کاربر مهمان خوش آمدید       ثبت نام ورود

همه ما تا به امروز متوجه بوی خودرو تازه شده ایم زمانی که در حال لذت بردن از اتومبیل جدید خود یا اطرافیانمان هستیم این رایحه کم و بیش ملموس خواهد بود. اما آیا تا بحال از خود پرسیده اید که این بو از چه می تواند باشد؟!

 

بوی خودرو تازه چیست؟

چندین ترکیب فرار آلی (VOCs) در فضای داخلی خودرو شناسایی شده است. تعدادی از آن ها هیچ بوی خاصی ندارند اما تعدادی دیگر با همراهی یکدیگر رایحه ای را ایجاد می کنند که به بوی خودرو تازه شهرت دارد. بنابراین این رایحه را نمی توان به تنهایی به یک ترکیب خاص نسبت داد.

 

آن ها ازکجا می آیند؟

قالب های پلاستیکی، روکش های تجهیزات داخلی خودرو، چسب های بکار رفته، گریس، تجهیزات چرمی و وینیلی

 

آیا بوی خودرو تازه مضر است؟

براساس یک تحقیق در سال ۲۰۰۷ ترکیبات ایجاد کننده ی بوی خودرو در شرایط آزمایشگاهی سمیت کمی را نشان می دهند. با این حال اگرچه که غلظت این مواد در مجموع کم می باشد اما تا ۶ ماه بعد از تولید خودرو می توان گفت که آن ها وجود دارند. در بعضی موارد این بو می تواند منجر به سردرد، حس ناخوشایند و واکنش های آلرژیک جزئی شوند. شرایطی مانند تهویه خودرو می تواند مقدار آن را کاهش دهد و از طرفی عواملی مثل افزایش دما باعث تشدید این بو می شود. امروزه تولیدکنندگان خودرو در تلاش هستند که مقدار این ترکیبات را در خودروهای جدیدشان در سطوح پایین تری ارائه کنند.

در شکل زیر شما می توانید مهمترین ترکیبات ایجادکننده ی این رایحه را ملاحظه نمایید.

نگارش: تیم مقالات رویال عطر

استفاده از مطالب و مقالات وبسایت رویال عطر تنها با درج لینک سایت و  لینک صفحه ها امکان پذیر است .

بحث و گفتگو در قسمت نظرات همین صفحه

عطر ماشین بوی چرم بوی گریس بوی روغن بوی روکش موارد شیمیایی ماشین

پیشنهادهای رویال عطر

برای ثبت نظر باید وارد سایت شوید ! ورود به سایت