کاربر مهمان خوش آمدید       ثبت نام ورود

قبل از مصرف تکان دهید ! :) کمی حق داریم زمانی که اکثر شربت ها و محصولاتی که داخلشان مایع وجود دارد و بر رویشان تاکید شده است که قبل از استفاده از محصول ابتدا آن را تکان دهید ، عطر و ادوکلن را هم قبل از مصرف تکان دهیم . این موضوع را از چندین بعد بررسی کرده و تا حد امکان سعی میکنیم جوابی قانع کننده برایشان پیدا کنیم . با رویال عطر همراه باشید . . . 

 

قبل از اسپری کردن عطر اون رو بتکون !

بعضی از فروشندگان عطر و همیچنین علاقه مندان به عطر بر این باورند که اگر قبل از عطر زدن بطری اش را تکان دهیم به اصطلاح مولکول های عطر جنب و جوش بیشتری خواهند داشت . یا بهتره بگم با تکون دادن شیشه عطر بهش خبر میدیم مولکول های بو زا و خوش بو !!!! پاشید . . . 

عده زیادی هم مثل پاراگرف فوق قبل از اسپری کردن آن را میتکانند با این هدف که روغن یا اسانس عطر داخل شیشه به  طور مساوری توزیع شود . که این قضیه بر میگردد به همان بحث شربت و اینجور چیزها ... واقعیت این است که اگر عطری که میخرید ارجینال باشد و حتی با وجود اصل بودن جزو برند های ارزان قیمت بی صاحب نباشد، همه چیز سرجایش خواهد بود و الکل عطر به طور دقیق با اسانس عطر ترکیب شده و  به اصطلاح تمام روغن عطر داخل الکل حل شده است. در نتیجه چه آن را تکان دهید و چه تکان ندهید فرقی به حال توزیع یکسان مایع عطر نخواهد داشت. 

 

شیشه عطر را تکان ندهید چون داخلش هم هوا وجود دارد 

این موضوع گرچه نسبت به موضوع قبلی کمی پیچیده تر به نظر میرسد اما پاسخی به مراتب راحت تر دارد . قبل از پرداختن به این موضوع باید بدانیم که مکانیزم کارکرد اسپری کردن عطر به شکلی میباشد که با فشار دادن والف عطر ابتدا هوا داخل بطری میرود و سپس مایع عطر از آن خارج میشود . و همیشه داخل بطری ادوکلن ها هوا وجود دارد. عده ای میگویند هر چقدر شیشه عطر را تکان دهیم، ترکیب و شکست مولکول های عطر هم زیاد تر شده و در نتیجه در کیفیت رایحه عطر و تغییر نت های آن و البته عمر آن تاثیر منفی خواهد گذاشت. با اینحال زمانی که عطر را تولید میکنند کلی با هوا ارتباط وجود دارد . زمانی که عطرها را به کشور های دیگر ارسال میکنند روز ها و هفته ها عطرها به صورت مکرر در حال تکان خوردن هستند ، زمانی که فروشگاه های آنلاین به وسیله پست عطرها را به این و رو آن ور ارسال میکنند هم همین اتفاق می افتد . از همه مهمتر ما این همه عطرهایمان را به همراه خود به مسافرت و ... میبریم . خیالتان را راحت کنم . هیچ سند و دلیل علمی وجود ندارد مبنی بر افت کیفیت عطر با تکان خوردنش . اما اگر به مقدار خیلی کم هم تاثیر داشته باشد، مگر برای خالی کردن بطری عطر چند سال طول میکشد که نگران این واکنش ها باشیم ؟

 

تشخیص عطر ارجینال از فیک (تقلبی) با تکان دادن بطری عطر و ادوکلن 

عده ای میگوند اگر عطر را تکان بدهی و ذرات و حباب های داخل شیشه زود محو شود، یعنی عطرت مورد دارد و قطعا تقلبی هست . بعضی ها هم میگویند اگر عطر را تکان دادی و دیدی کف آن یا ذرات ریز حباب مانندش زود محو شد یعنی عطرت اصل هست اما اگر دیر محو شد یعنی عطری که خریده ای Fake هست . حالا حرف کدام درست است ؟ هیج کدام :)  شاید این قضیه را کمتر کسی نشنیده باشد . موضوعی که سایت های متعدد روز به روز در حال کپی کردن از یکدیگر هستند بدون اینکه در خصوصش تحقیق کنند . مردم عزیز هم حرف های این سایت ها را باور میکنند و در نتیجه این باور به کل اشتباه در بین مردم رواج پیدا میکند. 

 

رابطه مستقیم پخش و ماندگاری عطر با مقدار درصد الکل و آب داخل آن 

زیر بطری ها و یا جلد کارتن عطرها کلمه ی Vol نوشته میشود . اگر میخواهید اطلاعات دقیق در خصوص نوشته های روی عطرها و همچنین vol عطرها داشته باشید، حتما کلیک کنید. vol با یک درصد معین میشود. به طور کلی هر چقدر یک عطر دارای غلظت (کلیک کنید) بیشتری باشد و از الکل کمتری استفاده شده باشد ماندگاری بیشتری را به احتمال زیاد خواهد داشت . و این موضوع با تکان دادن بطری عطر تا حدود زیادی ثابت شده است . چون وقتی شیشه عطر را تکان میدهیم معمولا دیرتر از سایر عطرها ذرات و کف عطر محو میشود که نشان دهنده غلظت بالای آن میباشد.

نظر شما در خصوص تکان دادن بطری عطرها چیست ؟ لطفا در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید

 

نگارش: تیم مقالات رویال عطر

استفاده از مطالب و مقالات وبسایت رویال عطر تنها با درج لینک سایت و  لینک صفحه ها امکان پذیر است .

بحث و گفتگو در قسمت نظرات همین صفحه

 

الفکتیو

پیشنهادهای رویال عطر

برای ثبت نظر باید وارد سایت شوید ! ورود به سایت