کاربر مهمان خوش آمدید       ثبت نام ورود

زرد چوبه

مشخصات بویایی : تلخ، خاکی مانند، پودری و گرمابخش 

اصطلاحات انگلیسی : Turmeric - Turmeric - Curcuma longa - Indian Yellow Root

 

 

 

زردچـوبه ریشه گیاهی است بنام Cucuma domestica ،Curcuma longa،که بنام Tumericroot در جهان مشــهور است.این گیاه بومی نواحی جنوبی آسیاست و بطور وسیع در تمام نقاط هند نواحی جنوب چین ،تایوان،ژاپن،اندونـزی و بعضی نواحی آفریقا کشت می شود. بیشترین محصول زردچوبه دنیا از هندوستان تامین میــشود.نام هندی آن به معنی زعفران هندی،نام چینی آن به معنی زنجفیل زرد است. این گیاه از خانواده زنجفیل Zingiberaceae است.


مشخصات گیاه
گیاهی است چندساله که در هند و کشورهای جنوب آسیا ببار می‌آید و دمای حدود ۲۰-۳۰ درجه سانتیگراد و محیط مرطوب بارانی نیاز دارد. ساقه های زیر زمینی گوشتی گیاه یا ریزوم جمع‌آوری شده و پس از جوشاندن در آب و سپس خشک کردن آسیاب شده و پودر زرد مایل به نارنجی تهیه می‌گردد. زردچوبه عمده ترین ادویه مورد مصرف در غذاهای آسیائی است. در جنوب و جنوب شرقی آسیا این گیاه بصورت خودرو در جنگل‌ها وجود دارد.

موارد مصرف
ریشه خشک شده و آسیاب شده آن به تنهائی و یا مخلوط با دیگر ادویه‌ها در ایران، پاکستان و هند مصرف زیادی دارد. از برگ‌های آن در بعضی مناطق آسیا بصورت دُلمه نیز استفاده می‌کنند. هرچند زردچوبه بعنوان طعم دهنده از مواد اصلی ادویه هااست، اما از آن بعنوان رنگ غذائی نیز در پاره‌ای از مناطق استفاده می‌کنند.

ترکیب شیمیائی
ترکیب شیمیائی زردچوبه شامل ۵٪ اسانس و ۵٪ ماده اصلی زردچوبه، یعنی پلی‌فنلی بنام کورکومین می‌باشد.

خواص دارویی 
زردچوبه از قدیم به عنــــوان هضم کننده غذا و صفرا آور مصرف می شده .از زرد چوبه داروهای زیادی به شکل خوراکی و موضــعی تهیه می شود که محصولات موضعی مانند:پماد، روغن، کرم و لوسیون برای زخم ها، اگزما و ورم به کار مــــــــــــــــی رود و اشکال خوراکی آن به صورت قرص،شربت و آمپول استفاده می شود.زرد چوبه از زمان قدیم در طب آیــــــــــورودا به عنوان ضد ورم استفاده می شده است. از اثرات مهم زردچوبه تحریک ترشحات پانکراس است،تــــــحقیقات بر روی اسانس زرد چوبه نشان داده است که دارای اثر صفرا آور و حل و دفع سنگ مثانه می بـاشد. کورکومین Curcomin مهم ترین ماده موثره زرد چوبه، دارای خواص ضد سموم کبد،ضد ورم و ضد عفــــــونت است.از اثرات دیگر آن که به تازگی تایید شده است،خواص ضد موتاژن،ضد ایدز و ضد اکسیـدان است.ماده دیگر زرد چوبه بنام Turmeronear دارای خاصیت ضد سم مار بوده و قادر به خنثی کردن بسیـاری از سموم مارها است.با وجودی که تا کنون اثرات جانبی از زرئدچوبه گزارش نشده است ولی در موارد مـصرف آن باید احتیاط صورت گیرد.از جمله مصرف آن در زمان حاملگی باید متعادل باشد،همچنین کـــــسانی که مجرای کیسه صفرای آنها بسته و یا دارای اشکال است و یا اینکه دارای سنگ های صفرایی در کیسه صفرای خود هستند باید با احتیاط از زردچوبه استفاده کنند مصرف زردچوبه به همراه غذا ها و دارو ها بلا مـانع بوده و تداخلی ایجاد نمیکند، مقدار مصرف روزانه زردچوبه ۳-۵/۱ گرم در روز است.گر چه قسمت عــــــــــمده زردچوبه در دنیا در تغذیه و به صورت پودر مصرف میشود ولی اشکال مختلف دارویی آن نیز در داروخانه های گیاهی بسیاری از کشور ها وجود دارد.
زردچوبه طبق نظر حکمای طب سنتی گرم است و از نظر خواص گرفتگی و انسداد کبد را باز میکند و اگر ۴ گــــرم آن با سرکه رقیق مخلوط شده بیاشامید برای یرقان مناسب است. برای تسکین درد دندان جویدن آن مفید اســت. استفاده بیش از حد آن برای قلب مضر است، برای رفع عوارض آن از آب لیمو ترش استفاده می شود. به عنوان بادشـکن، تصفیه کننده خون و تب بر نیز استفاده می شود. به عنوان بند آورنده خونریزی،جوشانده ی آن برای رفع سوزش چشم،استفادهی آن برای درد رماتیسم، سرفه و سل مفید است. ساقه ی زیرزمینی این گیاه به رنگ لیــمویی مخلوط با برگ های آن برای معالجه ی اضافه وزن و چربی زاید بدن خورده می شود. شیره ی رقیق آن به عنوان ضد انگل مصرف می شود.

 

کاشت
حداقل درجه ی حرارت برای کاشت زردچوبه ۱۸ درجه می باشد. در ارتفاع تا ۱۵۰۰ متر از سطح دریا و در دمایی بین ۲۰ تا ۳۵ درجه و خاک با بافت لوم شنی و یا خاک رس زهکشی شده با PH  درمحدوده ی -۴٫۵ ۷٫۵رشد می کند. آب و هوای گرم و مرطوب و خاک های زهکــش دار برای رویش آن مناسب است. قطعات ریزوم در عمق ۸-۷ سانتیمتری و با فاصله ی ۳۰ سانتیــمتر از هم کاشته می شود، محیطی نسبتاً مرطوب نیاز دارد و به نظر می رسد بهترین محیط برای کاشت این محصول کرانه های دریای عمان و خلیج فارس باشد، بنابر این با توجه به این که واردات ادویه ی آن از طریق روستای نوبندیان در بخش دشتیاری شهرستان چابهار صورت می گیرد، به نظر می رسد به راحتی بتوان ریزوم بذری آن را وارد نمود و در محیطی مدیریت شده مورد تحقیق و سپس ترویج قرار داد.
به نظر می رسد این گیاه ارزش اقتصادی بیشتری نسبت به موز داشته باشد، ضمن این که میزان آب کمتری نیز مصرف می نماید، بنابر این توصیه می شود با توجه به دو ویژگی اشاره شده و همچنین یک ساله بودن این گیاه نسبت به موز و شرایط عدم پایایی آب سد پیشین جایگزین خوبی برای هندوانه و موز در دشت باهوکلات و زرآباد باشد. ریزوم تازه، درشت و آبدار زردچوبه خام را انتخاب می کنند، ریزوم ها در گلدان های پلاستیکی حاوی کمپوست در حرارت ۲۰ درجه سانتی گراد کاشته می شود و وقتی جوانه زد به مزرعه انتقال می یابد. گلدان ها ۱۵ سانتی متر عمق داشته باشند، وقتی گیاه ۵ سانتی متر رشد کرد، آن را در هوای کمی گرم و در سایه قرار داده با آبپاش آب می دهند. هفته ای یک بار آبیاری می شود و در پاییز میزان آبیاری را کاهش می دهند. برای تهیه بستر، عرض پشته ها یک متر، ارتفاع ۱۵ سانتی متر و فاصله کشت۲۵ سانتی متر در طول های مناسب آماده می شود. چاله هایی به قطر ۲۵ تا ۳۰ سانتی متر با کج بیل حفرمی شود. فاصله بین ردیف ها ۴۰ تا ۶۰ سانتی متر خواهد بود. زردچوبه را می توان با فلفل، پیاز، ذرت و غلات هم زمان کشت کرد.

 

برداشت
معمولاً ۷ تا ۹ ماه پس از سبز شدن ریزوم می تـوان اندام های زیر زمینی را برداشت کرد، اواسط پاییز تا اواخر زمستان زمان مناسبی برای برداشـت ریزوم است. قبل از برداشت پیکر رویشی گیاهان(ساقه و برگ) را از ناحیه زمین قطع می کنند تا برداشت آسان شود. زردچوبه بسته به رقم آن، ۷-۹ ماه پس از کاشت در طول ماه های ژانویه تا مارس برداشت می شود. ارقام زود کاشت در ۷-۸ ماه بالغ، گونه های متوسط در ۸-۹ ماه و انواع دیرکاشت بعد از ۹ ماه برداشت می شود. برای برداشت زردچوبه، زمین را شخم می زنند و ریزوم ها را با دست یا ماشین جمع آوری می کنند. ریزوم های مادر برای بذر نگه داشته می شوند و بقیه را با آب می شویند و پس از تمیز شدن از خاک و هر گونه آلودگی، به مدت ۴۵ دقیقه تا ۶۰ دقیقه می جوشانند تا ریزوم ها نرم شود و وقتی دود سفیدی پدیدار شد و کف کرد آن را برداشته در آفتاب و زیر سایه خشک می کنند. پس از خشک شدن، زردچوبه ها را براق می کنند برای این منظور آن ها را داخل بشکه ای که سوراخ های آجداری دارد می ریزند و می چرخانند تا براق شود.
از هر هکتار مزرعه ی زردچوبه ۲۰ تا ۲۵ تن زردچوبه ی سبز برداشت می شود که پس از طی مراحل فرآوری سه چهارم وزن ریزوم خام از دست می رود. سـطح خارجی ریزوم خشک شده و آماده شده به رنگ خاکستری مایل به زرد یا قهوه ای مایل به زرد است.

 

مضرات استفاده از زردچوبه
با تمام مزایای گفته شده باید اشاره کرد که زیاده روی در مصرف زردچوبه برای قلب مضر است اما اگر با لیمو ترش استفاده شود اثرات مضر آن خنثی می‌شود.
معجونی طلایی برای مقابله با سرطان سینه


برای تهیه‌ی معجونی ضدسرطان کافی است دست به کار شوید و یک معجون تهیه کنید:
آب پرتقال :  1 عدد
خیار : 1 عدد
آب لیموترش  : 2 عدد
ریشه‌ی زنجبیل تازه  :  1 تکه
هویج کوچک :  5 عدد
فلفل سیاه :  1 نوک انگشت
زردچوبه :  1 قاشق غذاخوری

روش تهیه
تمام مواد را داخل مخلوط‌کن بریزید. نیازی به پوست گرفتن هویج و خیار نیست. مواد را با هم مخلوط کنید. اگر لازم بود می‌توانید کمی آب به ترکیب اضافه کنید تا رقیق‌تر شود.

 

منابع : ویکی پدیا – همشهری آنلاین – بیتوته 
گردآورنده : میثم وظیفه 

 

عطر های دارای این نوت

Oeillet Bengale Aedes de Venustas for women and men