کاربر مهمان خوش آمدید       ثبت نام ورود

برای بسیاری از خانم ها، عطر بخشی از زندگی آنها را تشکیل میدهد. با اینحال با همه چیزهای مختلفی که وجود دارد، مادران گرامی باید در این بازه زمانی بسیار محتاط باشند. احتمالا تعجب آور باشد اگر بگوییم استفاده از عطر و ادکلن قابل قبول است در حالی که گفته میشود به هیچ وجه در دوران بارداری از عطر استفاده نکنید. با اینحال هدف تیم مقالات رویال عطر این بوده که با تحقیقات از سایت های معتبر دنیا اطلاعات شفاف و دقیقی را ترجمه و گردآوری نماید. امید است ذره ای از محبت ها و سختی های این فرشتگان جبران گردد.

 

بیشتر شدن حس بویایی در دوران بارداری

یکی از علت ها و نشانه های بارداری، افزایش قدرت حس بویایی خانم ها و در کنار آن، حساسیت پیدا کردن به بعضی رایحه ها میباشد. همچنین پوست خانم های باردار میتواند بیشتر دچار حساسیت شود و  به بعضی از عطر و ادوکلن ها و لوازم آرایشی بهداشتی واکنش نشان دهد. به همین خاطر است که دوران حاملگی باید بیشتر از قبل در تست و خرید عطر وسواس به خرج دهید زیرا مطمئنا دوست ندارید عطری را بخرید که باعث بیماری شما میشود.

توصیه میکنم زمانی که به مغازه عطرفروشی میروید، عطرها را روی کاغذ تست یا بلاتر امتحان کنید. بعد از مشخص شدن علاقه و سلیقه خود، هر کدام را که پسند کردید، فول ور (Fullwear) نمایید. یعنی به مچ دستها و گردن بارها اسپری کنید. بعد از یک روز کامل ، واکنش پوست و بینی خود را با عطر جدید بسنجید. اگر با پوست و حس بویایی شما سازگار بود با خیال راحت نسبت به خرید ادکلن اقدام کنید. همچنین اگر فروشنده عطر چنین اجازه ای را به شما نمیدهدکه به راحتی عطرها را چندین و چند باراسپری کنید، بهترین راه خرید سمپل عطرهای زنانه است و در این صورت با خیال راحت و در منزل میتوانید تک تک عطرهای دلخواهتان را تست نمایید.

 

عطرهای با کیفیت خرید نمایید

همه میدانیم اسانس ها و عطرهای گرمی یا روغنی چقدر مضر میباشند . این قضیه در دوران حساس بارداری خانم ها چند برابر مشکل ساز خواهد شد. حتی عطرهای اماراتی و کپی و های کپی در حال فروش هستند نیز به شدت مضر میشاند. چون این عطرها از ترکیبات شیمیایی و بسیار بی کیفیت ساخته میشوند در حالی که برند های معتبر عطرسازی تولید عطرهایشان را با کیفیت قابل قبول و تحت نظر سازمان های بهداشت و محیط زیست اروپا انجام میدهند.

 

استفاده از عطر در زمان شیردهی مادر

عطر زدن در دوران شیردهی را به هیچ عنوان توضیه نمیکنیم. میدانید که نوزاد بوی مادرش را به راحتی تشخیص میدهد و در کنارش آرامش و امنیت را عمیقا حس میکند. در نتیجه نوزاد ترجیح میدهد به جای بوییدن روایح دیگر ، بوی خوش مادر عزیزش را حس کند. از نگاهی دیگراحتمالا بوی بعضی عطرها برای بچه آزاردهنده باشد و با توجه به شکل گیزی ریه های آن ها و داشتن پوستی بسیار حساس نه به آن ها عطر بزنید و نه خودتان استفاده کنید.

 

مواد شیمیایی عطرها

مواد و ترکیبات شیمیایی عطرها میتواند هورمون های بدن کودک را دچار تغییرات کند و باعث تهوع و سایر عوارض حانبی گردد.

 

نگارش: تیم مقالات رویال عطر

استفاده از مطالب و مقالات وبسایت رویال عطر تنها با درج لینک سایت و  لینک صفحه ها امکان پذیر است .

بحث و گفتگو در قسمت نظرات همین صفحه

منابع : www.babymed.com - www.thebump.com 

پیشنهادهای رویال عطر

برای ثبت نظر باید وارد سایت شوید ! ورود به سایت