کاربر مهمان خوش آمدید       ثبت نام ورود
آخرین بررسی های ثبت شده در سایت
0
امتیاز
 dkarash
عطری در گروه بویایی فوژه...برای آشنایی دوستداران عطر با این واژه به طور مختصر عرض کنم که فوژه کلمه ای است فرانسوی که ترجمه ی آن سرخس است. در واقع؛ در این گروه ما با عطرهایی روبرو خواهیم بود که به نوعی آکورد سرخس دارند و رایحه ی مربوطه رو خلق کرده اند. این سبک بویایی گیاهی؛ کمی تلخ؛ و به مقدار خیلی کم سبز هستند و اکثرا این رایحه ی بویایی مربوط به عطرهای مردونه هست.

عطر دریکر نواغ از عطرهایی است که برای آشنایی با گروه فوژه تست کردن آن بسیار کمک کننده هست (همچنین میشه از عطر فوژه رویال از برند هوبیگانت که مبدع این سبک بویایی است نام برد). با اسپری کردن این عطر بویی که بیشتر مربوط به خزه بلوط هست به مشامتان میرسه که در کنار اسطوخودوس یک آکورد بویایی خاص رو که همون فوژه باشه ایجاد میکنند.

بوی عطر خیلی برای فصل بهار مناسبه. انگار داره اون طراوتی رو که بهار با خودش به ارمغان میاره؛ تقویت میکنه. بویی گیاهی که تلخی بسیار بسیار کمی داره و خنک هم البته نیست. اگه شما این عطر رو زده باشین ولی از نظر روحی سرحال نباشین؛ به شما ناخودآگاه کمک میکنه که حالتون خوب بشه! یه احساس شادی دوست داشتنی و ملایمی رو انگار به شما تزریق میکنه که با استشمام دریکر نواغ دیگه بعد از یک ساعت حالتون بد نیست و ناخود آگاه یه لبخندی بر روی لبتون نقش بسته!!

با وجود اینکه عطری است قدیمی و در سال 1982 عرضه شده و نیز با وجود اینکه تغییرات بویایی در کل طول عمر عطر نداره؛ ولی حتما تست و خرید این کار رو به دوستداران سبک بویایی فوژه توصیه میکنم.
0
امتیاز
 dkarash


اپوس 3؛ عطری با تم خوراکی مانند

تا ده دقیقه اول بوی پودر مانند داره. در نتهای ابتدایی عطر به گل ابریشم و گلی بنام اسیرک زرد اشاره شده. به شخصه این دو گل رو نبوییده ام ولی برای اینکه یک دید کلی از بوی ابتدایی عطر داشته باشید؛ این بو رو میتونم خیلی شبیه به عطر گل زنبق بدونم. بعد از ده دقیقه نتهای میانی عطر ظاهر میشوند و آکورد خاصی رو ایجاد میکنن که باز هم بویش غیر قابل توصیفه . ولی برای شبیه سازی ذهنی عرض کنم که بویی که داره شبیه به یک ماده ی خوراکی هست که قبلها به نام صورت مضحک
Funny Face
موجود بود و بصورت پودر مانند و بصورت ساشه هایی موجود بود که با ریختن اونا روی کف دست و لیس زدن اون یه حالت گازمانند و یکم ترش در قوه ی چشایی حس میشد که این اپوس 3 در این مرحله این حس رو تا حد زیادی تداعی میکنه. البته ترشی مربوطه اصلا آب دار نیست. یه ترشی کم؛ خیلی خشک و جدی هست.


اپوس 3 کار جالبیه . سبکش با بقیه ی کارهای آمواژ فرق داره. جز معدود عطرهایی از آمواژ هست که در اون از رایحه ی بخور و صمغ و ادویه جات استفاده نشده (البته از بالسام بنزویین در نتهای عطر سخنی به میان اومده؛ ولی خیلی تاثیر گذار نیست). با اینکه این عطر رو در گروه گلی طبقه بندی کرده اند؛ ولی به شخصه تا حدود یک ربع اول بنظرم بوی واضح گلی داره و مانند اپوس 1 نیست که بالای هفتاد و پنج درصد از کل رایحه اش حول و حوش گلها بچرخه. جالب هم اینکه این عطر رو در گروه گلها قرار داده اند در حالیکه به نظرم من در گروه گلها نیست تا حد نسبتا زیادی در گروه خوارکی طبقه بندی میشه و از طرفی اپوس 1 رو در گروه شیپغ قرار داده اند؛ که بنظرم در گروه گلها است!!
0
امتیاز
 dkarash
اپوس ۱؛ عطر مهربونها…

اولین اپوس (اپوس ۱) با رایحه گل و آخرین اپوس هم (اپوس ۱۰) باز با رایحه ی گل…

در هرم بویایی اپوس ۱ همانند سایر عطرها سه طبقه ی بویایی قرارداره. نتهای اولیه. نتهای ثانویه و نتهای انتهایی. در مورد اپوس ۱ نت ابتدایی عملا وجود نداره. شروع کار اپوس ۱ با نتهای گلی است. گلهایی که در نت میانی عطر در ظاهر وجود دارند گل برف؛ رز؛ گل مریم؛ ایلانگ ایلنگ و گل یاس هستند. ولی در عمل سه نوع گل قابل تشخیص هستند. گلی که بالای ۷۵ در صد نت میانی عطر اپوس ۱ را شامل میشود؛ گل مریم هست. در کنار آن گل برف و به مقدار کمتر هم ایلانگ ایلانگ وجود دارد. طول عمر نت میانی عطر خیلی طولانی هست و بیش از ۴/۵ ساعت این رایحه گلها وجود دارند. تغییرات بویایی در این مرحله خیلی محسوس نیست. در قسمت نتهای پایانی در ابتداسدر و سپس آلو شروع به تبخیر و در نتیجه پخش رایحه میکنند. سدر یه بوی تیزی ایجاد میکنه و آلو هم یه بوی خیلی خیلی کم ترش. که البته میشه گفت که گیرنده ای بویایی بینی رو یکم تحریک میکنه و ترش به اون معنایی که در نظر میگیرین؛ نیست.
جالبه كه بعد از ٦ ساعت آكوردي ايجاد ميكنه كه رايحه ي حاصله خيلي شبيه به عطر والنتينو اومو ميشه. با وجود اينكه هيچ نقطه ي مشتركي از نظر مواد تشكيل دهنده با ولنتينو اومو نداره، ولي رايحه اش در اين زمان خيلي شبيهش ميشه.منتهی شدت رایحه ی مربوطه بمراتب از رایحه ای که در والنتینو اومو حس میکنید؛ ضعیفتره

این عطر با وجود اینکه بیشتر برای خانمها طراحی شده؛ ولی آقایون هم در صورتی که رایحه ی گلی عطر رو دوست داشته باشند و یا فطرت خیلی مهربونی داشته باشند و یا اینکه طبع لطیفی داشته باشند (مثل شاعر پیشه) میتونند به راحتی استفاده کنند. چون با ساختار ذهنی و روحیشان هماهنگه..
0
امتیاز
 dkarash


یه عطر خیلی ساده و ابتدایی از آرتیزان. این عطر هیچگونه تغییرات نت نداره. نه تنها نت بویایی آن در درون هر مرحله از 3 مرحله ی تغییر نت بویایی مثل بعضی از عطرهای برند نیش تغییر نمیکنه؛ بلکه اصلا هیچ تغییر نت هرم بویایی هم نداره! شروع تا خاتمه ی عطر تقریبا فقط یه رایحه هست. ترکیبی از زعفران و گل رز. در ابتدا زعفران کاملا برتری داره و یه حالتی مثل بستنی های زعفرانی رو القا میکنه
ولی به مدت کوتاهی زعفران شدتش کم میشه و گل رز قویتر میشه. البته عطر حالت گلی به خودش نمیگیره.
از آقای برتراند دوشافور عطار این عطر که غول صنعت عطرسازی هست؛ این کار برای یک عطر نیش خیلی ضعیف و بعیده.

پخش بو و دوامش هم اصلا خوب نیست.
1
امتیاز
 dkarash
بازی آکوردها ...

در این عطر شما با آکورد بویایی روبرو میشید و تقریبا رایحه ی هیچیک از موادی رو که در هرم نتهای عطر به آن اشاره شده رو بصورت جداگانه استشمام نخواهید کرد.

در شروع اسپری؛ آکوردی از نتها که میتوان تقریبا حدس زد که مربوط به اسطوخودوس و افسنطین هست رو تشخیص خواهید داد که این دو در واقع با هم ترکیب (میکس) شده اند و با هم یک بوی جدیدی ایجاد کرده اند و در کنارش و بصورت خیلی ملایم فلفل میخواهد که به قول معروف سرش کلاه نره و عرضه اندامی داشته باشه که زیاد هم در این کار موفق نیست.
نیم ساعت که از شروع اسپری کردن میگذره؛ یه حالت ادویه ی به آکورد فوق اضافه میشه. در نتهای عطر به دارچین و هل اشاره شده؛ ولی به عقیده ی من این حالت ادویه مانند چیزی غیر از این دو هست. شاید هم مانند مرحله ی قبلی آکوردی است که چنین بوی خاصی رو ایجاد کرده.
بوی عطر بعد از این مرحله تا حذف کامل آن تقریبا تغییر محسوسی نمیکنه و از نظر پخش بو و دوام هم یکی از ضعیف ترین کارهای آمواژ هست...
1
امتیاز
 dkarash
اپوس 5) خط کش؛ پرگار و هندسه

قبل از هر گونه صحبتی باید در ابتدا در مورد نتهای عطر اپوس 5 اطلاعات مربوطه رو خدمتت دوستان گرامی یاد آوری کنم:
نتهای ابتدایی) ریشه ی زنبق زرد- عرق نیشکر
نتهای میانی) زنبق - یاس - رز
نتهای پایانی) عود - نتهای چوبی - سیوت (گونه ای حیوان)

عطر اپوس 5 عطری است بسیار دقیق و منظم. انگار در ساخت این عطر از اصول هندسه استفاده کردند. همه چی سر جای خودش هست. به اندازه؛ دقیق و کاملا سروقت. نتهای ابتدایی در شروع عطر خودنمایی میکنند و برعکس بعضی عطرها که گاهی نتهای میانی و یا پایانی هم در این مورد به حریم نت ابتدایی دست درازی میکنند؛ در اینجا خبری از این حالت نیست.

1- در شروع اسپری کردن عطر؛ بوهای نتهای ابتدایی رو استشمام خواهید کرد.
ابتدا ریشه ی زنبق و بعد هم رام که البته خیلی خیلی اصلاح شده و ملایم هست. اگه شما تا حالا ریشه ی زنبق رو نبوییده باشید؛ با استشمام نت اولیه ی اپوس 5 دقیقا تصدیق خواهید کرد که رایحه ی مربوطه؛ مربوط به ریشه ی گیاه هست. (حالا اینکه این ریشه مربوط به چه گیاهی میشود در این حالت کاری نداریم). منظورم اینه که بوی نت اولیه کاملا بوی مربوط به ریشه ی یک گیاه رو در ذهن اکثر افراد تداعی میکنه.

2- نیم ساعت از شروع عمر عطر میگذره: در این حالت نتهای ابتدایی کاملا به کناری میروند و جای خودشون رو به نتهای میانی میدهند. در این مرحله بوی گلی فقط وجود داره. خود من به شخصه خیلی با عطرهای گلی در مورد آقایون موافق نیستم. ولی بوی نتهای میانی عطر اپوس 5 بویی بسیار خوب داره. یه جورایی بوی تمیزی. البته بوی صابونی رو اصلا نمیگم. اپوس 5 این بوی تمیزی رو هم در این حالت مدیون گل یاس میدونه. اگه در مرحله ی نت میانی؛ موضعی رو که عطر زدید؛ به فاصله ی کمی استشمام کنید؛ هر بار یکی از گلهای مربوطه در این مرحله عمر عطر رو برایتان تداعی میکنه. خیلی این حالت اپوس 5 جالبه به نظر من و این سه گل با هم داِیم در نبرد هستند و آروم و قرار ندارند. به فاصله ی کم هر بار یکی از دیگری سبقت میگیره...

3- سه ساعت و نیم از شروع عمر عطر میگذره: عطر به مرحله ی سوم از عمر منظم خودش میرسه. در این مرحله هم دقیقا همچون مرحله ی قبل نتهایی که مربوط به مرحله ی قبل هستند به کنار میروند و دیگه خود نمایی و دست درازی به مراحلی که مربوط به خودشان نیست نمیکنند. در این مرحله هست که گروه سوم کار خودشون رو شروع میکنن. در ابتدا عود همراه با چوب خودنمایی میکنه. بوی عود اصلا سنگین نیست. هنر عطر سازی آمواژ اینجا کار خودش رو در طراحی اپوس 5 دقیق و باز هم با همون خط کش و پرگار داره انجام میده. بوی عود در این مرحله کاملا با ساختار کلی عطر هماهنگه و ملایمتی رو که تا اینجای کار از استشمام عطر احساس کردید رو اپوس 5 بر هم نمیزنه که یک بوی سنگین عودی رو برای شما به ارمغان بیاره و شما رو شوکه کنه . بلکه برعکس یک بوی خیلی دوست داشتنی و ملایم عود همراه با چوب رو در این مرحله تجربه خواهید کرد. کمی که این دو با هم شروع به خود نمایی کردند؛ زمان ورود نت انیمالیک عطر به مجموعه هست. به شخصه عطرهایی رو که در آنها از نتهای حیوانی استفاده شده خوشم نمیاد. ولی در اینجا رایحه ی زباد اصلا به شما اون حس حیوانی رو نخواهد داد. بلکه یه حالتی ایجاد میکنه که انگار سلولهای بویایی شما رو داره خیلی ملایم قلقلک میده. یه حالت شوخ داره بنظرم این رایحه ی حیوانی.

در مجموع اپوس 5 عطری است کاملا مهندسی شده. تمام اجزا مثل یک ارتش منظم هستند و دقیقا سرجای خودشان و به اندازه ای که به آنها اجازه داده شده خودنمایی میکنند.
کمتر عطری این چنین تا حالا به شخصه تجربه کرده بودم....
1
امتیاز
 dkarash
یک عطر خیلی خوب از برند آمواژ....

این عطر بر خلاف تقریبا اکثر عطرهای برند نیش آمواژ؛ تغییر نت بویایی نداره و عطر ساده ای است. من در مورد این عطر در یکی از سایتهای خارجی و معتبر مطالعه میکردم و اونجا قید شده بود که بوی غالب اول عطر زیره هست. در حالیکه به نظرمن اینطور نیست. زیره حداکثر 30 درصد از کل ساختار عطر رو پایه ریزی میکنه. بوی غالبی که تقریبا در تمام مدت عمر بویایی عطر قابل شناسایی هست؛ صمغ لامی است. من فکر میکنم علت اینکه بارزترین رایحه ی این عطر در سایت مذکور؛ زیره قید شده؛ این هست که اکثر کسانی که در سایت مربوطه عضو هستند؛ مثل ما شرقی ها از زیره به مقدار زیاد استفاده نمیکنن و در نتیجه شناخت کافی و دقیق از نت بویایی اون ندارند. در ضمن لامی هم صمغی است که خیلی کمتر شناخته شده هست و برای اکثر قریب به اتفاق مردم بوی این ماده ناشناخته است. به همین علت در قضاوت بین نتهای این عطر در آن سایت در این یک مورد بنظر من دقیق عمل نشده. حالا جالب هم هست که اکثر کاربرهای سایت مربوطه چون شناخت دقیقی از بوی لامی ندارند؛ رایحه ی این عطر رو به میوه تشبیه کردن!! همونطوریکه گفتم نت غالب عطر در اکثر عمر عطر صمغ لامی است و زیره در پس زمینه قرار داره و اصلا مثل سایر عطرهای ادویه ای در جلوی سایر نتها و بصورت غالب وجود نداره. زیره رو با بوییدن دقیق عطر متوجه خواهید شد؛ از نظر من بوی هل در اپوس 4 محسوستره تا زیره.

این عطر بویی خیلی شبیه به عطر آکاد از برند لوبین داره. ساختار بویایی این دو عطر خیلی به هم نزدیکه. با این تفاوت که در اپوس 4؛ پس زمینه ای از یک بوی ادویه ای ملایم وجود داره ولی در آکاد این حالت دیده نمیشه.

پخش بوی اپوس 4 متوسط رو به بالا است و از نظر ماندگاری از دیگر کارهای برند آمواژ کمتره و حدود 6 ساعت یا یکم بیشتر دوام داره.
0
امتیاز
 meysam vazifeh
یه عطر دوست داشتنی دیگه از لاین هبیت رژ گرلن . بی شک تک تک عطرای این لاین ارزش کاوش کردن رو دارند .

اما بریم سروقت عطر Habit Rouge L`Eau :
همان طور که در نت های عطر میبینید ، این عطر دارای نارنج هست. اما با توجه به حضور قدرتمند وانیل ، اصلا نمیتونه اون ذات به شدت ترشش رو نشون بده مثل آفتابی هست که پشت یک ابر مخفی شده و و با مهار شدن نسبتا زیاد نور خورشید، فقط شکل دایره ای خورشید و روشنایی خیلی ضعیفش رو پشت ابر میبینید.
یاس حس ضعیف اما مشخص گلی عطر رو در این عطر به وجود میاره ولی اون هم در کنار نعناع هندی تا اندازه زیادی خنثی میشه ولی اون حس پودری و گرم و جذابش رو به شما هدیه خواهد داد . با این اوصاف قوی ترین عناصر هبیت رژ، وانیل و نعناع هندی هستند که با ترکیب با نارنج و یاس یه عطر بسیار خوب مردانه رو تشکیل داده اند.

فضای کلی عطر تلخ ، کمی تند و خاکی ، سبز ، کمی پودری و نسبتا شیرینه
چه حالی میده در بهار استفاده اش کنید. بعدش پائیز مناسبه و در نهایت شب های تابستان
0
امتیاز
 meysam vazifeh
زمانی که اقدام به تست عطر نواغ پچولی از برند هیستوری کنید، در همان ابتدا بوی گس ، کمی الکلی ، کاملا تلخ و گیاهی اش تمام وجودتون رو فرا میگیره

عطر Noir Patchouli کاراکتر شدیدا جدی داره . رایحه کلی عطر کاملا رسمی خودش رو نشون میده و فقط میتونه مناسب آقایون باشه. شدت گرمی عطر بسیار زیاده و به جز پائیز و زمستان به هیچ وجه در دیگر فصول استفاده نکنید.

در مقعطی از تست این عطر یاد جوهر نیمه خشک روی کاغذ افتادم. اگر با یک خودکار روی کاغذ چیزی بنویسید و بلافاصله قسمت نوشته شده رو بو کنید یه بوی جوهری و کمی اسیدی خاص رو حس خواهید کرد . در این عطر هم خیلی کم همین حس رو خواهید داشت . قدرت پخش عطر و ماندگاریش واقعا راضی کننده هست و یک روز کامل رو پوشش خواهد داد . به نظرم جزو بهترین عطرای حاوی نعناع هندی میتونه باشه. در بین عطرای این برند بسیار با کیفیت فراموشش نکنید .
1
امتیاز
 dkarash

شروع عطربا یک یورش فلفل مانند شروع میشه که این شروع طوفانی تنها 10 ثانیه دوام داره. بعد از اون بوی زیره با ملایمت خاصی بمشام میرسه. این بوی زیره خیلی تند و قوی نیست که کاملا تایپ عطر رو ادویه ای کنه. بعد از حدود 10 دقیقه دیگه اثری از زیره وجود نداره و عرق نیشکر (رام) و زعفران در کنار رایحه چوبی با هم شروع به نمود میکنند. در ابتدا این روایح باعث میشوند که بویی که از عطر در این مرحله از نت میانی به مشام میرسه؛ حالتی شبیه به عطر بنتلی اینتنس داشته باشه. در اینجا میشه گفت که تفکیک رایحه ی میانی ایدول لوبین از بنتلی اینتنس تقریبا امکان پذیر نیست. و جالبه که حتی قدرت و پخش بوی دو عطر مذکور در این فاز تقریبا بهم نزدیکه. بعد از اون یک حالت دودی خیلی ملایم به عطر اضافه میشه و ایدول راه خودش رو از بنتلی اینتنس تا حدودی جدا میکنه ولی بازم شباهتی به بنتلی اینتنس داره.


از نظر پخش بو تقریبا پخش بوی متوسط رو به پایین داره و دوام عطر هم کاملا متوسطه.


نکته ای که از نظر ظاهری برای من خیلی گیرا هست؛ طراحی و شکل عطره. اسم این عطر در زبان فرانسوی بت (صنم) هست. شکل عطر هم مانند مرد عربی هست که از پشت سر دیده میشه در حالیکه جامه ای بلند مشکی پوشیده و دستاری قهوه ای رنگ به سر داره. گویا داره در اون حالت به بت خودش نگاه میکنه....

به نظر من در مقایسه بین دو عطر یاد شده؛ با توجه به قیمت پایینتر بنتلی و پخش و دوام تقریبا یکسان این دو با هم؛ اولویت خرید با بنتلی اینتنس هست.


0
امتیاز
 meysam vazifeh
بر خلاف عطر Bois d`Iris از برند ون کلیف ، Muguet Blanc رایحه کاملا یونی داره و جهت استفاده روزانه خانم و آقا به صورت مشترک مناسبه . پخش و دوامش متوسطه و همین هم باعث میشه در کنار شریک زندگیتون استفاده کنید و از رایحه ملایم و بسیار خوشبوش لذت ببرید.

ابتدای عطر بوی زنبق الوادی رو حس خواهید کرد ولی نباید عجله کنید . 5 دقیقه به عطر وقت بدید تا اصطلاحا جا بیوفته . نت های سبز مخصوصا شکوفه بهار نارنج در این عطر خنک نقش اصلی رو ایفا میکنند. همچنین بوی خیلی ضعیف زنبق الوادی که در کنارشون حس خواهد شد. این گل خوشبو بوی شیرینش خیلی لطیف و کمی قندی و کمی پودری هست . در اینجا هم همین حس و حال رو به شما القا میکنه و در کنار حس سبز و با طراوت عطر شما رو همراهی میکنه.

در کل عطر زمانتیک . خیلی خوشبویی هست . و از کیفیت قابل قبولی برخورداره. اگر حس و حال رایحه نرولی یا شکوفه بهار نارنج رو دوست دارید، و دنبال یه آکورد جدید از همین نت هستید پیشنهاد میکنم موگت بلون رو تست کنید. احتمالا این عطر میتونه انتظاراتتون رو بر آورده کنه . از قیمت خریدش دقیقا خبر ندارم ولی فکر کنم چیزی حدود 450 هزار تومان برای نسخه 75 میلی به فروش میرسه.

طبع عطر خنک ، تلخ و کمی شیرین هست.
مناسب بهار و مخصوصا تابستانه
برای استفاده روزانه و در کنار همسر گزینه خیلی خوبیه
کیفیت عطر واقعا راضی کننده هست و میشه نمره 7.5 از 10 رو بهش داد.

0
امتیاز
 meysam vazifeh
وقتی برای اولین بار عطر Legend Montblanc رو تست کنید، احتمال زیاد بگید چقدر عطر خوشبویی هست
مون بلانک لجند مردانه یه عطر خاص و با کیفیت خیلی خوب نیست. قطعا نیست. اما همه استاندارد های یک عطر خیلی خوب رو داره . خیلی همه پسند هست و فیدبک های خوبی از خانم ها و اقایان دریافت خواهید کرد - پخش و ماندگاری خوب نیست ولی بدم نیست - بالانس و ترکیب خوبی داره - برای هدیه دادن گزینه ی معرکه ای محسوب میشه و کاملا برازنده جوان ها و نوجوان هاست.

ترکیب عناصر اسطوخودوس و کمی لوبیای تونکا عطر رو شیرین و تند کرده ولی هر دو کاملا کنترل شده هستند . کلا همه عناصر این ادکلن کنترل شده هستند و هیچ کدام تو ذوق نمیزنه. آناناس و سیب سرخ هم کاملا واضح حس خواهند شد.
در نهایت این عطر میوه ای - ادویه ای - فوژه محسوب میشه. طبع عطر شیرین ف کمی تند و خنک هست . بهترین فصل برای استفاده اش بهار هست وبعدش تابستان. اگر یکی دو لول عطر باکیفیت تری رو میخواهید بخرید عطر Fierce Abercrombie & Fitch for men گزینه شایسته ای هست.
0
امتیاز
 meysam vazifeh
عطر پولو سبز سال 1978 به بازار عطر و ادکلن عرضه شده . بوی قدیمی و کلاسیک داره و خودش رو کاملا خشن و پخته نشون میده . شخصا اوایل تست خوشم نمیومد ازش اما بعد از چند مرتبه تست کم کم نظرم رو جلب کرد . این عطر رایحه ای در حد عطرهای نیش داره . شاید خیلی ها با تست عطرهای پولو بلو ، پولو قرمز و پولو بلک که عطرای همه پسند و بسیار خوشبویی هستند انتظار یه رایحه عامه پسند رو از Polo Ralph Lauren داشته باشند که احتمال زیاد جا خواهند خورد . سبک این عطر یا بهتره بگم اکورد اصلی این ادکلن، چوبی ، سبز، شیپغ و انیمالیک هست . یه رایحه سراسر سبز چرکین و کمی تاریک و بسیار تلخ که کاراکتری قدرتمند رو به وجود میاره . واقعا خاص هست


پخش و ماندگاری عطر راضی کننده هست . کیفیت عطر مطلوبه . 100 درصد ابتدا باید تست بشه بعد میتونید در مورد خریدش تصمیم بگیرید . با یک بار تست بیخیالش نشید چون زمان میبره که بهش عادت کنید .
1
امتیاز
 atghia_at
میس دیور ابسلوتلی بلومینگ عطر جدید این سری و با حال و هوایی متفاوتر نسبت به ورژن های قبلی هست. بارزترین مزیت این عطر بدون شک پخش و دوام خیلی خوبش هست. تا ساعتها شارپ و قوی باقی میمونه و پخش میشه...
رایحه ی میوه ای-گلی بسیار شیرینی داره. بنظر میرسه درصد میوه ای بودنش ارجح هست برحس گلی که داره. شروعش حالت تمشکی و در حد کمتری انار داره (انار در این عطر یه ریزه تداعی گر ایفوریای فقید هست) به مرور عطر گرمتر میشه و بوی لوازم ارایشی میده در حدی که شما یجور حس پودری بودن ازش میگیرید البته این حالت بنظرم بخاطر وجود مشک هست. اواسط راه هم گل رز بیش از پیش تشدید میشه و اینجا دقیقا میوه ای-گلی بودن این عطر اثبات میشه. تا انتها تغییر قابل ملاحظه ای نداره. در مجموع عطر معتدلی هست که بنظرم برای هوای خیلی سرد یا خیلی گرم خوب نیست همون بهار و پاییز بهترین فصلش هست. وقتی که این عطررو تست کردم فضای مادرن میوز ل روژ از استی لادر و لانکوم تروزر لانوی برام یاداوری شد.
1
امتیاز
 dkarashعطری است نسبتا تلخ که در نیم ساعت اول استفاده از آن؛ بوییکه کاملا حس میشه ولی درنتهای عطر اصلا وجود نداره؛ رایحه ی گلپر هست. این بو در نیم ساعت اول عمر عطر بسیار محسوسه و شما حس گیاهی و کمی گس گلپر رو کاملا حس میکنید. بعد از نیم ساعت بوی دود کم کم به عطر اضافه میشه. این عطر تغییرات بوی بسیار متنوع و پیچیده ای داره. به شخصه با تست کردن صدها عطر؛ عطری به تنوع تغییر در نتهای بویایی همچون این عطر ندیدم. همونطور که گفتم اولش بوی گیاهی؛ کمی تلخ و گس داره که بعدش بوی دودی ملایم و دوست داشتنی به عطر اضافه میشه. بعد از حدود ۳ ساعت خیلی شبیه گری وتیور از برند تام فورد میشه که البته بوی دود اون رو همراهی میکنه. یعنی در نظر بگیرین عطر گری وتیور رو که دود ملایمی هم به اون افزوده شده. بعد از گذر از این مرحله؛ عطر تلخی اولیه اش رو از دست میده و یکم به سمت شیرین شدن حرکت میکنه. یه بوی صندل مانند و بسیار کم شیرین و بسیار گیرا که در این مرحله از نت بویایی؛ در حدود ۵ ساعت که از عمر عطر میگذره . در این مرحله عطر دیگه حس گس اولیه رو همراه نداره. تغییرات نت عطر بعد از گذشت ۵ ساعت به بعد دیگه محسوس نیست و عطر با همین تم بویایی قید شده به سمت پایان عمر بویایی زیبا و پیچیده ی خودش گام برمیداره.....

پخش بوی قابل قبولی داره و طول عمر عطر طولانی هست.

بعضی از کاربرها این عطر رو با
fille en aiguilles, Serge lutens
مقایسه کرده اند.در حالیکه به نظرم من این عطردر مجموع تلخ هست و سرج لوتنز ته بوی شیرینی داره البته یک نکته ی ریز هم به نظر من هست و اون اینکه علتی که بعضی اشخاص این عطر رو شبیه فیله سرج لوتنز میدونند در نت پایانی عطر وازامبا هست. عطر وازامبا در نت انتهاییش به علت کم شدن رایحه تلخ و اضافه شدن صندل و در نتیجه شیفت کردن بو به سمت شیرینی ملایم؛ شبیه فیله سرج لوتنز میشه. البته فقط در این نت پایانی و به هیچ وجه در نت اولیه و نت میانی این دو عطر به نظر من شبیه به هم نیستند و این عطر بمراتب پیچیده تر از فیله سرج لوتنز هست.
1
امتیاز
 atghia_at
اکثر عطرای چوبی اروماتیک تم بسته ای دارن یک غالب تکراری و همیشگی با شروع مرکباتی میانه ای اروماتیک و پایه ای از عناصر چوبی مختلف...اما وتیور fatal متفاوت ظاهر شده! اول بگم بنظرم کاملا مردونست با اینکه یونی ذکر شده...شروعش بسیار شاداب و باطراوته گسی یا ترشی خاصی نداره یک مرکبات خوشایند و شاداب که خیلی زود با وتیور(خس خس) مخلوط میشه و حس خاکی-چوبی خاصشو نشون میده انگار کمی تم سبز مثل ریشه ی گلی یک گیاه هم قابل لمس هستش...به مرور رایحه ی شیرین خوشایندی اضافه میشه (۱۰ دقیقه بعد از اسپری) این میتونه از بوی میوه ای الو باشه دقیقا نقطه قوت این عطر ترکیب خس خس با یک رایحه ی میوه ای شیرینه که در عطرای دیگه به ندرت دیدم...خیلی زیبا بالانس شده در ادامه رایحه کاملا یکنواخته فقط در انتها کمی حس دودی مانند القا میشه که مهر تاییدی بر مردونه بودن این عطر زیباست...بنظرم جز زمستون برای بقیه فصلها ایده ال هست پخش و ماندگاریش هم خوب بنظر میرسه
0
امتیاز
 atghia_at
پرادا ال هوم جفت عطر زنونه ی پرادا یعنی لا فمه هست. گویا برندهای مختلف در تلاش برای ارائه ی عطرهای جدید مردونه ی خودشون دقیقا در دسته ی پودری هستند...بعد از والنتینو در ادامه ی لاین اومو و بعد از اون لوئوه ۰۰۱ اینبار پردا یک عطر کاملا پودری به بازار فرستاد. این عطر در دسته چوبی-شیپغ(چایپر) دسته بندی شده اما حقیقتا اگر به نت ها نگاه نکنید و فقط از اون چیزی که به مشام میرسه بخواید قضاوت کنید ردپای چوب واقعا کمرنگ هست در این کار! از ابتدای اسپری یک رایحه ی تازه و کمی تند به مشام میرسه که مثلا میتونه از شکوفه پرتقال باشه و بلافاصله شما شدیدا یک عطر پودری خوش رایحه رو در اختیار دارید. ال هوم انچنان پیچیده نیست رایحه ی ساده اما گیرایی داره. بنظر من میتونه زنونه هم باشه! در چند کلمه خلاصه میشه یک عطر گلی-پودری و امبری! گل شمعدانی با مخلوط زنبق و بنفشه (که شدیدا عطر رو پودری نشون میدن) و گرمای کهربا که شیرینی مختصری داره، تلفیق شده...انگار نت میانی عطر حاکم مطلق هست و این عطر خوشبو نمیخواد به انتها برسه در اواخر عمر عطر تقلای بی سرانجام کمی تم چوبی حس میشه اما اینقدر رایحه ی گلی غالبه که واقعا نمیشه به این عطر صفت چوبی نسبت داد!...ال هوم عطر تیره و سنگینی نیست. به دید من یک عطر چهارفصله خیلی خوشبو هست که جز هوای خیلی گرم در بقیه موارد مورد مصرف داره. من شک ندارم این رایحه میتونه بسیار جذاب باشه برای خانمها اما مطمن نیستم همه مردها با یک رایحه ی زیادی گلی و پودری راحت کنار بیان...بین عطرای پودری مردونه ی جدید این متفاوترین بود برام...قیمت ۴۵۰ هزار تومن برای شیشه ۱۰۰ میل
1
امتیاز
 atghia_at
پرادا ل فمه کاملا گرم - شیرین و گلی پودری هست برای من ....بوی شیکی داره عسل به خوبی و به وضوح به مشام میرسه...از تیزی گل مریم خبری نیست رایحه غالب گل یاسمن قرمز هست جالبه من این گل رو در عطر جدید ارمانی یعنی سان دی جیو هم به خوبی حس میکنم اما اونجا یک مقدار لایت تر بود در این عطر به دلیل فضای خاص ناشی از بیس چوبی اونقدرها هم روشن و شاداب نیست... به مرور زمان میشه پودری شدن عطر رو لمس کرد انگار یه خانوم شیک موهاشو با یه شوینده ی خوشبو شسته باشه بعد ارایش کنه و این دو رایحه ادغام بشن😄😄😄خوشم میاد ازش ولی روی بدن دیگران برای من شیرینه اما توصیه میکنم حتما تستش کنید خیلی خوشبو هست ...پخش و ماندگاری زیاد برام قابل قضاوت نیست ولی با توجه به گذشت ۲ ساعت و وضوح رایحه روی کاغذ تست همچین عطر ضعیفی هم نیست!
0
امتیاز
 meysam vazifeh
عطر Encens Jinhae از برند محبوب من یعنی Atelier Cologne کلون زیر مجموعه لاین Collection Orient هست . ولی با قاطعیت میشه گفت بهترین عطر یونی از این مجموعه نیست ولی بدترین عطرش هم نیست . از نظر قیمت عطر هم جزو گرون ترین های این برند محسوب میشه . مثلا قیمت 100 میلی عطر Encens Jinhae فکر کنم 500 تومن باشه که برای لاین های دیگه این برند شاید 300 تومان پرداخت کنید برای همچین حجمی .

اینسنس جینهایی شروع مرکباتی و سبزی و با طراوتی داره ولی در عرض چند ثانیه محو میشه . بعدش یکم شیرین میشه و بازم زود محو میشه . چند ثانیه بعدش هم رایحه تند و خاص فلفل صورتی رو حس خواهید کرد که به همراه بوی گل رز افسار عطر رو در دست میگیرند. بوی لیمو در لایه زیرین فلفل صورتی و رز قرار میگیره ولی قابل حس کردنه .
دروغ چرا بوی رزش یکم حالت اماکن مذهبی خودمون رو داره ولی خوب شدتش کمه ولی دوست داشتنی...
این عطر رایحه کلی نسبتا تند، تلخ و نسبتا ترشی داره ولی بعدش شیرین هم میشه و واقعا نمیشه گفت عطر به طور کلی شیرینه یا شوره و یا ترشه . یه تعادلی بین این سه حالت هست . رایحه معتدل و چهار فصلی رو هم براتون به همراه خواهد داشت ولی در روزهای گرم تابستانی استفاده کردنش مناسب نیست .
در نهایت چیزی که رو پوستتون باقی خواهد ماند رایحه گل رز خیلی کم شیرین و ملایمه که در کنارش یه حالت خیلی ضعیف تند چوبی هم حس میشه ...
در کل بوی خاصی نداره ....
کیفیتش رو نمیدونم در چه حدیه ولی برای منی که از رز خوشم نمیاد 1 تومنم ارزش نداره ...
0
امتیاز
 meysam vazifeh
معرفی و تحلیل عطر Acqua Essenziale Blu از برند Salvatore Ferragamo (سالواتور فراگامو)

خانه عطرسازی Salvatore Ferragamo یک برند ایتالیایی هست که عطرای زنانه اش معروف تر و پرفروش تر از عطرای مردانه اش بوده . این میتونه چندین دلیل داشته باشه که یکیش توجه ویژه این برند به عطرای زنانه هست . لحظه ای که من داشتم این تحلیل رو مینوشتم حدود 33 تا عطر زنانه و 13 تا عطر مردانه در کارنامه این برند به چشم میخورد . ولی از بین تمامی تولیدات مردانه این خانه عطرساز ، F by Ferragamo Black و Acqua Essenziale گل های سرسبدش محسوب میشند.
که اگر یه نگاهی به عطار های این دو عطرم بندازید، میبینید که ادمای کار بلدی رو برای طراحی عطرهاشون انتخاب کردند.

اما برسیم به دومین نسخه از لاین Acqua Essenziale که از سال 2013 اولین نسخه اش کلید خورد. عطر Acqua Essenziale Blu که ظاهری تقریبا یکسان با نسخه آکوا اسنزیال اولیه داره ولی رنگ آبیش غنی تر و تیره تر شده . با توجه به رایحه ای که از عطر احساس خواهید کرد، این تغییر رنگ در ظاهر عطر بیشتر هم حس خواهد شد. اگر فکر میکنید ریفرنس آکوا اِسِنزیالی بلو مردانه ادامه دهنده راه نسخه موفق و روزانه هست سخت در اشتباه هستید. این عطر راهش جداست ! دیگه از اون دریا کنار ، اون تازگی و اون انرژی خبری نیست . دیگه از یک عطر روزانه خبری نیست ....

زمانی که یه اسپری کوچولو رو مچ دستتون بی افشانید، ابتدا به خاص نبودن عطر پی خواهید برد ولی احساس بدی بهتون دست نمیده. شروع عطر رایحه ای شیرین، تند ، مرکباتی و چوبی رو به همراه داره. باعث و بانی این وضعیت عناصری همچون اسطوخودوس، هل (این نت همراه همیشگی شما در این ادکلن هست) و نت های مرکباتی از جنس ترنج و لیمو سنگی هست .

اگر احیانا یاد عطر لانویت ادوتویلت مردانه از ایسون لورن افتادید هم تعجب نکنید . حس و حالی در سبک این جور عطرا رو داره ولی خنک تر ... از همون شروع عطر مشخصه که قدرت ادویه ها به مرکبات میچربه پس فکر نکنید عطری مرکبات محور خرید میکنید .
رایحه کلی عطر نیمه رسمی و رسمی هست . به نظر به درد افراد جوان نمیخوره . بیشتر حسی که القا میکنه یه کاراکتر بالغ و پخته ولی جذابه . طراح اون آقای آلبرتو موریلاس هست و اگر نمیشناسیدش بهتره بدونید باعث افتخاره هر برندی هست که با فردی مثل آلرتو همکاری داشته باشه. عطر خوشبویی هست و مردم عادی البته خیلی هاشون میپسندند ....

اما من ترجیح میدم اگر قرار باشه همچین سبکی رو استفاده کنم اون عطر لانویت دوستنی خودم باشه .

بعد از یک ربع حالا یکم کمتر یا بیشتر مرکبات محو میشند . و بوی هل که از اول مهمونتون بوده رو به همراه تونکا و اسطوخودوس که همگی به نسبت ضعیف تر شدند رو خواهید داشت و همین طور میرید جلو تا عطر کم کم محو بشه .

عطر مناسب شب های تابستان و تمام روزهای پائیز و بهار هست .

قیمت عطر Acqua Essenziale Blu فکر کنم چیری در حدود 180 تومن باشه برای حجم 100 میلی که میره به رده عطرای قیمت متوسط .
در کل مثل همه عطرا یک تجربه مفید بود برام . و خوشحالم که تستش کردم .
اگر بخوام نمره کلی بهش بدم از 10 نمره 6 و با ارفاق 7 رو به این عطر ثبت میکنم .

1
امتیاز
 dkarash
این عطر از برند امواج؛ عطری است که به نظر اینجانب برای افرادی که تازه در دنیای رایحه قدم گذاشته اند؛ کمی سنگینه. ولی اگه این عطر رو چندین بار استفاده کنید به زیبایی عطر پی میبرید.

در ابتدا که عطر رو اسپری میکنید؛ بوی افسنطین که گیاهی با برگهایی با نت green هست به مشامتون میرسه. البته صرفا نت Green نیست و کندر رو هم با شدت خیلی ملایم در کنارش حس میکنید. رایحه ی افسنطین مثل این میمونه که برگ گیاه افسنطین رو در دستتون له کردین و بو میکنید. ولی بویی که در این حالت به مشامتون میرسه؛ از رایحه ای که از خود عطر ممویر به مشام میرسه؛ بوی خیستری داره. منظورم اینه که در اینجا بوی این گیاه در عطر سبز؛ ولی خشکتر از حالت گیاه طبیعی هست.
ممکنه بعضی از دوستان که با عطرهای Green میونه ی خوبی نداشته باشن؛ بگن که این کار چندان خوش بو نیست. ولی اشتباه نکنید. به نظر من در حالت tope note این عطر که بوی گرین داره؛ اونقدر بوی چمن و گیاه و این چیزها رو استشمام نمیکنید و خیلی خیلی رایحه ی یونیک و منحصر بفردی داره و بوی کاملا نافذی داره که تا عمق ریتین شما نفوذ میکنه! و شاهکار بودن خودش رو به شما دیکته میکنه!!
یه چیزی که خیلی برای من در مورد عطرهای این برند جالبه؛ همگونی عطرهای این برند با هم هست. حتما میدانید که برند های معروف دنیا در محصولاتی که ارائه میدهند سعی میکنن که اصالت کار خودشون رو حفظ کنن. بطوری که محصولی که فرضا سال قبل تولید کردند؛ با محصول امسالشون صد در صد فرق نداشته باشه و رد پایی از اون محصول قبل رو در تولیدات فعلی مشاهده کنید. ( مثل خودروی BMW که با وجود تغییرات زیاد در طول زمان؛ با این حال اگه سری جدید این برند رو بدون آرم ببینید حدس میزنید که این اتومبیل باید BMW باشه.)
اینجا هم دقیقا به همین صورته.
حدود یک ساعت و نیم که از عمر عطر میگذره؛ بوی عطر بسیار بسیار شبیه به کار دیگر این برند یعنی interlude میشه. البته در اینجا اون صلابت اینترلود به مشام نمیرسه و بو خیلی کنترل شده تر هست.
به نظر من این عطر یکی از عطرهای بسیار با کیفیت امواج هست و بیشتر برای هوای سرد مناسبه و پخش بو ی متوسط رو به بالا و ماندگاری زیادی داره.
1
امتیاز
 meysam vazifeh
بلو نواغ نارسیسو جزو عطرهایی هست که طرفداران عطر تغ هرمس مردانه رو ذوق زده میکنه . البته تفاوت های فاحشی دارند ولی خوب برای منی که به زور تحمل میکردم بوی تند و قوی تق هرمس رو، یه گزینه بسیار بسیار خوب حساب میشه . وقتی عطر Bleu Noir رو به مچ دستم اسپری میکنم بی اختیار زود زود بوش میکنم واقعا سیر نمیشم از رایحه اش . یه رایحه تلخ و چوبی که در کنار هل دلبری میکنه... ترش و ادویه ای و چوبی و البته کمی مرطوب
عطر نه رسمی هست و نه روزانه .... به درد تیپ نیمه رسمی میخوره .... هم جوان ها و هم افراد مسن تر میتونند به راحتی استفاده اش کنند. سازگاری عجیبی داره و خیلی خیلی خوشبو هست لامصب :دی

عطر کمی تنده ولی به شدت جذاب تر میکنه عطرو . این تندی نسبی شما رو احتمالا یاد جوز هندی بندازه آره واقعا خودشه . به غیر از تابستان گرم میشه در تمام فصول استفاده اش کرد . با هر لباسی سازگاره به غیر از چرم و در کل یه انتخاب معرکه هست برای دوست داران عطرای تلخ و ترش و ادویه ای
0
امتیاز
 meysam vazifeh
این عطر شروعی تلخ، نسبتا تند و ادویه ای داره که در کنار رایحه گل رز یه حس شامپاین مانندی رو در ابتدا به من القا میکنه. اگر به یک عطر رزی که تلخ و تند و ادویه ای باشه علاقه مند هستید حتما عطر Lumiere Noire Pour Homme Kurkdjian رو تست کنید.
به درد تابستان نمیخوره چون شاید در گرما احساس خفگی و تنگی نفس بهتون دست بده ولی در بهار و مخصوصا پائیز بیشترین رضایت رو از استفاده این عطر خواهید داشت . بوی تلخ و ترش و نسبتا تندی داره خیلی هم مردانه نیست و با ارفاق میشه به صورت یونی استفاده اش کرد . بوی نیمه رسمی داره و برای من نه دیسلایکه و نه لاو ....

در این عطر نعناع هندی حس مرطوب و کثیف مانندی نداره ....
همچنین بوی رز شما رو یاد اماکن متبرکه خودمون نمی اندازه اصلا اینطور نیست ...
بوی مدرن و شیکی داره و در واقع کوکوژیان سعی کرده حس و حال واقعی رز (عشق و آرامش) رو در قالب یک شیشه عطر مردانه ارائه کنه و از نظر حقیر نکته قوت این عطر دقیقا همین نکته هست.
3
امتیاز
 meysam vazifeh
در چند ثانیه اول Bel Ami Vetiver بوی آب هویج یا بهتره بگم تفاله آب هویج رو حس کردم ازش . خیلی جالب بود . ولی این حالت فقط در همون ثانیه های اول و اپنینگ عطره. به هر حال همین رایحه به همراه رایحه ای گیاهی ، سبز و تند احاطه شده. ولی سریع روح خشن و قدرتمند خودش رو نشون میده . بوی تلخ وتیور در کنار چرم و تمی دارویی و صابونی مانند نسبتا تند؛ سکان عطر رو در دست میگیرند. رفته رفته عطر گرم تر هم خواهد شد.
عطر به نظر در گروه بویایی شیپغ و چوبی قرار میگره. بوی پخته و سنگینی داره .

در کل شدیدا رسمی هست . برای فصول پائیز و زمستان میشه استفاده اش کرد. به درد افراد جوان نمیخوره مخصوصا خودم . فعلا برام سنگینه رایحه اش .
0
امتیاز
 meysam vazifeh
بویی که در opening عطر Mistral Patchouli حس میشه، یه نعنا هندی لایت به همراه مرکبات ترش و آبدار هست. یه حس خیلی ضعیف شیرین کاکائویی مانند لینستنت گرلن اکستریم هم اون دور دورا داره بالا و پایین میپره ولی در همون حد حس ضعیفه نه چیز بیشتر . حسی که از این عطر دارم بسیار خوشاینده. رایحه مرکباتی به نوعی خیلی شفاف در کنار نت های سبز و همچنین نعناع هندی قرار داره. بعد از 5 دقیقه سبز تر و تلخ تر میشه.
رایحه پچولی در این عطر قوی نیست . بوی نمناکش، همچنین بوی خاکی مانند و تند و تیزش به کل مهار شده و یه بوی سبک رو ارائه میده . حتی حس کثیف مانندش هم بسیار بسیار ضعیفه. پس نمیشه متصور شد چون کسی از نعناع هندی بدش میاد پس نباید سراغ این عطر بره.
نکته ای که باید در خصوص عطر اتلیر کلون مسترال پچولی عرض کنم اینه که در چارت نت های این ادکلن اثری از مرکبات نیست. در حالی که به واضح ترین شکل ممکن حس میشه !

آقای Christophe Cervasel که به هراه همسرش متولیان برند اتلیر هست، هم این عطرو خیلی دوست داره و در روزهای گرم تابستانی استفاده اش میکنه .

نظرم خودم هم بسیار مثبته . واقعا خوشبوست . و احتمال زیاد میخرمش اما فقط نسخه 200 میلی اش رو . چون خیلی به صرفه تر خواهد شد.
0
امتیاز
 meysam vazifeh
بریم سراغ تحلیل این عطر خوشرنگ از برند نیش فرانسوی یعنی مونتاله

اول از هر چیز بد و بیراه هام رو میگم بعد میرم سراغ نکات مثبت عطر
من موندم بر چه اساسی این نوع طراحی شیشه (شیشه که چه عرض کنم :| ) رو برای عطرای مونتاله انجام میدند. خدایی افتضاح تر از این نمیشه دیگه . جنس عطر کلا شیشه نیست !! بلکه فلز هست . یه فلز بسیار نازک و البته کم وزن که غیر از کم شدن پول پست برای فروشنده عطر و ادکلن فایده دیگه ای نداره :دی
خیلی ها رو دیدم که وقتی عطرای montale رو برای اولین بار باز میکنند، فکر میکنند شیشه خالی دستشون رسیده یا حداقل بیش از نصفش نیست :) در حالی که علت اصلیش کم بودن وزن جنس بطری هست. و اینکه رنگ آبی متالیک و براق بطری آخه چه سنخیتی داره با محتویات عطر :|

بریم سراغ Montale Aoud & Pine for women and men :
زمانی که روی پوستتون شروع به تست کردن عطر کنید، با انفجاری از بوی خیلی خوشبو مواجه میشید . یه بوی مشروب مانند خیلی ناز . واقعا عطر خوشبو و همه پسندی هست . هیچ چیزی زیاده روی نشده و هر نت دقیقا به اندازه و سر جای خودشه . اگر نام گذاری عطر رو نگاهی بندازید، با توجه به نام عطر یعنی Aoud & Pine، آدم فکر میکنه با یه عطر عودی و گیاهی طرفه . در حالی که در این عطر مونتاله از این خبرا نیست. بوی رز بیشترین تاثیر رو در عطر میگذاره . احتمال 90 درصد بوی مشروب مانند هم از این نت نشات میگیره . به هر حال رایحه رز بعلاوه سیب سرخ و البته مقداری فلفل سیاه چهارچوب کلی عطر رو تشکیل میده . بوی عود در این عطر فرق میکنه . خبری از تلخی خیلی زیاد، دودی بودن و . . . نیست . رایحه عود خیلی کم تلخ و دودی هست. بیشتر یه رایحه تلخ و ترش (نسبتا ملس) نیمه رسمی رو خواهیم داشت . یه ترکیب نسبتا شاداب که کاملا یونی هست و میشه به صورت روزانه و نیمه رسمی پوشیدش. با توجه به قیمت فروش مونتاله من از کیفیت و بالانس عطر راضی هستم و معتقدم ارزش هزینه کردن 250 هزار تومان برای دوست داران همچین سبک رایحه ای رو خواهد داشت. به هر حال این گوی و این میدان. تستش کنید. حداقل ارزش یک بار تست کردن رو داره ! این عطر کاملا با عودی های اکثرا بی روح این برند فرق میکنه.


0
امتیاز
 meysam vazifeh
این عطرو چندین بار تست کردم هر بارم تعجب کردم
بوی برنج میده . انگار گونی برنج رو باز کردی داری بوش می کنی یه بوی ترش هم در کنارش قابل حس کردنه که اصلا و ابدا فرش که نیست خیلی هم بی کیفیت حس میشه حالا نمیدونم از خودشه یا تغییری که برنج صورت میده


در هر صورت آقایونی که یکی از کارهای روزانشون پاک کردن برنج باشه قشنگ حالشون گرفته میشه :)

شاید هم دوست داشته باشید من که نمیخوام بیرون که میرم یاد این خاطره لذت بخش بیوفتم

عطرهایی که خیلی تلخ هستند و هیج حس و کاراکتری توشون نیست
رو اصلا دوست ندارم

بعد از مدتی که شما تلخی و تندی و ترشی خشک مانند و البته خفه کننده ای تجربه کردید بعدش کم کم این حالت کم رنگ تر خواهد شد و از این به بعد همین حالت رو این بار ملایم تر و باطراوت تر احساس خواهید کرد یعنی دیگه اون حالت خشک مانند با حالتی تازه تر و مرطوب عوض خواهد شد

به هر حال تنها پیشنهادی که میتونم بهتون کنم اینکه اگر احیانا با بوی برنج اصلاحا حال میکنید و یا عطرهایی مثل
Hugo Hugo Boss for men شیشه سفیده
میونه خوبی دارید این کار رو میتونید تست کنید

دوستان از صحبت های من ناراحت نشید . میدونید که تو ایران بیش از هر جای دیگه برنج مصرف میشه در حقیقت بیش از هر کجای دنیا ما داریم بوش رو میشنویم به خاطر همین خود من اصلا علاقه ای بهش ندارم
1
امتیاز
 amirhkh
عاشق عطرای وانیلی ام،ولی این یکی چرا اینجوریه،نمیدونم...اصلا ترغیب نمیشدم حتی سمتش برم چه برسه به استفادش...اینقدرهم قیمتش بالا هرکی ندونه فکر میکنه حتما شاهکاره،حتی بازخورد مثبت هم نداشت...
0
امتیاز
 dkarash
باوجود اینکه این عطر در ایران بسیار سر و صدا کرده و طرفداران خاص خودش رو هم داره؛ ولی بنظر من به هیچ وجه عطر تکی نیست. ممکنه که در بین عطرهای برند ایو سن لورن بهترینشون باشه؛ ولی به هیچ وجه بنظرم نمیتونه بین سایر عطرهایی که این نتها رو غالب دارند ارز اندامی کنه. بوی بخور این عطر در مجموع خیلی زیاد نیست و با وجود اینکه در ساختار عطر به کهربا اشاره شده ولی بوی شیرینی کهربا در این عطر کمتر به مشام میرسه و در مجموع عطر بیشتر به سمت تلخ بودن متمایل هستش و شیرینی کهربا اگر هم وجود داره ولی بوی تلخی کاملا بر بوی شیرینی اش چربش داره. کسانی که عطرهای با منشا حیوانی (animalic scent) رو تست کرده اند؛ حتما متوجه شده اند که این عطر هم به مقدار زیادی بوی انیمالیک میده. یه چیز دیگه هم که شاید برای شما عجیب باشه ولی به نظرمن کاملا تداعی کننده هستش؛ این هست که اگر این بار که به مراکز تزریقاتی میروید به بویی که در این مراکز درمانی هست توجه کنید؛ متوجه خواهید شد که این عطر حدود 30 در صد هم بویی که در این محیط وجود دارد رو میده...
0
امتیاز
 dkarash
از جورجیو آرمانی تعجب میکنم که چطور یه همچین عطر ضعیفی رو عرضه کرده. اولا اینکه تغییر نت بویایی اصلا نداره و بوش کاملا خطیه (البته این دلیلی برای بد بودن یه عطر به هیچ وجه نمیشه). ثانیا پخش زیادی نداره و ثالثا از ابتدای عمر عطر تا آخرش فقط به طور کاملا واضح بوی دانه ی تونکا رو استشمام خواهید کرد و علی رغم تمام نتهایی که در ساختار عطر به آن اشاره شده؛ تنها این تونکا هست که خودنمایی میکنه. تونکا هم که در اکثر عطرها کاربرد داره و بویی کمی شیرین و مخملی داره. ولی در اکثر عطرها در کنار سایر نتها به تعادل بوی نهایی عطر کمک میکنه ولی در اینجا بوی کاملا غالب عطر می باشد.
در یک کلام: عطر Armani Code Giorgio Armani یعنی تونکا؛ تونکا؛ تونکا.... و دیگر هیچ
0
امتیاز
 dkarash
آقا احسان؛ مرحبا به شما. واقعا درد دل خیلی ها و نیز من را گفتید. من عطرهای بسیار زیادی تست کردم. ولی این یکی به معنای واقعی کلمه و به قول فرنگیها Monster یا هیولا هستش.
وقتی من این عطر رو تست کردم ( که خدارو شکر خیلی کم اسپری کردم) تا 3 ساعت در مسیر مستقیم نمیتونستم راه برم!! و سرگیجه ی عجیبی به من دست داده بود. با وجوداینکه من عطرهای خیلی سنگین رو هم استفاده کرده بودم و مشکلی با آنها نداشتم ولی این یکی واقعا اعجوبه ای است برای خودش....
0
امتیاز
 meysam vazifeh
عطر اپیوس یا اپوس شماره یک به عنوان اولین عطر لاین این کالکشن در سال 2010 معرفی شده . عطاری که وظیفه طراحی این ادکلن رو داشته کارنامه چشم گیری نداره ولی در همون چهر پنج تا عطری که ساخته عطرای اپیک و ممویر زنانه جزو خوبای این برند محسوب میشه که فروش زیاده رو هم رقم زدند . این عطار کل کاراش زنانه و بعدش یونی بوده ولی همون دوتا عطرم به زنانگی متمایل تر هستند .

بلافاصله بعد از تست عطر قشنگ یاد عطرای قدیمی زنانه افتادم . یه تم تلخ و شیرین نسبتا تند یلانگ یلانگ و گل مریم که حس گرم و زنانه ای داره و به نظرم اصلا قابل استفاده برای آقایان نیست .
رفته رفته عطر تمی خاکی و پودری به خودش میگیره. شیرینی عطر رسمی تر از این حرفاست . کمی سوخته و دودی ماننده انگار . بسیار گرم و پر حرارت و جذاب جلوه میکنه . پخش و ماندگاری بسیار خوبی داره .
عطر به شدت پیچیده ای هست و نت های عطر با نهایت دقت ترکیب شدند . ارزش خرید داره ولی برای علاقه مندان به همچین سبک بوهایی . چون اولا کار با کیفیتی هست دوما پخش و ماندگاری بسیار خوبی داره و سوما جلوه خوبی داره و بازخورد خوبی میتونه داشته باشه .
0
امتیاز
 meysam vazifeh
برند آزارو یکی از خانه های عطرسازی مورد علاقه من می باشد. البته در رنج قیمت خرید عطر 100 هزار تومانی .
آزارو کلاب زنانه یکی از عطرهای خوشبویی هست که من واقعا دوستش دارم و هیچگونه ایرادی نمیتونم برای رایحه اش بگیرم .

Azzaro Club for Women یه رایحه میوه ای و خوشمزه را در ابتدای شروعش به همراه دارد سپس شیرین تر شده و حالتی کاراملی و خوشمزه و خوراکی مانند لذت بخشی را برایتانبه ارمغان می آورد. در کل یک تندی نسبتی در کنار رایحه کاراملی مانند هم حس میشود که ادکلن را جذاب تر به نظر میرساند.

شیرینی عطر به هیچ عنوان اذیت کننده نمی باشد . رایحه ای خوشمزه و اغواکننده است .
رایحه روزانه ای دارد و برای همه محیط ها مناسب می باشد . نسبت به قیمت فروشی که دارد کار ارزنده ای محسوب میشود .
پخش و ماندگاری متوسطی داد.
بی شک یکی از لاو های زنانه منه
1
امتیاز
 meysam vazifeh
Philtre Ceylan یکی دیگر از عطرهای برند مورد علاقه من یعنی اتلیر کلون می باشد . قبلا با عطرهای جاسمین آنجلیک Jasmin Angélique و برگاموت سولیل Bergamote Soleil به اندازه کافی نظرم به این برند نیش با کیفیت عوض شد و ذهنیت خیلی خوبی برای عطرهای تولیدی این برند آمریکایی در من به وجود آمد .

اولین تستی که از لاین Collection Orient یا همان کالکشن شرقی داشتم، عطر Philtre Ceylan Atelier Cologne میباشد . عطری که بر پایه دو عنصر غالب، از ابتدا تا انتها برایتان داستان سرایی خواهد کرد . چای و زیره سبز

زمانی که فلتر سیلان را بر روی پوست خود اسپری میکنید، به راحتی رایحه چای خشک به همراه رایحه نیمه شادابی از ترنج را حس خواهید کرد که به سرعت توسط رایحه تند و اسپایسی زیره سبز احاطه میشود. منتها بوی زیره، قوی تر از چای به نظر میرسد که حتی رایحه مرکباتی عطر را هم تا اندازه زیادی خفه میکند.

عطر Philtre Ceylan با اینکه تند است اما آن تندی نیست که سردرد آور باشد و یا نتوانید به راحتی تنفس کنید . تندی این عطر تصفیه شده با تمی خاکی می باشد . معمولا روایح اسپایسی یا ادویه ای تند و تیزی خاصی دارند که دماغ را اصلاحا قلقلک میدهد . اما در این کلون وضعیت کاملا متفاوت است . شما میتوانید عمیقا نفس بکشید بدون اینکه رایحه تند زیره سبز برایتان اذیت کننده باشد .

اگر از عطاری دانه های درشت زیره سبز را خرید کنید و مقداری مشخصی هم چای سیاه خشک را با دانه هایش ترکیب نمایید، فکر میکنم تا حد مطلوبی با رایحه نسبی این ادکلن آشنا شوید. در هر حال این آکورد، بوی جالب و خاصی دارد که مشابه آن در کمتر عطری وجود داشته است .

هر چه از عمر این عطر اتلیر کاسته می شود، حالتی معتدل تر و رو به گرما به خود میگیرد و رایحه زیره سبز حکمرانی بیشتری را بر سایر نت های عطر خواهد داشت .
رایحه عطر حس رسمی تری به خود خواهد گرفت . کمی تند تر و کمی چوبی تر خواهد شد . گرم تر و بیشتر مناسب استفاده در شب خواهد شد .

در این عطر به وجود چای سبز و چای سیاه اشاره شده است . اما بنده فقط بوی واضحی از چای خشک سیاه را حس کردم . این نوع رایحه برای ایرانیان بسیار آشناست چون چای در فرهنگ کشور عزیزمان جا افتاده است .

جمع بندی : به شخصه تعداد زیادی از عطرهای این لاین جدید را تست کرده ام و تک تک آن ها خاص و بسیار جالب بوده اند که به مرور زمان به نوشتن تحلیل های آن ها خواهم پرداخت ولی در کل توصیه بده این است که به لاین شرقی این برند بها دهید . مطمئن باشید عطرهای باکیفیت ، خوش قیمت و خوش ترکیبی هستند و 100 البته ارزش هزینه ای که برای آن پرداخت می شود را دارند. قیمت 100 میل این عطر در سال 95 حدودا 600 هزار تومان می باشد .0
امتیاز
 meysam vazifeh
میدانیم زرجوف برندیست سلطنتی و گران قیمت .
عطر زرجوف نیو مردانه شاید به اندازه عطرهای دیگر این برند همچون فیرو (Fiero Xerjoff for men) و مفیستو (Mefisto Xerjoff for men) جذاب نباشد، اما به حق عطری بی آزار و بسیار خوش بو محسوب میشود که ارزش کاوش را دارد .
زمانی که اولین اسپری را بر روی پوست خود انجام میدهید، تیزی ، ترشی و تلخی گیاهی و مرکباتی غالبی را حس خواهید کرد . حس مرکباتی عطر فوق العاده طبیعی و شاداب و انرژِی بخش نشان میدهد که حسی همچون استشمام یک گریپ فروت تازه و خنک را به آدم القا میکند. زمانی که این لحظه را تجربه کردید، شاید فکر کنید این عطر زرجوف خودش را یک عطر خاص نشان نمیدهد !
همه اجزای عطر بسیار لذت بخش است به غیر از آن تیزی خاصی که برای من اذیت کننده بود . یک جور زیاده روی به نظر میرسد که خوشایند نمی باشد . وقتی از نزدیک عطر را استنشاق نمایید این حس تیز مانند را تجربه خواهید کرد .
کمی بعد حس تیزی اولیه تا حدی فروکش میکند و بوی نت های سبز عطر که رایحه غالب این عطر خنک تابستانیست، به همراه خس خس، چوب ها و کمی رایحه شیرین عطر را به پایان می رسانند .
به هر حال طبقه بندی این عطر سبز و معطر می باشد که انصافا هم خیلی خوشبو است . اما برای این که Nio Xerjoff for men را داشته باشید باید خریدی گران قیمت را تجربه کنید :)
0
امتیاز
 meysam vazifeh
سلام دوستان
این دومین عطری بود که از این برند تست داشتم بعد از اون ناامیدی بزرگی که داشتم حداقل این یکی تو ذوق نزد. در 01 Sunda Odin for women and men بوی ضعیف لیمو بعلاوه یه شیرینی وانیل مانند خامه ای رو حس خواهید کرد. وقتی عمیق عطرو بو کنید متجه یه رایحه شیرین صمغی هم میشید کیفیت عطر خیلی خوبه ولی رایحش اصلا خاص نیست ولی خیلی خوشبو هست . ترش و شیرینی رو با هم داره ولی همیشه شیرینی عطر بر ترشیش برتری داره . بعد از ساعاتی دیگه اون بوی لیمو هم از بین خواهد رفت


یکم که از عمر عطر بگذره کم کم یه نت های تلخ به عطر اضافه میشند به علاوه یه نت چوبی ضعیف چوب صندل در این عطر خیلی ماهرانه ترکیب شده بوی شیرین خامه ای مانندش در کنار لیمو حس خوبی به عطر میده وبالانس بسیار جالبی رو به وجود آورده و کار رو چهار فصل کرده. در مید نت هر از گاهی یه بوی فلفل سیاه رو متوجه خواهید شد که می آیند و میروند . به هر حال چیزی که در نهایت روی پوستتون باقی خواهد ماند یه شیرینی خوشمزه عسل مانند هست که کار مشک هست و بسیار لذت بخشه

پخش بوی عطر متوسط
ماندگاریش تا 7 ساعت روی پوست من
مناسب هر تیپی و هر مکانی میتونه باشه
ارزش خرید هم از نظر من 5 از 10 هست به شرطی که از رایحه عطر خوشتون بیاد
1
امتیاز
 ssh
یک عطر چوبی فوق‌العاده تلخ و خوشبو. عطر با روایح مر و عود و برگ بو شروع میشه. رایحه عود ضعیف تر از مر است وبا اینکه بازار هدف این عطر کشورهای خاورمیانه است ولی عود در اینکار زننده نیست. پس از حدود یک ساعت به مرور برگ بو ضعیف شده و جای خود را به هل و زعفران به مقدار خیلی جزیی میدهد طوری که تشخیص زعفران واقعا سخت است. از تلخی کار در این مرحله مقداری کاسته میشه. عطر با همین حالت ادامه داره و فقط سدر و چرم هم به مرور اضافه میشوند. در مجموع عطر حالتی تقریبا خطی داره و ورود و خروج نتها بسختی قابل تشخیصه. اگر روی یک مچتان اسپری کنید و مثلا دوساعت بعد روی مچ دیگرتان اسپری کرده و هردورا مقایسه کنید میبینید که فرق زیادی باهم ندارند فقط مقداری تلخی کار گرفته میشه. کاری گرم و رسمی با ماندگاری وپخش خوب. کمیاب و گران قیمت بطوری که ارزش خریدش زیر سوال میره بخصوص که 75میله. کاش ارزانتر بود.
0
امتیاز
 Smaghoreshi
ادكلني معطر ادويه اي ، بخوري و چوبي و گرم و مطبوع و پيچيده كه داراي نتهاي شرقي است. رايحه اي دوست داشتني و كاملا آشنا دارد . طوري كه به نظر مي رسد ، مشابه رايحه آن را قبلا ، زياد استشمام كرده ايم و اصلا خاص نيست. روايح نتهاي اين ادكلن كاملا بالانس وهماهنگ هست و در هيچ مرحله اي احساس زدگي يا زيادي در رايحه اي حس نمي شود. توليد اين ادكلن كلاسيك و همه پسند ، قطع شده است .
اگر به سادگي به اين ادكلن نگاه كنيم ميشه گفت كه يك ادكلن معمولي و راضي كننده است ، ولي به دليل پيچيدگي نتهاي اون پس از چندين بار استفاده ممكن است باورمان نسبت به آن عوض شود . مخصوصا در دماهاي مختلف مثل هواي گرم بيرون و يا اتاق خنك زير كولر ، نتهايي كه به مشام ميرسد متفاوت است .
در ابتدا ، شروع دلپذيري از رايحه مركبات و نعنا دارد كه خيلي زود محو ميشوند و سپس به رايحه اي كمي شيرين گلي – ادويه اي و كمي عميقتر تغيير ميكند كه بدون احساس خط مرزي و جدا شدگي رايحه ها همراه لاوندر و ادويه جات است. در مرحله بعد، رايحه اي از چوب – ادويه – بخور و رايحه وانيل و امبر و مشك در زمينه اي از چوب صندل و بخور ، با نتهاي زياد ديگري از مرحله قبل ، شروع به گرمتر شدن ميكند .
اين ادكلن شامل تركيبي دلپذير و قابل تمجيد است و رايحه غالب آن ادويه و بخور و امبر است كه هر بار با چند تا نت متفاوت ديگر ظاهر مي شود . گاهي همراه رايحه گلي ، گاهي چوب و وانيل و گاهي رايحه گياهي و ادويه اي. بخور و چوب و امبر و دارچين به رايحه حس تيرگي و مرموزي و ابهام آميزي ميدهند .
از اين ادكلن بهتر است در ملاقات رسمي و در فصلهاي خنك و يا سرد استفاده شود. ماندگاري اين ادكلن در حدود 7 ساعت روي پوست است كه بعد از آن ، رايحه اش بر روي پوست ميچسبد. همچنين از پخش بويي بيشتر از متوسط برخوردار است.
1
امتیاز
 Smaghoreshi
گاهي براي اينكه احساسي از گذشته ها را در خود زنده كنيم لازم است كه ادكلنهاي كلاسيك را بو كنيم ، آنهايي كه خيلي قبل تر از رايحه هاي جديد امروزي مون ، استفاده و استنشاق ميكرديم .
پاكو رابانا پورهوم يك ادكلن كلاسيك با رايحه صابوني- خزه اي - رزيني است و از نوع ادكلنهاي باربر شاپ ( آرايشگاهي ) محسوب مي شود . شيشه اين ادكلن ، سبز بلوري و شفاف و بسيار زيبا است . نوشته هاي سفيد رنگ روي شيشه ، رايحه اي با طراوت و سبز و تميز و شادي بخش را نويد ميدهد و براي كامل مردان ، بسيار دلنشين و جذاب و مناسب است. قدمت اين ادكلن براي بنده به زمان هايي كه آراميس و آزارو خيلي توي بورس بودند بر ميگردد .
پس از اسپري كردن ، با رايحه اي سبز گياهي و نسبتا تلخ و با طراوت و بويي قوي از رزماري و مريم گلي ، كه كمي تاريك به نظر ميرسد ، در زمينه اي چوبي ، روبرو خواهيم شد . رايحه اي قوي و مردانه و زمخت كه بسيار جذاب است. پس از چند دقيقه رايحه غالب لاوندر با بويي تميز و نرم و ملايم و صابوني به همراه تونكا و گل شمعداني ملايمي به مشام ميرسد. در مرحله بعد، عسل با شيريني ملايم خودش به مجموعه اين رايحه ها ، نرمي و لطافت لازم را ميدهد و رايحه كهنه و مونده و خاكي خزه بلوط با بيسي از مشك خود نمايي ميكند . در اين مرحله شدت رايحه ها فروكش كرده و شيريني و سبزي كمتري دارد و بسيار دلپذير و نرمتر است.
هماهنگي و بالانس نتها در اين ادكلن به گونه اي است كه حس صابوني و تميزي و همچنين و سبز بودنش تند و زننده نيست و هر كدام به جاي خود و به مقدار لازم حضور دارند.
اين ادكلن بيشتر براي فصول بهار و پاييز و زمستان مناسب است و ميتواند به عنوان ادكلني روزانه ، هر وقت كه نياز به رايحه اي تميز و شيرين و با نشاط داشتيد ، استفاده شود و به دليل رايحه سبز و با طراوت و صابوني اش ، شايد براي موارد كاملا رسمي مناسب نباشد.
ماندگاري اين ادكلن بر روي پوست در حدود 5 - 6 ساعت و در ساعت اول ، از پخش رايحه اي خوب وسپس ، متوسط برخوردار است.