کاربر مهمان خوش آمدید       ثبت نام ورود

شاید شما هم این جمله را شنیده باشید : این عطر خطی است ! در این مطلب کوتاه میخواهیم منظور از خطی بودن یک عطر را توضیح دهیم و علت آن را بیان کنیم و در نهایت چند عطر خطی زنانه و مردانه را معرفی کنیم . با رویال عطر همراه باشید.

پیش نیاز آگاهی از عطرهای خطی : قبل از شروع مطلب میبایست در خصوص موضوعات زیر درک کاملی داشته باشید . برای مطالعه روی تیتر های زیر کلیک کنید . 

 هرم بویایی یا نت های ابتدایی ، میانی و پایه 

غلظت های مختلف عطرها EDC EDP EDT و فرق بین آنها

 

معمولا زمانی که جهت تست عطر و خرید ادکلن به فروشگاهی رفته و عطری را روی پوستمان اسپری میکنیم ، انتظار داریم بعد از مدتی رایحه عطر عوض شود. یا اصطلاحا عطر جا بیوفتد . اما همیشه اینطور نیست و نخواهد بود . عده ای تصور میکنند وقتی رایحه عطر بعد از مدتی عوض نشود ، پس آن عطر تقلبیست. این تصور همیشه درست نبوده اما در بعضی موارد صادق است. اگر عطری قرار باشد هر 3 نت بویایی را پوشش بدهد و شما همان عطر را در جایی تست کنید که تغییرات بویایی نداشته باشد ، آن عطر تقلبی است شکی در آن وجود ندارد . اما بحث این است که اگر عطری فقط یک رایحه را از اول تا آخرین نفس هایش روی پوستتان داشته باشد چه میشود ؟ درست است به این عطر خطی گفته میشود ! یعنی عطری که یک رایحه تکراری را از ابتدا تا آخرین دقایق عمرش به دنبال داشته باشد .

 

میدانیم که عطرهای از سه نت تشکیل میشوند اما سوال اینجاست. آیا وقتی عطری سه نت را پوشش میدهد پس نمیتواند خطی باشد؟ جواب ساده است خیر !  یکی از دلایل اصلی خطی بودن عطر 3 نت نبودن عطرهاست . اما بسیاری از عطرهای خطی هم وجود دارد که 3 نت را دارند اما ترکیب نت ها با یکدیگر باعث شده است که آکوردی خطی به وجود بیاید .

یکی از عیب جویی های ملال آوری که به صورت مشترک بین مردم وجود دارد، خطی بودن یک عطر میباشد. به نظر خودم این وضعیت مثل تصور بصری "Dead line" در بیمارستان هست. نه فرازی و نه فرودی فقط یک مسیر یکنواخت و دیگر هیچ ... اما آیا این همیشه چیز بدی هست ؟ جواب سوالم هم بله هست هم خیر  .  در خصوص عطرهای خطی احتمال عادت کردن بینی شما به رایحه تکراری عطر وجود دارد و اینکه آن عطر واقعا بوی بهشت داشته باشه اما فقط اطرافیانتان از بوی خوش عطر لدت میبرند و بینی شما Showdown شده است.

اگر بگویید خیر احتمالا خودتان را گول زده اید! چون بلاخره عطری را داشته و یا تست کرده اید که از یک فاز آن بسیار بسیار خوشتان آمده است . آنجاست که میگویید کاش سراسر عمر عطر آن بوی لذت بخش را حس کنم. پس میبینید که همیشه خطی بودن بد نیست. مثلا شخصا عاشق بوی برگ انجیر هستم. یادم است روزی عطر پاناروما از برند الفکیتو استادیو را تست میکردم . نمیدانید اوایلش چه حس خوبی در من به وجود آورده بود. بی نهایت عاشق بویش شده بودم . ولی بعد از مدتی چنان ضد حالی به من زد که تا عمر باقیست از یادم نخواهد رفت. چون من دوست داشتم همان رایحه اولیه عطر که حالتی سبز،چوبی،تلخ و گیاهی بود تا انتها همان گونه باشد اما به یکباره عطر شیرین و شیرین تر شد و حال اینجانب بد و بدتر ... بگذریم، پس زمان هایی وجود دارد که شما دوست دارید یک آکورد بویایی را تماما حس کنید و تنها راه و چاره استفاده از عطرهای خطی یا لینیر خواهد بود . 

 

نمونه عطرهای مردانه که رایحه خطی دارند :

1- عطر تغ هرمس مردانه (Terre d'Hermes Hermes for men EDT)

2- عطر آزارو پور هوم (Azzaro pour Homme)

 

نمونه عطرهای یونی یا مشترک خطی :

1- توسکان لدر تام فورد (Tuscan Leather Tom Ford)

2- پچولی لورنزو (Patchouli Lorenzo Villoresi)

 

نمونه عطرهای خطی زنانه :

1- بیوتی کالوین کلین (Ck Beauty for women)

2- الین تری موگلر زنانه (Alien for women EDP)

 

نگارش: تیم مقالات رویال عطر

استفاده از مطالب و مقالات وبسایت رویال عطر تنها با درج لینک سایت و  لینک صفحه ها امکان پذیر است .

بحث و گفتگو در قسمت نظرات همین صفحه

Linear fragrances Linear Scents

پیشنهادهای رویال عطر

برای ثبت نظر باید وارد سایت شوید ! ورود به سایت