کاربر مهمان خوش آمدید       ثبت نام ورود

بعضی بوها باعث ایجاد احساسی بخصوص در انسان می شود. ایده رایحه درمانی نیز از همین موضوع سرچشمه می گیرد. تعدادی از گیاهان وجود دارند که تاثیرقابل توجهی بر انسان می گذارند. در این مطلب به معرفی چند مورد از آن ها می پردازیم. بعد از مطالعه این مقاله میتوانید در خصوص " گل ها و گیاهان آرامش بخش " هم اطلاعات جامعی به دست بیاورید.

 

1- بابونه (Chamomile)

محققین متوجه شدند که اسانس های شیرین مانند آنچه از گیاه بابونه به مشام میرسد باعث ایجاد الگوهای موج مغزی از نوع آلفا، تتا و دلتا می شود که یک حالت آرامش و حتی خواب را در انسان القا می کند.

 

2- رزماری (Rosemary)

بوی رزماری باعث ایجاد موج مغزی بتا می شود که الگویی سریع تر از نوع قبلی را ایجاد کرده و حالت آگاهی و گوش به زنگ بودن را ایجاد می کند.

 

3- اسطوخودوس و شمعدانی (Lavender & Geranium)

بعضی از انواع دیگر مثل اسانس اسطوخودوس و شمعدانی عطری، یک حالت تعادل در انسان ایجاد می کنند.اینها هم می توانند حالت نیروبخشی و هم حالت آرامش در انسان ایجاد کنند که وابسته به فرد و نیاز اوست. جالب آنکه اگر شخصی از رایحه ای خوشش نیاید، این سیستمها در او فعال نمی شوند زیرا ظاهرا مسیرهای تحریک سیستم عصبی بلوکه می شوند. به هرحال این گیاهان معطر می توانند نقش زندگی بخشی را ایفا نمایند.

 

نگارش: تیم مقالات رویال عطر

استفاده از مطالب و مقالات وبسایت رویال عطر تنها با درج لینک سایت و  لینک صفحه ها امکان پذیر است .

بحث و گفتگو در قسمت نظرات همین صفحه

خوشبو آرام بخش آروماتراپی عطردرمانی

پیشنهادهای رویال عطر

 مهدیه فرهنگ

مقاله خیلی خوبی بود . از موارد فوق، بابونه برای من دوست داشتنی هست.

برای ثبت نظر باید وارد سایت شوید ! ورود به سایت