کاربر مهمان خوش آمدید       ثبت نام ورود


چگونه عشق جین لانوین به دخترش باعث شد نماد قدیمی ترین خانه ی مد فرانسه که تاکنون پابرجاست، شکل بگیرد. در سال 1889 جین لانوین به محله  Rue Bossy d’Anglas و خیابان صاحب نام فبورگ سن-انوره نقل مکان کرد. آدرسی افسانه ای که باعث شد خانه مد لانوین شکل بگیرد.

در سال 1897 تنها دخترش مارگریت ماری بلانش متولد شد و منبع اصلی او برای ایده ها و تفکر مینیاتوری شد. اینگونه بود که جهان از مهارت خارق العاده جین شگفت زده شد. لوئیس دو ویلمورن (نویسنده صاحب نام فرانسوی) می نویسد: ارتباطی منحصر بفرد بین جین و مارگریت وجود داشت. عشقی بی قید و شرط که باعث صیقل دادن قدرت خلاقیت جین می شد.

 


مد یا عشق، کدامیک؟
لذت حس مادری زمینه ی یک بیزینس زنانه ی جدید را ایجاد کرد. کمد لباسی تماشایی و جذاب با وجود مارگریت در ذهن جین ایجاد شده بود و او سبک لباس کودکانه ای جدید بر مبنای تخیلاتش را برای دخترش طراحی کرد. مشتریان بوتیک و مادران سایر دختربچه ها در کلاس خصوصی او شرکت و بکار پرداختند تا برای فرزندشان لباس های جذابی را طراحی و آماده کنند.

 

در ۱۹۰۷ جین و دخترش در یک بالماسکه شرکت کردند. چشم اندازی که جاودانه شد مربوط به عکس مشهوریست که مادر و دختر را در لباسهای شبشان که با کلاه نیم تاج مانندی ست شده نشان می دهد در حالیکه کلاه مادر با پر مصنوعی تزئیین شده است. در اثر سفارشات روزافزون مشتریان برای لباس های بچه، جین لانوین بخش “لباس کودکان” را در سال ۱۹۰۸ ایجاد و به دنبال آن “دختران جوان، بانوان جوان” را در سال بعد به مجموعه اش افزود. لانوین به طور رسمی به “اتحادیه طراحی مد لباس” پیوست و عضوی از دنیای بسیار منحصر بفرد مزون های لباس شد. استایل محصولات لانوین بر مبنای زندگی شخصی مارگریت به عنوان یک دختر و بعدها به عنوان یک زن تکامل پیدا کرد.

 


طراحی نماد (لوگو)
در دوره ای که تمام طراحان طراح هایشان را تنها با امضا و اسم خودشان ارائه می کردند، این یک انقلاب بزرگ بود که از تصویر استفاده شود. در ۱۹۲۳ پائول ایریب به عنوان تصویرگر، طراح و خیاط لباس های محلی با اعمال برخی تغییرات نظیر مدور و حجیم کردن لباس های همان عکس مشهور رقص بالماسکه، لوگوی لانوین را طراحی کرد.

پس از آن آرماند آلبرت راتائو در سال ۱۹۲۷ از این نماد برروی عطر Arpege استفاده نمود. نمادی که در پایین آن اسم جین لانوین آمده و نشانه ای از نهایت عشق جین به دخترش است. امروزه همچنان این نشان محصولات لانوین را همراهی می کند که نمادی از روحی پایدار و احساسات در خانه عطر لانوین است.

نگارش: تیم مقالات رویال عطر

استفاده از مطالب و مقالات وبسایت رویال عطر تنها با درج لینک سایت و  لینک صفحه ها امکان پذیر است .

بحث و گفتگو در قسمت نظرات همین صفحه

پیشنهادهای رویال عطر

برای ثبت نظر باید وارد سایت شوید ! ورود به سایت