت گرمی عطر بسیار زیاده و به جز پائیز و زمستان به هیچ وجه در دیگر فصول استفاده نکنید.

در مقعطی از تست این عطر یاد جوهر نیمه خشک روی کاغذ افتادم. اگر با یک خودکار روی کاغذ چیزی بنویسید و بلافاصله قسمت نوشته شده رو بو کنید یه بوی جوهری و کمی اسیدی خاص رو حس خواهید کرد . در این عطر هم خیلی کم همین حس رو خواهید داشت . قدرت پخش عطر و ماندگاریش واقعا راضی کننده هست و یک روز کامل رو پوشش خواهد داد . به نظرم جزو بهترین عطرای حاوی نعناع هندی میتونه باشه. در بین عطرای این برند بسیار با کیفیت فراموشش نکنید .
3
امتیاز
 dkarash

شروع عطربا یک یورش فلفل مانند شروع میشه که این شروع طوفانی تنها 10 ثانیه دوام داره. بعد از اون بوی زیره با ملایمت خاصی بمشام میرسه. این بوی زیره خیلی تند و قوی نیست که کاملا تایپ عطر رو ادویه ای کنه. بعد از حدود 10 دقیقه دیگه اثری از زیره وجود نداره و عرق نیشکر (رام) و زعفران در کنار رایحه چوبی با هم شروع به نمود میکنند. در ابتدا این روایح باعث میشوند که بویی که از عطر در این مرحله از نت میانی به مشام میرسه؛ حالتی شبیه به عطر بنتلی اینتنس داشته باشه. در اینجا میشه گفت که تفکیک رایحه ی میانی ایدول لوبین از بنتلی اینتنس تقریبا امکان پذیر نیست. و جالبه که حتی قدرت و پخش بوی دو عطر مذکور در این فاز تقریبا بهم نزدیکه. بعد از اون یک حالت دودی خیلی ملایم به عطر اضافه میشه و ایدول راه خودش رو از بنتلی اینتنس تا حدودی جدا میکنه ولی بازم شباهتی به بنتلی اینتنس داره.


از نظر پخش بو تقریبا پخش بوی متوسط رو به پایین داره و دوام عطر هم کاملا متوسطه.


نکته ای که از نظر ظاهری برای من خیلی گیرا هست؛ طراحی و شکل عطره. اسم این عطر در زبان فرانسوی بت (صنم) هست. شکل عطر هم مانند مرد عربی هست که از پشت سر دیده میشه در حالیکه جامه ای بلند مشکی پوشیده و دستاری قهوه ای رنگ به سر داره. گویا داره در اون حالت به بت خودش نگاه میکنه....

به نظر من در مقایسه بین دو عطر یاد شده؛ با توجه به قیمت پایینتر بنتلی و پخش و دوام تقریبا یکسان این دو با هم؛ اولویت خرید با بنتلی اینتنس هست.


1
امتیاز
 meysam vazifeh
بر خلاف عطر Bois d`Iris از برند ون کلیف ، Muguet Blanc رایحه کاملا یونی داره و جهت استفاده روزانه خانم و آقا به صورت مشترک مناسبه . پخش و دوامش متوسطه و همین هم باعث میشه در کنار شریک زندگیتون استفاده کنید و از رایحه ملایم و بسیار خوشبوش لذت ببرید.

ابتدای عطر بوی زنبق الوادی رو حس خواهید کرد ولی نباید عجله کنید . 5 دقیقه به عطر وقت بدید تا اصطلاحا جا بیوفته . نت های سبز مخصوصا شکوفه بهار نارنج در این عطر خنک نقش اصلی رو ایفا میکنند. همچنین بوی خیلی ضعیف زنبق الوادی که در کنارشون حس خواهد شد. این گل خوشبو بوی شیرینش خیلی لطیف و کمی قندی و کمی پودری هست . در اینجا هم همین حس و حال رو به شما القا میکنه و در کنار حس سبز و با طراوت عطر شما رو همراهی میکنه.

در کل عطر زمانتیک . خیلی خوشبویی هست . و از کیفیت قابل قبولی برخورداره. اگر حس و حال رایحه نرولی یا شکوفه بهار نارنج رو دوست دارید، و دنبال یه آکورد جدید از همین نت هستید پیشنهاد میکنم موگت بلون رو تست کنید. احتمالا این عطر میتونه انتظاراتتون رو بر آورده کنه . از قیمت خریدش دقیقا خبر ندارم ولی فکر کنم چیزی حدود 450 هزار تومان برای نسخه 75 میلی به فروش میرسه.

طبع عطر خنک ، تلخ و کمی شیرین هست.
مناسب بهار و مخصوصا تابستانه
برای استفاده روزانه و در کنار همسر گزینه خیلی خوبیه
کیفیت عطر واقعا راضی کننده هست و میشه نمره 7.5 از 10 رو بهش داد.

2
امتیاز
 meysam vazifeh
وقتی برای اولین بار عطر Legend Montblanc رو تست کنید، احتمال زیاد بگید چقدر عطر خوشبویی هست
مون بلانک لجند مردانه یه عطر خاص و با کیفیت خیلی خوب نیست. قطعا نیست. اما همه استاندارد های یک عطر خیلی خوب رو داره . خیلی همه پسند هست و فیدبک های خوبی از خانم ها و اقایان دریافت خواهید کرد - پخش و ماندگاری خوب نیست ولی بدم نیست - بالانس و ترکیب خوبی داره - برای هدیه دادن گزینه ی معرکه ای محسوب میشه و کاملا برازنده جوان ها و نوجوان هاست.

ترکیب عناصر اسطوخودوس و کمی لوبیای تونکا عطر رو شیرین و تند کرده ولی هر دو کاملا کنترل شده هستند . کلا همه عناصر این ادکلن کنترل شده هستند و هیچ کدام تو ذوق نمیزنه. آناناس و سیب سرخ هم کاملا واضح حس خواهند شد.
در نهایت این عطر میوه ای - ادویه ای - فوژه محسوب میشه. طبع عطر شیرین ف کمی تند و خنک هست . بهترین فصل برای استفاده اش بهار هست وبعدش تابستان. اگر یکی دو لول عطر باکیفیت تری رو میخواهید بخرید عطر Fierce Abercrombie & Fitch for men گزینه شایسته ای هست.
4
امتیاز
 meysam vazifeh
عطر پولو سبز سال 1978 به بازار عطر و ادکلن عرضه شده . بوی قدیمی و کلاسیک داره و خودش رو کاملا خشن و پخته نشون میده . شخصا اوایل تست خوشم نمیومد ازش اما بعد از چند مرتبه تست کم کم نظرم رو جلب کرد . این عطر رایحه ای در حد عطرهای نیش داره . شاید خیلی ها با تست عطرهای پولو بلو ، پولو قرمز و پولو بلک که عطرای همه پسند و بسیار خوشبویی هستند انتظار یه رایحه عامه پسند رو از Polo Ralph Lauren داشته باشند که احتمال زیاد جا خواهند خورد . سبک این عطر یا بهتره بگم اکورد اصلی این ادکلن، چوبی ، سبز، شیپغ و انیمالیک هست . یه رایحه سراسر سبز چرکین و کمی تاریک و بسیار تلخ که کاراکتری قدرتمند رو به وجود میاره . واقعا خاص هست


پخش و ماندگاری عطر راضی کننده هست . کیفیت عطر مطلوبه . 100 درصد ابتدا باید تست بشه بعد میتونید در مورد خریدش تصمیم بگیرید . با یک بار تست بیخیالش نشید چون زمان میبره که بهش عادت کنید .
4
امتیاز
 atghia_at
میس دیور ابسلوتلی بلومینگ عطر جدید این سری و با حال و هوایی متفاوتر نسبت به ورژن های قبلی هست. بارزترین مزیت این عطر بدون شک پخش و دوام خیلی خوبش هست. تا ساعتها شارپ و قوی باقی میمونه و پخش میشه...
رایحه ی میوه ای-گلی بسیار شیرینی داره. بنظر میرسه درصد میوه ای بودنش ارجح هست برحس گلی که داره. شروعش حالت تمشکی و در حد کمتری انار داره (انار در این عطر یه ریزه تداعی گر ایفوریای فقید هست) به مرور عطر گرمتر میشه و بوی لوازم ارایشی میده در حدی که شما یجور حس پودری بودن ازش میگیرید البته این حالت بنظرم بخاطر وجود مشک هست. اواسط راه هم گل رز بیش از پیش تشدید میشه و اینجا دقیقا میوه ای-گلی بودن این عطر اثبات میشه. تا انتها تغییر قابل ملاحظه ای نداره. در مجموع عطر معتدلی هست که بنظرم برای هوای خیلی سرد یا خیلی گرم خوب نیست همون بهار و پاییز بهترین فصلش هست. وقتی که این عطررو تست کردم فضای مادرن میوز ل روژ از استی لادر و لانکوم تروزر لانوی برام یاداوری شد.
2
امتیاز
 dkarashعطری است نسبتا تلخ که در نیم ساعت اول استفاده از آن؛ بوییکه کاملا حس میشه ولی درنتهای عطر اصلا وجود نداره؛ رایحه ی گلپر هست. این بو در نیم ساعت اول عمر عطر بسیار محسوسه و شما حس گیاهی و کمی گس گلپر رو کاملا حس میکنید. بعد از نیم ساعت بوی دود کم کم به عطر اضافه میشه. این عطر تغییرات بوی بسیار متنوع و پیچیده ای داره. به شخصه با تست کردن صدها عطر؛ عطری به تنوع تغییر در نتهای بویایی همچون این عطر ندیدم. همونطور که گفتم اولش بوی گیاهی؛ کمی تلخ و گس داره که بعدش بوی دودی ملایم و دوست داشتنی به عطر اضافه میشه. بعد از حدود ۳ ساعت خیلی شبیه گری وتیور از برند تام فورد میشه که البته بوی دود اون رو همراهی میکنه. یعنی در نظر بگیرین عطر گری وتیور رو که دود ملایمی هم به اون افزوده شده. بعد از گذر از این مرحله؛ عطر تلخی اولیه اش رو از دست میده و یکم به سمت شیرین شدن حرکت میکنه. یه بوی صندل مانند و بسیار کم شیرین و بسیار گیرا که در این مرحله از نت بویایی؛ در حدود ۵ ساعت که از عمر عطر میگذره . در این مرحله عطر دیگه حس گس اولیه رو همراه نداره. تغییرات نت عطر بعد از گذشت ۵ ساعت به بعد دیگه محسوس نیست و عطر با همین تم بویایی قید شده به سمت پایان عمر بویایی زیبا و پیچیده ی خودش گام برمیداره.....

پخش بوی قابل قبولی داره و طول عمر عطر طولانی هست.

بعضی از کاربرها این عطر رو با
fille en aiguilles, Serge lutens
مقایسه کرده اند.در حالیکه به نظرم من این عطردر مجموع تلخ هست و سرج لوتنز ته بوی شیرینی داره البته یک نکته ی ریز هم به نظر من هست و اون اینکه علتی که بعضی اشخاص این عطر رو شبیه فیله سرج لوتنز میدونند در نت پایانی عطر وازامبا هست. عطر وازامبا در نت انتهاییش به علت کم شدن رایحه تلخ و اضافه شدن صندل و در نتیجه شیفت کردن بو به سمت شیرینی ملایم؛ شبیه فیله سرج لوتنز میشه. البته فقط در این نت پایانی و به هیچ وجه در نت اولیه و نت میانی این دو عطر به نظر من شبیه به هم نیستند و این عطر بمراتب پیچیده تر از فیله سرج لوتنز هست.
2
امتیاز
 atghia_at
اکثر عطرای چوبی اروماتیک تم بسته ای دارن یک غالب تکراری و همیشگی با شروع مرکباتی میانه ای اروماتیک و پایه ای از عناصر چوبی مختلف...اما وتیور fatal متفاوت ظاهر شده! اول بگم بنظرم کاملا مردونست با اینکه یونی ذکر شده...شروعش بسیار شاداب و باطراوته گسی یا ترشی خاصی نداره یک مرکبات خوشایند و شاداب که خیلی زود با وتیور(خس خس) مخلوط میشه و حس خاکی-چوبی خاصشو نشون میده انگار کمی تم سبز مثل ریشه ی گلی یک گیاه هم قابل لمس هستش...به مرور رایحه ی شیرین خوشایندی اضافه میشه (۱۰ دقیقه بعد از اسپری) این میتونه از بوی میوه ای الو باشه دقیقا نقطه قوت این عطر ترکیب خس خس با یک رایحه ی میوه ای شیرینه که در عطرای دیگه به ندرت دیدم...خیلی زیبا بالانس شده در ادامه رایحه کاملا یکنواخته فقط در انتها کمی حس دودی مانند القا میشه که مهر تاییدی بر مردونه بودن این عطر زیباست...بنظرم جز زمستون برای بقیه فصلها ایده ال هست پخش و ماندگاریش هم خوب بنظر میرسه