کاربر مهمان خوش آمدید       ثبت نام ورود

 

در مقاله معرفی 10 عطر 100 درصد طبیعی (حتما بخوانید) به حضور سازمانی برای نظارت کاملا دقیق برای ادعای تولیدکنندگان عطر واقف شدیم . 

سازمان اکوسرت که یکی از اولین مراجع صدور گواهی نامه برای توسعه استانداردهای مواد آرایشی بهداشتی و عطر و ادوکلن طبیعی و ارگانیک بوده است در سال 2003 به صورت اختصاصی به جمع اوری و تنظیم کارهای مربوط به ذینفعان این زنجیره پرداخت از جمله ، تامین کنندگان عطر و ادوکلن و لوازم آرایشی ، توزیع کنندگان ، مصرف کنندگان عطر  و در نهایت سازمان های توسعه دهنده . . .  

سازمان Ecocert در حال حاضر پشتیبانی و راهنمایی بیش از 1000 شرکت از طریق فرآیندهای صدور گواهینامه را در اختیار دارد.

 

اصول بنیانی و اساسی استانداردهای شرکت اکوسرت به این صورت است که محصول تولید شده باید یک محصول سازگار با محیط زیست باشد و به طور حتم موارد زیر را شامل شود : 

1- استفاده از مواد تشکیل دهنده ای که از مشتقات (به دست آمده) منابع تجدیدپذیر و تولید شده از مواد دوست دار طبیعت باشد و در نتیجه مواردی توسط این کمپانی چک میشود . که شامل :

  • عدم وجود GMO ، پارابنز (Parabens) ، فنوکسیاتانول (Penoxyethanol) ، نانوذرات (Nanoparticles)، سیلیکون (Silicon) ، همچنین PEG ، رنگ و عطر مصنوعی (Synthetic perfumes) ، مواد حیوانی مشتق شده (مگر آنکه توسط آن حیوانات تولید شوند مثل شیر ، عسل ، بزاق و . . . )
  • ماهیت زیست تخریب پذیر (Biodegrable) یا همان قابل بازیافت بودن بسته بندی محصولات مراقبت از پوست و عطر و ادکلن .

 

2- بتوان حداقل آستانه از مواد طبیعی به وجود امده از کشاورزی ارگانیک رسید. 

این بند شاید به کمی توضیح نیاز داشته باشد. ببینید در بند دوم در خصوص دو عبارت مواد طبیعی و ارگانیک توسط این سازمان اشاره شده است . منظور این است که تمامی مراحل رشد محصول باید کاملا طبیعی به وجود بیاید و در خاکی که از چند سال قبل هیچ گونه قارچ ، سموم دفع آفات گیاهی نظیر : قارچ کش ها ، مواد شیمیایی ، علف هرز کش ها در آن استفاده نشده باشد رشد کند و فقط با کمپوست گیاهی برای رشد ، تقویت شوند.

محصولات ارگانیک در تمامی مراحل از حمله رشد با سیستم طبیعی کاملا هماهنگ میباشند وو فاقد هر گونه سموم و مواد شیمیایی هستند . این مخصولات از سایر محصولات هم رده و هم نوع بسیار سالم تر هستند و به طبع گران تر هم خواهند بود.

برای محصولاتی که از استداردهای شرکت Ecocert پیروی میکنند ، دو نوع برچسب تولید شده است. برای هر دو لیبلی که روی محصولات زده میشود، طبق استانداردهای اکوسرت باید حداقل 95% از کل مواد تشکیل دهنده ، منشا طبیعی داشته باشد. 

 

برچسب لوازم آرایشی و بهداشتی طبیعی و ارگانیک

حداقل 95% به طور کامل باید از مواد گیاهی در فرمول استفاده شود و حداقل 10 درصد از کل مواد تشکیل دهنده محصول نهایی میتواند از کشت ارگانیک استفاده گردد . 

برچسب لوازم آرایشی و بهداشتی طبیعی : آرم طبیعی بودن محصول 

حداقل 50% از تمام مواد گیاهی در فرمول و حداقل 5 درصد از کل وزن تشکیل دهنده محصول میتواند از کشاورزی ارگانیک استفاده شود .

 

برخی مواد اغلب در لوازم آرایشی و بهداشتی مثل نمک ، آب و مواد معدنی وجود دارند که ارگانیک محسوب نمیشوند چون آن ها منبع کشاورزی ندارند. به عنوان مثال شامپو ها و بعضی کرم ها عمدتا متشکل از آب و 10 الی 40 درصد مواد آلی هستند . 

 

نگارش: تیم مقالات رویال عطر

استفاده از مطالب و مقالات وبسایت رویال عطر تنها با درج لینک سایت و  لینک صفحه ها امکان پذیر است .

بحث و گفتگو در قسمت نظرات همین صفحه

اکوسرت محیط زیست ریفورموله

پیشنهادهای رویال عطر

برای ثبت نظر باید وارد سایت شوید ! ورود به سایت