کاربر مهمان خوش آمدید       ثبت نام ورود
آخرین بررسی های ثبت شده در سایت
0
امتیاز
 atghia_at
میس دیور ابسلوتلی بلومینگ عطر جدید این سری و با حال و هوایی متفاوتر نسبت به ورژن های قبلی هست. بارزترین مزیت این عطر بدون شک پخش و دوام خیلی خوبش هست. تا ساعتها شارپ و قوی باقی میمونه و پخش میشه...
رایحه ی میوه ای-گلی بسیار شیرینی داره. بنظر میرسه درصد میوه ای بودنش ارجح هست برحس گلی که داره. شروعش حالت تمشکی و در حد کمتری انار داره (انار در این عطر یه ریزه تداعی گر ایفوریای فقید هست) به مرور عطر گرمتر میشه و بوی لوازم ارایشی میده در حدی که شما یجور حس پودری بودن ازش میگیرید البته این حالت بنظرم بخاطر وجود مشک هست. اواسط راه هم گل رز بیش از پیش تشدید میشه و اینجا دقیقا میوه ای-گلی بودن این عطر اثبات میشه. تا انتها تغییر قابل ملاحظه ای نداره. در مجموع عطر معتدلی هست که بنظرم برای هوای خیلی سرد یا خیلی گرم خوب نیست همون بهار و پاییز بهترین فصلش هست. وقتی که این عطررو تست کردم فضای مادرن میوز ل روژ از استی لادر و لانکوم تروزر لانوی برام یاداوری شد.
0
امتیاز
 dkarashعطری است نسبتا تلخ که در نیم ساعت اول استفاده از آن؛ بوییکه کاملا حس میشه ولی درنتهای عطر اصلا وجود نداره؛ رایحه ی گلپر هست. این بو در نیم ساعت اول عمر عطر بسیار محسوسه و شما حس گیاهی و کمی گس گلپر رو کاملا حس میکنید. بعد از نیم ساعت بوی دود کم کم به عطر اضافه میشه. این عطر تغییرات بوی بسیار متنوع و پیچیده ای داره. به شخصه با تست کردن صدها عطر؛ عطری به تنوع تغییر در نتهای بویایی همچون این عطر ندیدم. همونطور که گفتم اولش بوی گیاهی؛ کمی تلخ و گس داره که بعدش بوی دودی ملایم و دوست داشتنی به عطر اضافه میشه. بعد از حدود ۳ ساعت خیلی شبیه گری وتیور از برند تام فورد میشه که البته بوی دود اون رو همراهی میکنه. یعنی در نظر بگیرین عطر گری وتیور رو که دود ملایمی هم به اون افزوده شده. بعد از گذر از این مرحله؛ عطر تلخی اولیه اش رو از دست میده و یکم به سمت شیرین شدن حرکت میکنه. یه بوی صندل مانند و بسیار کم شیرین و بسیار گیرا که در این مرحله از نت بویایی؛ در حدود ۵ ساعت که از عمر عطر میگذره . در این مرحله عطر دیگه حس گس اولیه رو همراه نداره. تغییرات نت عطر بعد از گذشت ۵ ساعت به بعد دیگه محسوس نیست و عطر با همین تم بویایی قید شده به سمت پایان عمر بویایی زیبا و پیچیده ی خودش گام برمیداره.....

پخش بوی قابل قبولی داره و طول عمر عطر طولانی هست.

بعضی از کاربرها این عطر رو با
fille en aiguilles, Serge lutens
مقایسه کرده اند.در حالیکه به نظرم من این عطردر مجموع تلخ هست و سرج لوتنز ته بوی شیرینی داره البته یک نکته ی ریز هم به نظر من هست و اون اینکه علتی که بعضی اشخاص این عطر رو شبیه فیله سرج لوتنز میدونند در نت پایانی عطر وازامبا هست. عطر وازامبا در نت انتهاییش به علت کم شدن رایحه تلخ و اضافه شدن صندل و در نتیجه شیفت کردن بو به سمت شیرینی ملایم؛ شبیه فیله سرج لوتنز میشه. البته فقط در این نت پایانی و به هیچ وجه در نت اولیه و نت میانی این دو عطر به نظر من شبیه به هم نیستند و این عطر بمراتب پیچیده تر از فیله سرج لوتنز هست.
1
امتیاز
 atghia_at
اکثر عطرای چوبی اروماتیک تم بسته ای دارن یک غالب تکراری و همیشگی با شروع مرکباتی میانه ای اروماتیک و پایه ای از عناصر چوبی مختلف...اما وتیور fatal متفاوت ظاهر شده! اول بگم بنظرم کاملا مردونست با اینکه یونی ذکر شده...شروعش بسیار شاداب و باطراوته گسی یا ترشی خاصی نداره یک مرکبات خوشایند و شاداب که خیلی زود با وتیور(خس خس) مخلوط میشه و حس خاکی-چوبی خاصشو نشون میده انگار کمی تم سبز مثل ریشه ی گلی یک گیاه هم قابل لمس هستش...به مرور رایحه ی شیرین خوشایندی اضافه میشه (۱۰ دقیقه بعد از اسپری) این میتونه از بوی میوه ای الو باشه دقیقا نقطه قوت این عطر ترکیب خس خس با یک رایحه ی میوه ای شیرینه که در عطرای دیگه به ندرت دیدم...خیلی زیبا بالانس شده در ادامه رایحه کاملا یکنواخته فقط در انتها کمی حس دودی مانند القا میشه که مهر تاییدی بر مردونه بودن این عطر زیباست...بنظرم جز زمستون برای بقیه فصلها ایده ال هست پخش و ماندگاریش هم خوب بنظر میرسه
0
امتیاز
 atghia_at
پرادا ال هوم جفت عطر زنونه ی پرادا یعنی لا فمه هست. گویا برندهای مختلف در تلاش برای ارائه ی عطرهای جدید مردونه ی خودشون دقیقا در دسته ی پودری هستند...بعد از والنتینو در ادامه ی لاین اومو و بعد از اون لوئوه ۰۰۱ اینبار پردا یک عطر کاملا پودری به بازار فرستاد. این عطر در دسته چوبی-شیپغ(چایپر) دسته بندی شده اما حقیقتا اگر به نت ها نگاه نکنید و فقط از اون چیزی که به مشام میرسه بخواید قضاوت کنید ردپای چوب واقعا کمرنگ هست در این کار! از ابتدای اسپری یک رایحه ی تازه و کمی تند به مشام میرسه که مثلا میتونه از شکوفه پرتقال باشه و بلافاصله شما شدیدا یک عطر پودری خوش رایحه رو در اختیار دارید. ال هوم انچنان پیچیده نیست رایحه ی ساده اما گیرایی داره. بنظر من میتونه زنونه هم باشه! در چند کلمه خلاصه میشه یک عطر گلی-پودری و امبری! گل شمعدانی با مخلوط زنبق و بنفشه (که شدیدا عطر رو پودری نشون میدن) و گرمای کهربا که شیرینی مختصری داره، تلفیق شده...انگار نت میانی عطر حاکم مطلق هست و این عطر خوشبو نمیخواد به انتها برسه در اواخر عمر عطر تقلای بی سرانجام کمی تم چوبی حس میشه اما اینقدر رایحه ی گلی غالبه که واقعا نمیشه به این عطر صفت چوبی نسبت داد!...ال هوم عطر تیره و سنگینی نیست. به دید من یک عطر چهارفصله خیلی خوشبو هست که جز هوای خیلی گرم در بقیه موارد مورد مصرف داره. من شک ندارم این رایحه میتونه بسیار جذاب باشه برای خانمها اما مطمن نیستم همه مردها با یک رایحه ی زیادی گلی و پودری راحت کنار بیان...بین عطرای پودری مردونه ی جدید این متفاوترین بود برام...قیمت ۴۵۰ هزار تومن برای شیشه ۱۰۰ میل
1
امتیاز
 atghia_at
پرادا ل فمه کاملا گرم - شیرین و گلی پودری هست برای من ....بوی شیکی داره عسل به خوبی و به وضوح به مشام میرسه...از تیزی گل مریم خبری نیست رایحه غالب گل یاسمن قرمز هست جالبه من این گل رو در عطر جدید ارمانی یعنی سان دی جیو هم به خوبی حس میکنم اما اونجا یک مقدار لایت تر بود در این عطر به دلیل فضای خاص ناشی از بیس چوبی اونقدرها هم روشن و شاداب نیست... به مرور زمان میشه پودری شدن عطر رو لمس کرد انگار یه خانوم شیک موهاشو با یه شوینده ی خوشبو شسته باشه بعد ارایش کنه و این دو رایحه ادغام بشن😄😄😄خوشم میاد ازش ولی روی بدن دیگران برای من شیرینه اما توصیه میکنم حتما تستش کنید خیلی خوشبو هست ...پخش و ماندگاری زیاد برام قابل قضاوت نیست ولی با توجه به گذشت ۲ ساعت و وضوح رایحه روی کاغذ تست همچین عطر ضعیفی هم نیست!
0
امتیاز
 meysam vazifeh
عطر Encens Jinhae از برند محبوب من یعنی Atelier Cologne کلون زیر مجموعه لاین Collection Orient هست . ولی با قاطعیت میشه گفت بهترین عطر یونی از این مجموعه نیست ولی بدترین عطرش هم نیست . از نظر قیمت عطر هم جزو گرون ترین های این برند محسوب میشه . مثلا قیمت 100 میلی عطر Encens Jinhae فکر کنم 500 تومن باشه که برای لاین های دیگه این برند شاید 300 تومان پرداخت کنید برای همچین حجمی .

اینسنس جینهایی شروع مرکباتی و سبزی و با طراوتی داره ولی در عرض چند ثانیه محو میشه . بعدش یکم شیرین میشه و بازم زود محو میشه . چند ثانیه بعدش هم رایحه تند و خاص فلفل صورتی رو حس خواهید کرد که به همراه بوی گل رز افسار عطر رو در دست میگیرند. بوی لیمو در لایه زیرین فلفل صورتی و رز قرار میگیره ولی قابل حس کردنه .
دروغ چرا بوی رزش یکم حالت اماکن مذهبی خودمون رو داره ولی خوب شدتش کمه ولی دوست داشتنی...
این عطر رایحه کلی نسبتا تند، تلخ و نسبتا ترشی داره ولی بعدش شیرین هم میشه و واقعا نمیشه گفت عطر به طور کلی شیرینه یا شوره و یا ترشه . یه تعادلی بین این سه حالت هست . رایحه معتدل و چهار فصلی رو هم براتون به همراه خواهد داشت ولی در روزهای گرم تابستانی استفاده کردنش مناسب نیست .
در نهایت چیزی که رو پوستتون باقی خواهد ماند رایحه گل رز خیلی کم شیرین و ملایمه که در کنارش یه حالت خیلی ضعیف تند چوبی هم حس میشه ...
در کل بوی خاصی نداره ....
کیفیتش رو نمیدونم در چه حدیه ولی برای منی که از رز خوشم نمیاد 1 تومنم ارزش نداره ...
0
امتیاز
 meysam vazifeh
معرفی و تحلیل عطر Acqua Essenziale Blu از برند Salvatore Ferragamo (سالواتور فراگامو)

خانه عطرسازی Salvatore Ferragamo یک برند ایتالیایی هست که عطرای زنانه اش معروف تر و پرفروش تر از عطرای مردانه اش بوده . این میتونه چندین دلیل داشته باشه که یکیش توجه ویژه این برند به عطرای زنانه هست . لحظه ای که من داشتم این تحلیل رو مینوشتم حدود 33 تا عطر زنانه و 13 تا عطر مردانه در کارنامه این برند به چشم میخورد . ولی از بین تمامی تولیدات مردانه این خانه عطرساز ، F by Ferragamo Black و Acqua Essenziale گل های سرسبدش محسوب میشند.
که اگر یه نگاهی به عطار های این دو عطرم بندازید، میبینید که ادمای کار بلدی رو برای طراحی عطرهاشون انتخاب کردند.

اما برسیم به دومین نسخه از لاین Acqua Essenziale که از سال 2013 اولین نسخه اش کلید خورد. عطر Acqua Essenziale Blu که ظاهری تقریبا یکسان با نسخه آکوا اسنزیال اولیه داره ولی رنگ آبیش غنی تر و تیره تر شده . با توجه به رایحه ای که از عطر احساس خواهید کرد، این تغییر رنگ در ظاهر عطر بیشتر هم حس خواهد شد. اگر فکر میکنید ریفرنس آکوا اِسِنزیالی بلو مردانه ادامه دهنده راه نسخه موفق و روزانه هست سخت در اشتباه هستید. این عطر راهش جداست ! دیگه از اون دریا کنار ، اون تازگی و اون انرژی خبری نیست . دیگه از یک عطر روزانه خبری نیست ....

زمانی که یه اسپری کوچولو رو مچ دستتون بی افشانید، ابتدا به خاص نبودن عطر پی خواهید برد ولی احساس بدی بهتون دست نمیده. شروع عطر رایحه ای شیرین، تند ، مرکباتی و چوبی رو به همراه داره. باعث و بانی این وضعیت عناصری همچون اسطوخودوس، هل (این نت همراه همیشگی شما در این ادکلن هست) و نت های مرکباتی از جنس ترنج و لیمو سنگی هست .

اگر احیانا یاد عطر لانویت ادوتویلت مردانه از ایسون لورن افتادید هم تعجب نکنید . حس و حالی در سبک این جور عطرا رو داره ولی خنک تر ... از همون شروع عطر مشخصه که قدرت ادویه ها به مرکبات میچربه پس فکر نکنید عطری مرکبات محور خرید میکنید .
رایحه کلی عطر نیمه رسمی و رسمی هست . به نظر به درد افراد جوان نمیخوره . بیشتر حسی که القا میکنه یه کاراکتر بالغ و پخته ولی جذابه . طراح اون آقای آلبرتو موریلاس هست و اگر نمیشناسیدش بهتره بدونید باعث افتخاره هر برندی هست که با فردی مثل آلرتو همکاری داشته باشه. عطر خوشبویی هست و مردم عادی البته خیلی هاشون میپسندند ....

اما من ترجیح میدم اگر قرار باشه همچین سبکی رو استفاده کنم اون عطر لانویت دوستنی خودم باشه .

بعد از یک ربع حالا یکم کمتر یا بیشتر مرکبات محو میشند . و بوی هل که از اول مهمونتون بوده رو به همراه تونکا و اسطوخودوس که همگی به نسبت ضعیف تر شدند رو خواهید داشت و همین طور میرید جلو تا عطر کم کم محو بشه .

عطر مناسب شب های تابستان و تمام روزهای پائیز و بهار هست .

قیمت عطر Acqua Essenziale Blu فکر کنم چیری در حدود 180 تومن باشه برای حجم 100 میلی که میره به رده عطرای قیمت متوسط .
در کل مثل همه عطرا یک تجربه مفید بود برام . و خوشحالم که تستش کردم .
اگر بخوام نمره کلی بهش بدم از 10 نمره 6 و با ارفاق 7 رو به این عطر ثبت میکنم .

1
امتیاز
 dkarash
این عطر از برند امواج؛ عطری است که به نظر اینجانب برای افرادی که تازه در دنیای رایحه قدم گذاشته اند؛ کمی سنگینه. ولی اگه این عطر رو چندین بار استفاده کنید به زیبایی عطر پی میبرید.

در ابتدا که عطر رو اسپری میکنید؛ بوی افسنطین که گیاهی با برگهایی با نت green هست به مشامتون میرسه. البته صرفا نت Green نیست و کندر رو هم با شدت خیلی ملایم در کنارش حس میکنید. رایحه ی افسنطین مثل این میمونه که برگ گیاه افسنطین رو در دستتون له کردین و بو میکنید. ولی بویی که در این حالت به مشامتون میرسه؛ از رایحه ای که از خود عطر ممویر به مشام میرسه؛ بوی خیستری داره. منظورم اینه که در اینجا بوی این گیاه در عطر سبز؛ ولی خشکتر از حالت گیاه طبیعی هست.
ممکنه بعضی از دوستان که با عطرهای Green میونه ی خوبی نداشته باشن؛ بگن که این کار چندان خوش بو نیست. ولی اشتباه نکنید. به نظر من در حالت tope note این عطر که بوی گرین داره؛ اونقدر بوی چمن و گیاه و این چیزها رو استشمام نمیکنید و خیلی خیلی رایحه ی یونیک و منحصر بفردی داره و بوی کاملا نافذی داره که تا عمق ریتین شما نفوذ میکنه! و شاهکار بودن خودش رو به شما دیکته میکنه!!
یه چیزی که خیلی برای من در مورد عطرهای این برند جالبه؛ همگونی عطرهای این برند با هم هست. حتما میدانید که برند های معروف دنیا در محصولاتی که ارائه میدهند سعی میکنن که اصالت کار خودشون رو حفظ کنن. بطوری که محصولی که فرضا سال قبل تولید کردند؛ با محصول امسالشون صد در صد فرق نداشته باشه و رد پایی از اون محصول قبل رو در تولیدات فعلی مشاهده کنید. ( مثل خودروی BMW که با وجود تغییرات زیاد در طول زمان؛ با این حال اگه سری جدید این برند رو بدون آرم ببینید حدس میزنید که این اتومبیل باید BMW باشه.)
اینجا هم دقیقا به همین صورته.
حدود یک ساعت و نیم که از عمر عطر میگذره؛ بوی عطر بسیار بسیار شبیه به کار دیگر این برند یعنی interlude میشه. البته در اینجا اون صلابت اینترلود به مشام نمیرسه و بو خیلی کنترل شده تر هست.
به نظر من این عطر یکی از عطرهای بسیار با کیفیت امواج هست و بیشتر برای هوای سرد مناسبه و پخش بو ی متوسط رو به بالا و ماندگاری زیادی داره.
1
امتیاز
 meysam vazifeh
بلو نواغ نارسیسو جزو عطرهایی هست که طرفداران عطر تغ هرمس مردانه رو ذوق زده میکنه . البته تفاوت های فاحشی دارند ولی خوب برای منی که به زور تحمل میکردم بوی تند و قوی تق هرمس رو، یه گزینه بسیار بسیار خوب حساب میشه . وقتی عطر Bleu Noir رو به مچ دستم اسپری میکنم بی اختیار زود زود بوش میکنم واقعا سیر نمیشم از رایحه اش . یه رایحه تلخ و چوبی که در کنار هل دلبری میکنه... ترش و ادویه ای و چوبی و البته کمی مرطوب
عطر نه رسمی هست و نه روزانه .... به درد تیپ نیمه رسمی میخوره .... هم جوان ها و هم افراد مسن تر میتونند به راحتی استفاده اش کنند. سازگاری عجیبی داره و خیلی خیلی خوشبو هست لامصب :دی

عطر کمی تنده ولی به شدت جذاب تر میکنه عطرو . این تندی نسبی شما رو احتمالا یاد جوز هندی بندازه آره واقعا خودشه . به غیر از تابستان گرم میشه در تمام فصول استفاده اش کرد . با هر لباسی سازگاره به غیر از چرم و در کل یه انتخاب معرکه هست برای دوست داران عطرای تلخ و ترش و ادویه ای
0
امتیاز
 meysam vazifeh
این عطر شروعی تلخ، نسبتا تند و ادویه ای داره که در کنار رایحه گل رز یه حس شامپاین مانندی رو در ابتدا به من القا میکنه. اگر به یک عطر رزی که تلخ و تند و ادویه ای باشه علاقه مند هستید حتما عطر Lumiere Noire Pour Homme Kurkdjian رو تست کنید.
به درد تابستان نمیخوره چون شاید در گرما احساس خفگی و تنگی نفس بهتون دست بده ولی در بهار و مخصوصا پائیز بیشترین رضایت رو از استفاده این عطر خواهید داشت . بوی تلخ و ترش و نسبتا تندی داره خیلی هم مردانه نیست و با ارفاق میشه به صورت یونی استفاده اش کرد . بوی نیمه رسمی داره و برای من نه دیسلایکه و نه لاو ....

در این عطر نعناع هندی حس مرطوب و کثیف مانندی نداره ....
همچنین بوی رز شما رو یاد اماکن متبرکه خودمون نمی اندازه اصلا اینطور نیست ...
بوی مدرن و شیکی داره و در واقع کوکوژیان سعی کرده حس و حال واقعی رز (عشق و آرامش) رو در قالب یک شیشه عطر مردانه ارائه کنه و از نظر حقیر نکته قوت این عطر دقیقا همین نکته هست.
3
امتیاز
 meysam vazifeh
در چند ثانیه اول Bel Ami Vetiver بوی آب هویج یا بهتره بگم تفاله آب هویج رو حس کردم ازش . خیلی جالب بود . ولی این حالت فقط در همون ثانیه های اول و اپنینگ عطره. به هر حال همین رایحه به همراه رایحه ای گیاهی ، سبز و تند احاطه شده. ولی سریع روح خشن و قدرتمند خودش رو نشون میده . بوی تلخ وتیور در کنار چرم و تمی دارویی و صابونی مانند نسبتا تند؛ سکان عطر رو در دست میگیرند. رفته رفته عطر گرم تر هم خواهد شد.
عطر به نظر در گروه بویایی شیپغ و چوبی قرار میگره. بوی پخته و سنگینی داره .

در کل شدیدا رسمی هست . برای فصول پائیز و زمستان میشه استفاده اش کرد. به درد افراد جوان نمیخوره مخصوصا خودم . فعلا برام سنگینه رایحه اش .
0
امتیاز
 meysam vazifeh
بویی که در opening عطر Mistral Patchouli حس میشه، یه نعنا هندی لایت به همراه مرکبات ترش و آبدار هست. یه حس خیلی ضعیف شیرین کاکائویی مانند لینستنت گرلن اکستریم هم اون دور دورا داره بالا و پایین میپره ولی در همون حد حس ضعیفه نه چیز بیشتر . حسی که از این عطر دارم بسیار خوشاینده. رایحه مرکباتی به نوعی خیلی شفاف در کنار نت های سبز و همچنین نعناع هندی قرار داره. بعد از 5 دقیقه سبز تر و تلخ تر میشه.
رایحه پچولی در این عطر قوی نیست . بوی نمناکش، همچنین بوی خاکی مانند و تند و تیزش به کل مهار شده و یه بوی سبک رو ارائه میده . حتی حس کثیف مانندش هم بسیار بسیار ضعیفه. پس نمیشه متصور شد چون کسی از نعناع هندی بدش میاد پس نباید سراغ این عطر بره.
نکته ای که باید در خصوص عطر اتلیر کلون مسترال پچولی عرض کنم اینه که در چارت نت های این ادکلن اثری از مرکبات نیست. در حالی که به واضح ترین شکل ممکن حس میشه !

آقای Christophe Cervasel که به هراه همسرش متولیان برند اتلیر هست، هم این عطرو خیلی دوست داره و در روزهای گرم تابستانی استفاده اش میکنه .

نظرم خودم هم بسیار مثبته . واقعا خوشبوست . و احتمال زیاد میخرمش اما فقط نسخه 200 میلی اش رو . چون خیلی به صرفه تر خواهد شد.
0
امتیاز
 meysam vazifeh
بریم سراغ تحلیل این عطر خوشرنگ از برند نیش فرانسوی یعنی مونتاله

اول از هر چیز بد و بیراه هام رو میگم بعد میرم سراغ نکات مثبت عطر
من موندم بر چه اساسی این نوع طراحی شیشه (شیشه که چه عرض کنم :| ) رو برای عطرای مونتاله انجام میدند. خدایی افتضاح تر از این نمیشه دیگه . جنس عطر کلا شیشه نیست !! بلکه فلز هست . یه فلز بسیار نازک و البته کم وزن که غیر از کم شدن پول پست برای فروشنده عطر و ادکلن فایده دیگه ای نداره :دی
خیلی ها رو دیدم که وقتی عطرای montale رو برای اولین بار باز میکنند، فکر میکنند شیشه خالی دستشون رسیده یا حداقل بیش از نصفش نیست :) در حالی که علت اصلیش کم بودن وزن جنس بطری هست. و اینکه رنگ آبی متالیک و براق بطری آخه چه سنخیتی داره با محتویات عطر :|

بریم سراغ Montale Aoud & Pine for women and men :
زمانی که روی پوستتون شروع به تست کردن عطر کنید، با انفجاری از بوی خیلی خوشبو مواجه میشید . یه بوی مشروب مانند خیلی ناز . واقعا عطر خوشبو و همه پسندی هست . هیچ چیزی زیاده روی نشده و هر نت دقیقا به اندازه و سر جای خودشه . اگر نام گذاری عطر رو نگاهی بندازید، با توجه به نام عطر یعنی Aoud & Pine، آدم فکر میکنه با یه عطر عودی و گیاهی طرفه . در حالی که در این عطر مونتاله از این خبرا نیست. بوی رز بیشترین تاثیر رو در عطر میگذاره . احتمال 90 درصد بوی مشروب مانند هم از این نت نشات میگیره . به هر حال رایحه رز بعلاوه سیب سرخ و البته مقداری فلفل سیاه چهارچوب کلی عطر رو تشکیل میده . بوی عود در این عطر فرق میکنه . خبری از تلخی خیلی زیاد، دودی بودن و . . . نیست . رایحه عود خیلی کم تلخ و دودی هست. بیشتر یه رایحه تلخ و ترش (نسبتا ملس) نیمه رسمی رو خواهیم داشت . یه ترکیب نسبتا شاداب که کاملا یونی هست و میشه به صورت روزانه و نیمه رسمی پوشیدش. با توجه به قیمت فروش مونتاله من از کیفیت و بالانس عطر راضی هستم و معتقدم ارزش هزینه کردن 250 هزار تومان برای دوست داران همچین سبک رایحه ای رو خواهد داشت. به هر حال این گوی و این میدان. تستش کنید. حداقل ارزش یک بار تست کردن رو داره ! این عطر کاملا با عودی های اکثرا بی روح این برند فرق میکنه.


0
امتیاز
 meysam vazifeh
این عطرو چندین بار تست کردم هر بارم تعجب کردم
بوی برنج میده . انگار گونی برنج رو باز کردی داری بوش می کنی یه بوی ترش هم در کنارش قابل حس کردنه که اصلا و ابدا فرش که نیست خیلی هم بی کیفیت حس میشه حالا نمیدونم از خودشه یا تغییری که برنج صورت میده


در هر صورت آقایونی که یکی از کارهای روزانشون پاک کردن برنج باشه قشنگ حالشون گرفته میشه :)

شاید هم دوست داشته باشید من که نمیخوام بیرون که میرم یاد این خاطره لذت بخش بیوفتم

عطرهایی که خیلی تلخ هستند و هیج حس و کاراکتری توشون نیست
رو اصلا دوست ندارم

بعد از مدتی که شما تلخی و تندی و ترشی خشک مانند و البته خفه کننده ای تجربه کردید بعدش کم کم این حالت کم رنگ تر خواهد شد و از این به بعد همین حالت رو این بار ملایم تر و باطراوت تر احساس خواهید کرد یعنی دیگه اون حالت خشک مانند با حالتی تازه تر و مرطوب عوض خواهد شد

به هر حال تنها پیشنهادی که میتونم بهتون کنم اینکه اگر احیانا با بوی برنج اصلاحا حال میکنید و یا عطرهایی مثل
Hugo Hugo Boss for men شیشه سفیده
میونه خوبی دارید این کار رو میتونید تست کنید

دوستان از صحبت های من ناراحت نشید . میدونید که تو ایران بیش از هر جای دیگه برنج مصرف میشه در حقیقت بیش از هر کجای دنیا ما داریم بوش رو میشنویم به خاطر همین خود من اصلا علاقه ای بهش ندارم
1
امتیاز
 amirhkh
عاشق عطرای وانیلی ام،ولی این یکی چرا اینجوریه،نمیدونم...اصلا ترغیب نمیشدم حتی سمتش برم چه برسه به استفادش...اینقدرهم قیمتش بالا هرکی ندونه فکر میکنه حتما شاهکاره،حتی بازخورد مثبت هم نداشت...
0
امتیاز
 dkarash
باوجود اینکه این عطر در ایران بسیار سر و صدا کرده و طرفداران خاص خودش رو هم داره؛ ولی بنظر من به هیچ وجه عطر تکی نیست. ممکنه که در بین عطرهای برند ایو سن لورن بهترینشون باشه؛ ولی به هیچ وجه بنظرم نمیتونه بین سایر عطرهایی که این نتها رو غالب دارند ارز اندامی کنه. بوی بخور این عطر در مجموع خیلی زیاد نیست و با وجود اینکه در ساختار عطر به کهربا اشاره شده ولی بوی شیرینی کهربا در این عطر کمتر به مشام میرسه و در مجموع عطر بیشتر به سمت تلخ بودن متمایل هستش و شیرینی کهربا اگر هم وجود داره ولی بوی تلخی کاملا بر بوی شیرینی اش چربش داره. کسانی که عطرهای با منشا حیوانی (animalic scent) رو تست کرده اند؛ حتما متوجه شده اند که این عطر هم به مقدار زیادی بوی انیمالیک میده. یه چیز دیگه هم که شاید برای شما عجیب باشه ولی به نظرمن کاملا تداعی کننده هستش؛ این هست که اگر این بار که به مراکز تزریقاتی میروید به بویی که در این مراکز درمانی هست توجه کنید؛ متوجه خواهید شد که این عطر حدود 30 در صد هم بویی که در این محیط وجود دارد رو میده...
0
امتیاز
 dkarash
از جورجیو آرمانی تعجب میکنم که چطور یه همچین عطر ضعیفی رو عرضه کرده. اولا اینکه تغییر نت بویایی اصلا نداره و بوش کاملا خطیه (البته این دلیلی برای بد بودن یه عطر به هیچ وجه نمیشه). ثانیا پخش زیادی نداره و ثالثا از ابتدای عمر عطر تا آخرش فقط به طور کاملا واضح بوی دانه ی تونکا رو استشمام خواهید کرد و علی رغم تمام نتهایی که در ساختار عطر به آن اشاره شده؛ تنها این تونکا هست که خودنمایی میکنه. تونکا هم که در اکثر عطرها کاربرد داره و بویی کمی شیرین و مخملی داره. ولی در اکثر عطرها در کنار سایر نتها به تعادل بوی نهایی عطر کمک میکنه ولی در اینجا بوی کاملا غالب عطر می باشد.
در یک کلام: عطر Armani Code Giorgio Armani یعنی تونکا؛ تونکا؛ تونکا.... و دیگر هیچ
0
امتیاز
 dkarash
آقا احسان؛ مرحبا به شما. واقعا درد دل خیلی ها و نیز من را گفتید. من عطرهای بسیار زیادی تست کردم. ولی این یکی به معنای واقعی کلمه و به قول فرنگیها Monster یا هیولا هستش.
وقتی من این عطر رو تست کردم ( که خدارو شکر خیلی کم اسپری کردم) تا 3 ساعت در مسیر مستقیم نمیتونستم راه برم!! و سرگیجه ی عجیبی به من دست داده بود. با وجوداینکه من عطرهای خیلی سنگین رو هم استفاده کرده بودم و مشکلی با آنها نداشتم ولی این یکی واقعا اعجوبه ای است برای خودش....
0
امتیاز
 meysam vazifeh
عطر اپیوس یا اپوس شماره یک به عنوان اولین عطر لاین این کالکشن در سال 2010 معرفی شده . عطاری که وظیفه طراحی این ادکلن رو داشته کارنامه چشم گیری نداره ولی در همون چهر پنج تا عطری که ساخته عطرای اپیک و ممویر زنانه جزو خوبای این برند محسوب میشه که فروش زیاده رو هم رقم زدند . این عطار کل کاراش زنانه و بعدش یونی بوده ولی همون دوتا عطرم به زنانگی متمایل تر هستند .

بلافاصله بعد از تست عطر قشنگ یاد عطرای قدیمی زنانه افتادم . یه تم تلخ و شیرین نسبتا تند یلانگ یلانگ و گل مریم که حس گرم و زنانه ای داره و به نظرم اصلا قابل استفاده برای آقایان نیست .
رفته رفته عطر تمی خاکی و پودری به خودش میگیره. شیرینی عطر رسمی تر از این حرفاست . کمی سوخته و دودی ماننده انگار . بسیار گرم و پر حرارت و جذاب جلوه میکنه . پخش و ماندگاری بسیار خوبی داره .
عطر به شدت پیچیده ای هست و نت های عطر با نهایت دقت ترکیب شدند . ارزش خرید داره ولی برای علاقه مندان به همچین سبک بوهایی . چون اولا کار با کیفیتی هست دوما پخش و ماندگاری بسیار خوبی داره و سوما جلوه خوبی داره و بازخورد خوبی میتونه داشته باشه .
0
امتیاز
 meysam vazifeh
برند آزارو یکی از خانه های عطرسازی مورد علاقه من می باشد. البته در رنج قیمت خرید عطر 100 هزار تومانی .
آزارو کلاب زنانه یکی از عطرهای خوشبویی هست که من واقعا دوستش دارم و هیچگونه ایرادی نمیتونم برای رایحه اش بگیرم .

Azzaro Club for Women یه رایحه میوه ای و خوشمزه را در ابتدای شروعش به همراه دارد سپس شیرین تر شده و حالتی کاراملی و خوشمزه و خوراکی مانند لذت بخشی را برایتانبه ارمغان می آورد. در کل یک تندی نسبتی در کنار رایحه کاراملی مانند هم حس میشود که ادکلن را جذاب تر به نظر میرساند.

شیرینی عطر به هیچ عنوان اذیت کننده نمی باشد . رایحه ای خوشمزه و اغواکننده است .
رایحه روزانه ای دارد و برای همه محیط ها مناسب می باشد . نسبت به قیمت فروشی که دارد کار ارزنده ای محسوب میشود .
پخش و ماندگاری متوسطی داد.
بی شک یکی از لاو های زنانه منه
1
امتیاز
 meysam vazifeh
Philtre Ceylan یکی دیگر از عطرهای برند مورد علاقه من یعنی اتلیر کلون می باشد . قبلا با عطرهای جاسمین آنجلیک Jasmin Angélique و برگاموت سولیل Bergamote Soleil به اندازه کافی نظرم به این برند نیش با کیفیت عوض شد و ذهنیت خیلی خوبی برای عطرهای تولیدی این برند آمریکایی در من به وجود آمد .

اولین تستی که از لاین Collection Orient یا همان کالکشن شرقی داشتم، عطر Philtre Ceylan Atelier Cologne میباشد . عطری که بر پایه دو عنصر غالب، از ابتدا تا انتها برایتان داستان سرایی خواهد کرد . چای و زیره سبز

زمانی که فلتر سیلان را بر روی پوست خود اسپری میکنید، به راحتی رایحه چای خشک به همراه رایحه نیمه شادابی از ترنج را حس خواهید کرد که به سرعت توسط رایحه تند و اسپایسی زیره سبز احاطه میشود. منتها بوی زیره، قوی تر از چای به نظر میرسد که حتی رایحه مرکباتی عطر را هم تا اندازه زیادی خفه میکند.

عطر Philtre Ceylan با اینکه تند است اما آن تندی نیست که سردرد آور باشد و یا نتوانید به راحتی تنفس کنید . تندی این عطر تصفیه شده با تمی خاکی می باشد . معمولا روایح اسپایسی یا ادویه ای تند و تیزی خاصی دارند که دماغ را اصلاحا قلقلک میدهد . اما در این کلون وضعیت کاملا متفاوت است . شما میتوانید عمیقا نفس بکشید بدون اینکه رایحه تند زیره سبز برایتان اذیت کننده باشد .

اگر از عطاری دانه های درشت زیره سبز را خرید کنید و مقداری مشخصی هم چای سیاه خشک را با دانه هایش ترکیب نمایید، فکر میکنم تا حد مطلوبی با رایحه نسبی این ادکلن آشنا شوید. در هر حال این آکورد، بوی جالب و خاصی دارد که مشابه آن در کمتر عطری وجود داشته است .

هر چه از عمر این عطر اتلیر کاسته می شود، حالتی معتدل تر و رو به گرما به خود میگیرد و رایحه زیره سبز حکمرانی بیشتری را بر سایر نت های عطر خواهد داشت .
رایحه عطر حس رسمی تری به خود خواهد گرفت . کمی تند تر و کمی چوبی تر خواهد شد . گرم تر و بیشتر مناسب استفاده در شب خواهد شد .

در این عطر به وجود چای سبز و چای سیاه اشاره شده است . اما بنده فقط بوی واضحی از چای خشک سیاه را حس کردم . این نوع رایحه برای ایرانیان بسیار آشناست چون چای در فرهنگ کشور عزیزمان جا افتاده است .

جمع بندی : به شخصه تعداد زیادی از عطرهای این لاین جدید را تست کرده ام و تک تک آن ها خاص و بسیار جالب بوده اند که به مرور زمان به نوشتن تحلیل های آن ها خواهم پرداخت ولی در کل توصیه بده این است که به لاین شرقی این برند بها دهید . مطمئن باشید عطرهای باکیفیت ، خوش قیمت و خوش ترکیبی هستند و 100 البته ارزش هزینه ای که برای آن پرداخت می شود را دارند. قیمت 100 میل این عطر در سال 95 حدودا 600 هزار تومان می باشد .0
امتیاز
 meysam vazifeh
میدانیم زرجوف برندیست سلطنتی و گران قیمت .
عطر زرجوف نیو مردانه شاید به اندازه عطرهای دیگر این برند همچون فیرو (Fiero Xerjoff for men) و مفیستو (Mefisto Xerjoff for men) جذاب نباشد، اما به حق عطری بی آزار و بسیار خوش بو محسوب میشود که ارزش کاوش را دارد .
زمانی که اولین اسپری را بر روی پوست خود انجام میدهید، تیزی ، ترشی و تلخی گیاهی و مرکباتی غالبی را حس خواهید کرد . حس مرکباتی عطر فوق العاده طبیعی و شاداب و انرژِی بخش نشان میدهد که حسی همچون استشمام یک گریپ فروت تازه و خنک را به آدم القا میکند. زمانی که این لحظه را تجربه کردید، شاید فکر کنید این عطر زرجوف خودش را یک عطر خاص نشان نمیدهد !
همه اجزای عطر بسیار لذت بخش است به غیر از آن تیزی خاصی که برای من اذیت کننده بود . یک جور زیاده روی به نظر میرسد که خوشایند نمی باشد . وقتی از نزدیک عطر را استنشاق نمایید این حس تیز مانند را تجربه خواهید کرد .
کمی بعد حس تیزی اولیه تا حدی فروکش میکند و بوی نت های سبز عطر که رایحه غالب این عطر خنک تابستانیست، به همراه خس خس، چوب ها و کمی رایحه شیرین عطر را به پایان می رسانند .
به هر حال طبقه بندی این عطر سبز و معطر می باشد که انصافا هم خیلی خوشبو است . اما برای این که Nio Xerjoff for men را داشته باشید باید خریدی گران قیمت را تجربه کنید :)
0
امتیاز
 meysam vazifeh
سلام دوستان
این دومین عطری بود که از این برند تست داشتم بعد از اون ناامیدی بزرگی که داشتم حداقل این یکی تو ذوق نزد. در 01 Sunda Odin for women and men بوی ضعیف لیمو بعلاوه یه شیرینی وانیل مانند خامه ای رو حس خواهید کرد. وقتی عمیق عطرو بو کنید متجه یه رایحه شیرین صمغی هم میشید کیفیت عطر خیلی خوبه ولی رایحش اصلا خاص نیست ولی خیلی خوشبو هست . ترش و شیرینی رو با هم داره ولی همیشه شیرینی عطر بر ترشیش برتری داره . بعد از ساعاتی دیگه اون بوی لیمو هم از بین خواهد رفت


یکم که از عمر عطر بگذره کم کم یه نت های تلخ به عطر اضافه میشند به علاوه یه نت چوبی ضعیف چوب صندل در این عطر خیلی ماهرانه ترکیب شده بوی شیرین خامه ای مانندش در کنار لیمو حس خوبی به عطر میده وبالانس بسیار جالبی رو به وجود آورده و کار رو چهار فصل کرده. در مید نت هر از گاهی یه بوی فلفل سیاه رو متوجه خواهید شد که می آیند و میروند . به هر حال چیزی که در نهایت روی پوستتون باقی خواهد ماند یه شیرینی خوشمزه عسل مانند هست که کار مشک هست و بسیار لذت بخشه

پخش بوی عطر متوسط
ماندگاریش تا 7 ساعت روی پوست من
مناسب هر تیپی و هر مکانی میتونه باشه
ارزش خرید هم از نظر من 5 از 10 هست به شرطی که از رایحه عطر خوشتون بیاد
1
امتیاز
 ssh
یک عطر چوبی فوق‌العاده تلخ و خوشبو. عطر با روایح مر و عود و برگ بو شروع میشه. رایحه عود ضعیف تر از مر است وبا اینکه بازار هدف این عطر کشورهای خاورمیانه است ولی عود در اینکار زننده نیست. پس از حدود یک ساعت به مرور برگ بو ضعیف شده و جای خود را به هل و زعفران به مقدار خیلی جزیی میدهد طوری که تشخیص زعفران واقعا سخت است. از تلخی کار در این مرحله مقداری کاسته میشه. عطر با همین حالت ادامه داره و فقط سدر و چرم هم به مرور اضافه میشوند. در مجموع عطر حالتی تقریبا خطی داره و ورود و خروج نتها بسختی قابل تشخیصه. اگر روی یک مچتان اسپری کنید و مثلا دوساعت بعد روی مچ دیگرتان اسپری کرده و هردورا مقایسه کنید میبینید که فرق زیادی باهم ندارند فقط مقداری تلخی کار گرفته میشه. کاری گرم و رسمی با ماندگاری وپخش خوب. کمیاب و گران قیمت بطوری که ارزش خریدش زیر سوال میره بخصوص که 75میله. کاش ارزانتر بود.
0
امتیاز
 Smaghoreshi
ادكلني معطر ادويه اي ، بخوري و چوبي و گرم و مطبوع و پيچيده كه داراي نتهاي شرقي است. رايحه اي دوست داشتني و كاملا آشنا دارد . طوري كه به نظر مي رسد ، مشابه رايحه آن را قبلا ، زياد استشمام كرده ايم و اصلا خاص نيست. روايح نتهاي اين ادكلن كاملا بالانس وهماهنگ هست و در هيچ مرحله اي احساس زدگي يا زيادي در رايحه اي حس نمي شود. توليد اين ادكلن كلاسيك و همه پسند ، قطع شده است .
اگر به سادگي به اين ادكلن نگاه كنيم ميشه گفت كه يك ادكلن معمولي و راضي كننده است ، ولي به دليل پيچيدگي نتهاي اون پس از چندين بار استفاده ممكن است باورمان نسبت به آن عوض شود . مخصوصا در دماهاي مختلف مثل هواي گرم بيرون و يا اتاق خنك زير كولر ، نتهايي كه به مشام ميرسد متفاوت است .
در ابتدا ، شروع دلپذيري از رايحه مركبات و نعنا دارد كه خيلي زود محو ميشوند و سپس به رايحه اي كمي شيرين گلي – ادويه اي و كمي عميقتر تغيير ميكند كه بدون احساس خط مرزي و جدا شدگي رايحه ها همراه لاوندر و ادويه جات است. در مرحله بعد، رايحه اي از چوب – ادويه – بخور و رايحه وانيل و امبر و مشك در زمينه اي از چوب صندل و بخور ، با نتهاي زياد ديگري از مرحله قبل ، شروع به گرمتر شدن ميكند .
اين ادكلن شامل تركيبي دلپذير و قابل تمجيد است و رايحه غالب آن ادويه و بخور و امبر است كه هر بار با چند تا نت متفاوت ديگر ظاهر مي شود . گاهي همراه رايحه گلي ، گاهي چوب و وانيل و گاهي رايحه گياهي و ادويه اي. بخور و چوب و امبر و دارچين به رايحه حس تيرگي و مرموزي و ابهام آميزي ميدهند .
از اين ادكلن بهتر است در ملاقات رسمي و در فصلهاي خنك و يا سرد استفاده شود. ماندگاري اين ادكلن در حدود 7 ساعت روي پوست است كه بعد از آن ، رايحه اش بر روي پوست ميچسبد. همچنين از پخش بويي بيشتر از متوسط برخوردار است.
1
امتیاز
 Smaghoreshi
گاهي براي اينكه احساسي از گذشته ها را در خود زنده كنيم لازم است كه ادكلنهاي كلاسيك را بو كنيم ، آنهايي كه خيلي قبل تر از رايحه هاي جديد امروزي مون ، استفاده و استنشاق ميكرديم .
پاكو رابانا پورهوم يك ادكلن كلاسيك با رايحه صابوني- خزه اي - رزيني است و از نوع ادكلنهاي باربر شاپ ( آرايشگاهي ) محسوب مي شود . شيشه اين ادكلن ، سبز بلوري و شفاف و بسيار زيبا است . نوشته هاي سفيد رنگ روي شيشه ، رايحه اي با طراوت و سبز و تميز و شادي بخش را نويد ميدهد و براي كامل مردان ، بسيار دلنشين و جذاب و مناسب است. قدمت اين ادكلن براي بنده به زمان هايي كه آراميس و آزارو خيلي توي بورس بودند بر ميگردد .
پس از اسپري كردن ، با رايحه اي سبز گياهي و نسبتا تلخ و با طراوت و بويي قوي از رزماري و مريم گلي ، كه كمي تاريك به نظر ميرسد ، در زمينه اي چوبي ، روبرو خواهيم شد . رايحه اي قوي و مردانه و زمخت كه بسيار جذاب است. پس از چند دقيقه رايحه غالب لاوندر با بويي تميز و نرم و ملايم و صابوني به همراه تونكا و گل شمعداني ملايمي به مشام ميرسد. در مرحله بعد، عسل با شيريني ملايم خودش به مجموعه اين رايحه ها ، نرمي و لطافت لازم را ميدهد و رايحه كهنه و مونده و خاكي خزه بلوط با بيسي از مشك خود نمايي ميكند . در اين مرحله شدت رايحه ها فروكش كرده و شيريني و سبزي كمتري دارد و بسيار دلپذير و نرمتر است.
هماهنگي و بالانس نتها در اين ادكلن به گونه اي است كه حس صابوني و تميزي و همچنين و سبز بودنش تند و زننده نيست و هر كدام به جاي خود و به مقدار لازم حضور دارند.
اين ادكلن بيشتر براي فصول بهار و پاييز و زمستان مناسب است و ميتواند به عنوان ادكلني روزانه ، هر وقت كه نياز به رايحه اي تميز و شيرين و با نشاط داشتيد ، استفاده شود و به دليل رايحه سبز و با طراوت و صابوني اش ، شايد براي موارد كاملا رسمي مناسب نباشد.
ماندگاري اين ادكلن بر روي پوست در حدود 5 - 6 ساعت و در ساعت اول ، از پخش رايحه اي خوب وسپس ، متوسط برخوردار است.
0
امتیاز
 atghia_at

این یک ستاره ی معمولی نیست!

برند تری ماگلر چندین عطر از خانواده ی آنجل برای خانمها داره.
در تابستان 2014 کمپانی تری ماگلر ورژن دیگری از این عطر رو با sucre تولید کرد که در حجم 50 میل و تویلت برای خانمها رونمایی شد.

نکته ی اول قرابت این عطر با ورژن اصلی خودش که همون آنجل معروف (ورژن زنانه) هست داره و در همون فضا هست
فصل استفاده ترجیحا فصول سرد سال هست.
در اولین لحظه بعد از اسپری شما میتونید شیرینی خاصی رو حس کنید یک شیرینی ملیح و نه زننده! و حضور واضح نعناع هندی که تا انتها ادامه داره
این عطر برای من میشه گفت که رایحه خطی داره و تغییرات از ابتدا تا انتها نداره تقریبا
نت شناسی میگه که:

نت ابتدایی: میوه های قرمز
نت میانی: مرنگ
نت پایه: پچولی و وانیل

بیشترین رایحه ای که میشه استشمام کرد یک رایحه ی شیرین ناشی از مرنگ هست و وانیل و البته نعناع هندی که خیلی زیبا رایحه رو تعدیل کرده
ماندگاری بالایی داره و پخشش هم از نظرم متوسط هست


پ.ن: مرنگ (به انگلیسی: Meringue)، محصولی است که از به‌هم زدن سفیدهٔ تخم مرغ و شکر حاصل شده و به عنوان دسر، یا برای تهیهٔ شیرینی و کیک، و یا تزئین آنها به کار برده می‌شود.
0
امتیاز
 meysam vazifeh
این عطر اولین تست من در بین محصولات برند پلیس محسوب میشه و به نظرم برند خوبیه و انصافا به نسبت قیمتش کیفیت مناسبی رو ارائه میده

اول از همه شیشه فوق العادشه که آدمو مجذوب خودش میکنه و باید بگم انصافا محتویاتش هم رایحه خیلی خوبی داره که منو یاد عطر محبوبم میندازه که در ادامه توضیح خواهم داد. وقتی عطر رو تست میکنی،یه رایحه بسیار شاداب میوه ای ملس رو متوجه خواهید شد که اینجا اشاره کردند بوی توت فرنگی هست ولی من اصلا چنین بویی رو متوجه نشدم . به هر حال با سرعت زیادی پچولی عطر رو تند و تیز میکنه بعد از زمان اندکی هم فلفل صورتی یه روایح قیلی اضافه میشه

ترکیب این سه رایحه حدود 20 دقیقه دوام خواهد داشت و از این به بعدشه که منو مجبور میکنه تا بخرمش


اگر خیلی عمیق و با دقت عطر رو بو کنید تا جایی که دیگه نفستون بند بیاد شاید بتونید یه ته مایه ای از حالت خاکی و چرمی وشیرینی خاصی رو متوجه بشید که خوشحالتون میکنه هر چه بیشتر میگذره این حالت قدرتمندتر و شیرینتر میشه و راحت تر متوجه این رایحه با کلاس میشید. این وضعیعت بسیار شبیه همون حالت خاکی و شکلاتی دیور هوم اینتنس هست که من عاشق بوی باکلاسش هستم رایحه ای که در اینجا با تغییراتی همراهه
روایح لاوندر که مشخصه ، همراه وانیل و یه حالت چرمی ضعیف خاص این ترکیب بوی بسیار عالی رو ایجاد می کنند این بوی خاص چرمی مربوط میشه به یه صمغ که از ساقه گلی به به وجود میاد RockStar نام پلیس آیکون عطری کاملا رسمی و با کلاس که تیپ شخصیتی دیور هوم اینتنس رو تداعی میکنه که زنبق توش نیست

به غیر از تابستان در باقی فصول قابل استفاده هست
پخش متوسط و ماندگاری خوبی داره
و در یک کلام یه عطر عالی با قیمت بسیار خوبه
0
امتیاز
 meysam vazifeh
وقتی نت های Neonatura Cocoon رو دیدم ، امیدوارکننده تهیه و تستش کردم. در ذهنم تصور یه عطر روزانه خوب رو میکردم که با نت های دوست داشتنی نعنا هندی و کاکائو قراره شگفت زده ام کنه .
به هر حال شروع این عطر شیرینی زیادی داره به طوری که مرز مردانگی و یونی بودن رو هم میگذرونه و کاملا نشون میده به هیچ عنوان نمیشه به عنوان یه عطر مردانه و شاید یونی استفاده اش کرد. حتی امیدی هم که به پچولی داشتم که شاید با قدرتی که داره بتونه افسار عطر رو در دست بگیره هم از بین رفت . ما که نتونستیم استفاده اش کنیم ولی خانم های گرامی حتما تستش کنند با این قیمت چنین آکورد شیرین و دوست داشتنی رو کم تر پیدا خواهید کرد .

شیرینی عطر بیشتر نشات گرفته از وانیل هست . بوی شیرین عطر مثل این هست که از کنار یه شیرینی فروشی رد بشید. اگر دقت کرده باشید کنار این شیرینی فروش ها یه هواکش هم هست که هوای داخل زیر زمین (محل پخت) رو به بیرون میکشه . و شما وقتی از بیرون مغازه رد میشید حس شیرین و خوشمزه ای رو تجربه خواهید کرد . حالا شیرینی این عطر همون حس رو برای من به وجود میاره .

کمی بعد رایحه نعنا هندی از پس زمینه عطر خارج میشه و تم حیوانی ، گیاهی و خاکی مانند خودش رو هر چند ضعیف ، اما محسوس در دل عطر جای میده و شما در کنار شیرینی خوشمزه ای که وانیل و کاکائو براتون به همراه داره، رد پایی از حس با کلاس نعنا هندی رو هم حس میکنید. در طول عمر این عطر نعنا هندی نمیتونه افسار عطر رو به طور کلی در دست بگیره هر دفعه میخواد خودی نشون بده، شیرینی عطر جلوش رو میگیره .
در ادامه عطر روال عادی خودش رو طی میکنه و شیرینی اولیه عطر تا اواخر عمر عطر ادامه پیدا میکنه .

در کل با توجه به قیمت بسیار ارزانش و بوی خیلی خوبش، یکی از گزینه های پائیزی و زمستانی خانم ها برای یه عطر روزانه خواهد بود . ماندگاری خوب و پخش متوسطی هم داره .
0
امتیاز
 s8
کوکوریکو، عطریست با رایحه ی گرم، تلخ و خاص.
طراح این عطر انیک مناردو هستند.
از سایر کارهای این عطار میشه به آزارو ویزیت، بولگاری بلک، وایلد دسکوارد و زریوس رژ اشاره کرد.

_ خب شیشه عطر را در دست میگیریم و آماده شروع تست میشیم. قبل از اسپری کردن اولین چیزی که جلب توجه میکنه شیشه خاص این عطر هستش، نیمرخ چهره یک انسان. اما کافیه شیشه عطر رو بچرخونیم، چیزی که حالا مشاهده میکنیم بدن یک مرد هست. تشخیص زیبایی شیشه عطر به سلیقه افراد بستگی داره، اما فارغ از زشتی و زیبایی، خلاقیت بسیار بالایی در طراحی شیشه بکار گرفته شده و از همین ابتدا میشه حدس زد با کار ساده ای روبرو نیستیم.
به محض اسپری کردن عطر با دومین سورپرایز کوکوریکو رو برو میشیم :)
چرا که این عطر با رایحه برگ درخت انجیر شروع میشه. رایحه ای تلخ، کمی تند و بسیار زبر و خاص اما طبیعی، شروعی که در عطرهای دیزاینری کمتر با آن مواجه میشیم.
در نوت میانی رایحه کاکائو نقش اصلی را ایفا میکنه اما باید توجه داشته باشیم رایحه کاکائو دراین عطر شاد و شکلاتی نیست بلکه تلخ، خاکی، کم شیرین و تاریکه که علتش میتونه قرار گرفتن پاچولی در کنار کاکائو باشه. (این بخش از عطر یاد آور L'Instant Guerlain کبیر هست)
در اواخر عمر عطر هم بدلیل پدیدار شدن وتیور و روایح چوبی، رایحه تلخ و خاکی کاکائو، دودی تر میشه و در بستری از چوب قرار میگیره.
اگر بخاطر علاقه به رایحه کاکائو قصد بلایند بای کردن این عطرو دارید، سخت در اشتباهید، چون کوکوریکو یه عطر معمولی نیست و بدلیل رایحه خاص نیاز به تست دقیق و چند باره داره.
.....
با توجه به استفاده از روایح زبر و خشن مانند برگ درخت انجیر و روایح دودی و چوبی و رایحه تلخ و خاکی پاچولی این عطر از لحاظ شخصیتی، عطریست مقتدر. همچنین شروع غافلگیر کننده با برگ درخت انجیر و تغییر نت های جذاب و محسوس، بیانگر شخصیت آزاد این عطر هست، شخصیت کسی که خودش رو خیلی در چهارچوب و قوانین محصور نمیکنه.
....
پخش و ماندگاری این عطر خوب و قابل قبوله و فصل مناسب برای استفاده، پاییز و زمستان هست.
0
امتیاز
 s8
اگر بخواهیم خیلی کوتاه و با دو ویژگی این عطر را توصیف کنیم، پاسخ میشه ؛
پرستیژ و شخصیت.
برای داشتن این ویژگی ها، باید تفکر بسیار قوی و زمان زیاد صرف رایحه ی عطر بشه. اما تنها رایحه ی حرفه ای کافی نیست، بلکه احتیاج به طراحی شیشه ی بسیار شیک ولی ساده و سنگین هم هست که برند لالیک در هر دو زمینه (رایحه و شیشه) عملکرد فوق العاده ای داشته.
...............
وتیور، سرو، صمغ، دود، چوب، پچولی و...
هر کدام از این روایح به تنهایی
می توانند به یک عطر پرستیژ و شخصیت ببخشند، حالا تصور کنید همه اینها در encre noir extreme هنرمندانه در کنار هم قرار گرفته.
این عطر با رایحه سرو و صمغ شروع میشه، یعنی یک آغاز جذاب و گیرا از همان لحظه اول.
در ادامه وتیور و روایح دودی بکار اضافه می شوند و عطر را بالغ تر می کنند.
در نوت پایه هم چوب صندل و پچولی به زیبا ترین شکل ممکن عطر را تکمیل می کنند.
...............
بشخصه این عطرو کاری متفاوت نسبت به نسخه اصلی (encre noire) میدونم. به چند دلیل :
- استفاده از روایح صمغی بسیار محسوس در نوت ابتدایی extreme
_ دودی تر شدن نسخه اکستریم در نوت میانی
_ و در نهایت، رایحه کاملا جدید و متفاوت اکستریم در نوت نهایی که حاصل ترکیب چوب صندل و پچولی هست.
...............
شخصیتی که این عطر برای من تداعی میکنه، یک مرد متفکر و کم حرفه، یک شخصیت عمیق و بالغ.
...............
فصل مناسب برای استفاده از
encre noire extreme
پاییز و زمستان هست، ضمن اینکه پخش و ماندگاری کاملا متوسطی داره و عطریست رسمی و نیمه رسمی.
0
امتیاز
 s8
شکلات_فندق_قهوه_چرم
این عطر دقیقا فضایی شبیه کافی شاپ رو تداعی میکنه.
رایحه hot chocolate فندقی و قهوه.
ضمن اینکه چرم در این عطر چندان محسوس نیست، و در واقع نقشش سنگین تر کردن و تاریک کردن کار هست.
بطور کلی ولنتینو اوامو یه عطر مردانه ولی با ظرافت، شکلاتی نرم بهمراه تم دودی بسیار جذاب هست.
بنظرم همین تم دودی برگ برنده ولنتینو اوامو و الیویر پولگ هست.
این عطر شباهت زیادی به دیور اوم بزرگ داره، با این تفاوت که ولنتینو نرم و کرمی هست و دیور اوم زنبقی (پودری)
اگه برای خرید این عطر دودل هستید، بنظرم اونقدر شیشه زیبایی داره که شک و تردید رو کنار بزارید و برید سراغش.
این عطر مناسب پاییز و زمستان هست و پخش و ماندگاری متوسط داره.
0
امتیاز
 s8
یه عطر دیگه از برند قابل احترام لالیک:
Hommage a L'Homme Voyageur
طراح : میشل آلمایراک
همونجور که میدونیم ایشون خالق
Lui Rochas بزرگ هم هستند.
اما این عطر، با رایحه ی بسیار تلخ و تیز پچولی و در کنارش وتیور، شروع میشه. یه استارت انفجاری با پخش بوی بالا. این مرحله شاید مورد پسند بعضی ها واقع نشه، پس باید به عطر فرصت بدیم تا متعادل بشه. بعد از حدود 15 دقیقه دیگه از اون تیزی ابتدایی خبری نیست. حالا پچولی ملایم شده و وتیور و رایحه کاغذ مانند پاپیروس براحتی حس میشوند، با کمی دقت متوجه میشیم که رایحه هل بسیار ضعیف و ملایم هم در پس زمینه وجود داره. رایحه نیمه رسمی، بسیار شیک و آرامش بخش. این عطر برخلاف پخش بوی قویه تاپ نوت در ادامه بسیار ملایم میشه. پس ما میتونیم ازین عطر با توجه به پخش و ماندگاری متوسط و سبک رایحه ای که داره در محیط های بسته مانند محیط اداری استفاده کنیم.
3
امتیاز
 atghia_at
هرمس همواره با عطرهاش ثابت میکنه که برند قابل و متفاوتی هست کلی کالش پرفیوم هم یکی از این عطرهاست که میتونید مطمن باشید این رایحه رو هرجایی و در هرعطر معمولی و کپی کاری نخواهید دید!
از همون اول با دیدن جعبه عطر و تقابل دو رنگ صورتی و مشکی میشد پی برد که این نشان صورتی نماد رز هست اما رنگ مشکی چطور؟
در ابتدای اسپری عطر بر روی پوست رایحه ی تند و غلیظی حس میشه که تشخیص هر نوع نتی رو بشدت مشکل میکنه! بعد از دو دقیقه حسی ترش مانند ولی چوبی شکل بطور کاملا گذرا به مشام میرسه. شاید نهایت عمر این حالت 4یا 5 دقیقه باشه...من علت این حالت رو غلظت بالای مواد موجود در عطر میدونم که انگار بطور فشرده به یکباره ازاد میشن.
از این شروع که بگذریم کم کم عطر خودشو نشون میده رایحه ای از رز و چرم که همپای هم تقابل جالبی دارن و بله چرم نماد همون رنگ تیره روی جعبه با رزهایی هست که اجازه نفس کشیدن میخوان اما تحکم چرم اجازه چندانی به رز نداده و نخواهد داد! شیرینی خاصی برفضای عطر حاکمه که خیلی یکنواخت از ابتدا تا انتها وجود داره اما زننده نیست. من سعی کردم کلمات مناسب برای توصیف رایحه ی چرمی که اینجا حس میکنم پیدا کنم شاید بتونم اینطور توضیحش بدم که فرض کنید یک کیف پول چرمی درجه یک دارید که دارید سعی میکنید دوطرف بخش جای کارت داخل کیف رو از هم باز کنید که بوی چرم اون به مشامتون میخوره!
به رایحه عطر برگردیم جاییکه با گذشت زمان کم کم رایحه ی پودری واضحی که ناشی از زنبق و بنفشه هست باعث غلبه ی حالت پودری برفضای کلی عطر میشه. از اینجا به بعد شما یک عطر پودری دارید که اون دورها رایحه دسته گلی همراهیش میکنه و در این دسته گل تعداد رزها و کمی گل مریم بیش از بقیه هست. چرم در این عطر نه به تندی و سختی عطرهای گرم و نه به لطافت حس جیر موجود در بعضی از کارها به نظر میرسه. ترکیب جالب رز با چرم باعث میشه که رایحه ی رز به سبکی متفاوت از انچه که در کارهای گلی زنونه سراغ دارید حس بشه. من کلی کالش پرفیوم رو عطری سه فصل میدونم که جز تابستون میتونه مورد مصرف قرار بگیره. شخصیت کاملا مستقل ولی شیطون و جذابی داره. شما با استفاده از این عطر ساعتها میتونید مطمن باشید که این عطر برروی پوستتون شما رو همراهی خواهد کرد و از نظر پخش بو هم قطعا عطر خوبی محسوب میشه. توصیه میکنم قبل از خرید حتما تست بشه چون از اونجایی که رایحه ی خاصی داره فکر میکنم بعیده همه پسند باشه.
0
امتیاز
 meysam vazifeh
زمانی که آلکازار (Alcazar Ted Lapidus) رو بر روی پوستم اسپری کردم اصلا شگفت زده نشدم ولی خوب رایحه ای که همون اول کار حس کردم برای من به راحتی قابل تشخیص بود و طولی نکشید که عطر بوگارت پور هوم (Bogart Pour Homme Jacques Bogart for men) رو برام یادآوری کرد . رایحه این عطر حالتی قدیمی ، تلخ و شیرین و البته پودری و کمی تنده .
بهترین مثال همون بوگارت پور هوم هست که ملایم تر و نرم تر شده باشه .

در کل فرقی که با بوگارت پور هوم داره این هست که این عطر خشونتش کمتره یعنی مثل بوگارت حالتی زبر نداره . همچنین تندی و شیرینیش هم کمتره . و بیشتر به دلم میشینه . کمی هم حالت صابونی ضعیفی در لابلای عطر حس میکنید که علتش همونی هست که عرض کردم . یعنی دز لوبیای تونکا در این عطر کمتر از بوگارت پور هوم هست به خاطر همین لاوندر تا حدودی خودش رو نشون میده . این در حالی هست که در ادکلن بوگارت پور هوم لوبیای تونکاش خیلی قوی هست و اجازه خودنمایی به خیلی از نت ها رو نمیده و اول تا آخر عطر رو پوشش میده .

در نهایت چیزی که در بیس نت عطر حس خواهید کرد فرق آنچنانی با شروع عطر نداره . فقط همه نت ها لطیف تر و نرم تر شدند و تند و تیزی نسبی که در اوایل بود هم کاملا محو میشه و شما یه رایحه شیرین و تلخ کنترل شده رو خواهید داشت .

راستش رو بخواهید من این عطر رو از بوگارت بیشتر پسندیدم و اگر بخوام دوباره چنین عطری استفاده کنم این عطر رو خرید میکنم . چون بالانس شده تر و ملایم تر از اون ادکلن هست . البته خبری از قیمتش ندارم ولی تا زیر 100 تومن معقول به نظر میرسه .
1
امتیاز
 s8
Solo loewe platinum
یه عطر مردانه، رسمی و با کیفیت.
رایحه غالب چرم، چای و کندر.
کاملا بالانس و آرامش بخش.

(اینجا یه توضیح کوچک در مورد عطرهای چرم محور لازمه ؛
یه دسته از عطرهای چرمی هستند که بدلیل ترکیب چرم با نوت های دیگه جنس بوی تقریبا شیرین دارند مانند :
Ferrari Essence Leather.
و دسته دیگری هم هستند که رایحه چرم در اون عطرها بشدت افسرده و تلخ و سنگینه، مثل :
Aoud Leather Montale )

اما رایحه چرم بکار رفته در سولو لوئوه پلاتینیوم نه در دسته اول قرار میگیره و نه دسته دوم. چون نه شیرین هست و نه سنگین و زننده. تلخ هست اما تلخی کاملا متعادل و شیک، باکیفیت و موقر، به دور از هرگونه افراط و تفریط. این دقیقا همون چیزیه که من دنبالش بودم.

اما رفته رفته وقتی به نوت نهایی عطر میرسیم، با کمک روایح ضعیف گلی که در پس زمینه پدیدار میشه از تلخی عطر کاسته و عطر شفاف تر و روشن تر میشه.
..........
پخش و ماندگاری این عطر واقعا خوبه و طراحی شیشه هم بسیار عالیست.
0
امتیاز
 javada
سلام
خیلی ها معتقدن دهه 90 میلادی طلایی ترین دهه عطرسازی در تمام دوران بوده. ایسی میاکی لودیسه، جورجیو آرمانی آکوا دی جیو، سی کی وان و ژان پول گوتیر لومال بهترین شواهد این مدعا هستن. شاید بشه گفت تعداد بطری هایی که ازین ادکلن ها تا به حال فروش رفته از مجموع فروش ادکلن های دیگه روی هم بیشتره! در بین این ادکلن ها وضعیت آکوا دی جیو و ایسی میاکی از بقیه شاخصتر هم بود. به شکلی که اواخر دهه 90 و اوایل قرن جدید خیلی از فروشگاه های بزرگ و معروف ادکلن در سراسر جهان به جیو و ایسی میاکی لقب ادکلن های پرنده رو داده بودن! تعجب نکنید. این دو ادکلن هیچوقت مدت زیادی روی قفسه ها نمیموندند و به سرعت موجودیشون تموم میشد و اصطلاحا از روی قفسه ها پرواز میکردن!
ایسی میاکی مردانه و آکوا دی جیو برای یک گروه هدف ساخته شده بودن. کسایی که دنبال فقط یک ادکلن بودن تا همیشه ازش استفاده کنن و احتمالا بهش وفادار بمونن. ادکلنی که شادابیشون رو در تمام طول روز حفظ کنه و اونها رو در حبابی از تمیزی و طراوت قرار بده. هردوی این ادکلن ها موفق بودن. خیلی موفق بودن. اونقدر که بقیه شرکت های ادکلن سازی رو وادار کرد به سرعت ورژن های خودشون رو از این دو کار ارائه کنند.
ایسی میاکی با استفاده از رایحه نوعی از مرکبات بومی شرق آسیا که برای خیلی از مردم جهان تازگی داشت موفق شد قلب میلیون ها نفر رو در سراسر دنیا تسخیر کنه. یوزو اسم رمز این موفقین بود. نوعی از مرکبات که ژاپنی ها بیشتر از عصارش در سالاد هاشون استفاده میکنند. چیزی بین لیمو و ترنج، تند و ترش.
اما عصاره یوزو تنها سلاح ایسی میاکی نبود. اونها به یوزو بسنده نکردن و لیمو و ترنج رو هم به ترکیبشون اضافه کردن تا شادابی و طراوت ادکلنشون رو تضمین کنند. اما تندی و ترشی این همه مرکبات ممکنه باعث دلزدگی مردم از این رایحه بشه. اینجا بود که اضافه کردن کمی رایحه گلی نیلوفر آبی و کمی هم خس خس بالانس بین روایح رو در ترکیب نهایی برقرار کرد. در ترکیب نهایی تندی و ترشی ناشی از مرکبات تحت تاثیر ملایمت و دلنوازی رایحه نیلوفر آبی و همینطور رایحه خاکی خس خس کاملا رام شده.
من ورژن 2013 این کار رو دارم که ماندگاری و پخش بوی خیلی خوبی داره و واسه استفاده در فصول بهار و تابستون واقعا عالیه. بازخوردهای خوبی هم ازش گرفتم که با توجه به قیمت مناسبش این کار رو تبدیل به یک گزینه خیلی خوب میکنه. بالاخره فروش فوق العاده این کار خودش دلیل بر موفقیتش هست.
باز هم تاکید میکنم که اول روی پوستتون تست کنید و در صورت رضایت خرید کنید.
0
امتیاز
 javada
سلام
ورساچی دیزاینری هست که کارای با قیمت پایین و کیفیت مناسبی تولید میکنه. ورساچی پور هوم یا ورساچی مردونه هم شامل همین قاعده هست. به نظر من این کار خیلی نسبت به قیمتی که داره در مقایسه با ادکلنهای دیگه ارزش خرید بالایی داره.
توصیف رایحه این کار واقعا سخته چون نت های مختلف خیلی عالی با هم ترکیب شدن و خیلی نمیشه نت های مختلف رو از هم تشخیص و تمایز داد. اما تم کلی کار یه تم مرکباتی نیمه شیرین هست که اصلا حس مصنوعی و شیمیایی بودن رو تداعی نمیکنه. چیزی که برای ادکلن های هم قیمتش کاملا عادی قابل انتظار هست.
ورساچی مردونه کار نسبتا خطی هست و خسلس تغییرات نت ها رو نمیشه توش حس کرد ولی رایحه شامه نوازش کاملا این نقص رو پوشش میده. رایحه اینکار شباهت زیادی به رایحه ادکلن الور هوم اسپورت از شنل داره. اما اگه بخوام صادقانه بگم من رایحه ورساچی رو ترجیح میدم چون به نظرم نسبت به رایحه خامه ای الور هوم اسپورت رایحه ورساچی پور هوم شفافتر و رقیق تره که استفادشو تو هوای گرم تابستون راحت تر میکنه. این ادکلن بازخوردهای خیلی خوبی هم داره که بخاطر رایحه همه پسندش هست.
ماندگاریش در حد 4-5 ساعته که تو رده خودش خوبه. پخشش هم تو ساعت اول خوبه ولی به مرور خیلی کمتر میشه.
در کل کار خیلی خوبی هست و با توجه به قیمت مناسبش کاملا پیشنهادش میکنم.
اما تاکید میکنم که حتما این کار رو روی پوستتون تست کنید و در صورت رضایت خرید کنید.
0
امتیاز
 javada
سلام
به نظرم برای توصیف آکوا دی جیو اسنزا بهتره ابتدا به بررسی های نسخه اریجینال مراجعه کنید و بعد بررسی های اینکار رو مطالعه کنید.
اگه ریویو منو از جیو اریجینال خونده باشین باید بگم این فلنکر شباهت زیادی به نسخه اریجینال داره. بین اسنزا و پروفومو اولی به جیو اریجینال نزدیکتره. اما خوب فرق هایی هم با جیو اریجینال داره.
جیو نسخه اریجینال رو که استشمام میکنید تصویر ذهنیتون نسیم دل انگیز صبحگاهی هست که از حضور در باغ های مرکبات حاشیه سواحل مدیترانه ناشی میشه. فوق العاده شاداب و تازه.
وقتی اسنزا رو استشمام میکنین ترکیبی از رایحه خنک و کمی شور و نمکین دریا رو به همراه کمی از رایحه مرکبات و مقدار بیشتری از رایحه گل ها احساس میکنین. مرور زمان از قدرت روایح دریایی و مرکباتی کم میکنه و باعث میشه روایح گل ها و شکوفه ها بیشتر دیده بشن. اسنزا در این فاز از عمر خودش شخصیت مردونه خودش رو از دست داده و دیگه کاملا یونیسکس شده. شاید عطار با اضافه کردن کمی عناصر چوبی به بیس اسنزا سعی در جبران این ضعف اسنزا کرده باشه اما به نظر من این عناطر چوبی خیلی دیر وارد میشند و با فرصت عرض اندام پیدا نمیکنند. اسنزا یک نوت مردونه مثل نوت اینسنس پروفومو رو کم داره. اما از طرفی پروفومو با اضافه کردن نت اینسنس کمی از شادابی و طراوات خودش رو فدای مردونه تر کردن فضای رایحه کرده در حالیکه اسنزا تا انتها شادابیشو حفظ میکنه.
اسنزا ماندگاری و پخش خوبی داره اما شنیدم بچ کدهای جدیدترش کمی ضعیفتر شدن. چون تستی از بچ های جدیدش نداشتم در این زمینه اظهار نظری نمیکنم.
از لحاظ قیمت کار نسبتا گرئنی هست اما فک میکنم اگه از رایحش خوشتون بیاد به قیمتش می ارزه.
باز هم تاکید میکنم حتما بچ کدهای جدیدش رو تست کنید و در صورت رضایت خرید کنید.