کاربر مهمان خوش آمدید       ثبت نام ورود

شیرین بیان

مشخصات بویایی : نوت بسیار محبوب دارای رایحه­ی شیرین و تلخ، یادآور بادیان رومی که از جنبه ­های بسیار زیادی با آن اشتراک بویایی دارد. این نُت در عطرهای ’’لالیتا اود پارفوم‘‘[1] و ’’لالیتا او مسکیولین‘‘[2] قابل تشخیص است.شیرین­بیان ریشه­ ی گیاه ’’’لیسیرهیزا گلابرا‘‘ است و عموماً بعنوان دارو و برای تولید غذا استفاده می­شود. همچنین به ’’ریشه­ی شیرین‘‘ نیز شناخته می­شود. چرا که حاوی ترکیبات شیمیایی بنام ’’آنثول‘‘ و ’’گلیسیرهیزین‘‘ است که 50 بار شیرین­تر از شکر می­باشد. رایحه­ی شیرین­بیان شبیه ’’بادیان رومی‘‘، ’’بادیان ختایی‘‘، ترخون، ساسافراس و رازیانه می­باشد. از نظر گیاه­شناسی نیز این گیاه به ’’بادیان رومی‘‘، ’’بادیان ختایی‘‘ یا رازیانه مرتبط است که طعم شبیهی دارند. این گیاه بومی جنوب اروپا و برخی  از نقاط آسیا مثل هند بوده است.

 

اصطلاحات انگلیسی : Liquorice, licorice, Glycyrrhiza glabra

 

 

 

 

خواص شیرین­بیان

این گیاه در تمامی جهان برای درمان بسیاری از بیماری­ها از قبیل هپاتیت، سل، عملکرد اشتباه غدد، شکم­درد و ... استفاده می­شود. ریشه­ی این گیاه دو یا سه سال بعد از کاشت، در فصل پاییز برداشت می­شود. عصاره­ی شیرین­بیان با جوشاندن ریشه­ی شیرین­بیان و تبخیر آب آن تولید می­شود و این مادّه بصورت شربت و  بشکل جامد نیز موجود است.

 

 

فواید شیرین بیان

   شیرینبیان اعلب به عنوان طمع دهنده ی تنباکو، مخصوصا طعم سیگار های تولید آمریکا استفاده می شود که به آن شیرینی طبیعی و طعم متمایزی میدهند و استنشاق دود سیگار را که با باز نموند ششها آسان تر می سازد .طعم شیرین­بیان، مخصوصاً در برخی از کشورهای اروپایی و خاورمیانه، بعنوان آب­نبات یا شیرین­کننده استفاده می­شود. عصاره­ی شیرین­ بیان استفاده­ی دارویی دار و همچنین در تجویزهای گیاهی و در بین عامّه­ی مردم بکار برده می­شود. مصرف بیش از اندازه ­ی شیرین­بیان ممکن است منجر به تأثیرات مضر گردد.

 

 

شیمی:

رایحه­ی ریشه­ی شیرین­بیان از ترکیب پیچیده و متغیّر ترکیبات که از آن آنتول 3% کلِّ موادِّ فرّار است بوجود می­آید. بیشترین میزان شیرینی در شیرین­بیان از گلیسیرهیزین[3]  بوجود می­آید که مزّه­ی شیرین دارد و 30 الی 50 بار شیرین­تر از شکر است. شیرینی آن از شکر بسیار متفاوت است. به بیان دیگر ماندگارتر، ترش­تر است و بیشتر می­ماند.

 

گیاه شیرین­بیان

شیرین­بیان در خاک خشک درّه­های عمیق که نور خورشید بصورت کامل به آن می­تابد رشد می­کند. کشورهای تولیدکننده­ی شیرین­بیان عبارتند از هند، ایران، افغانستان، چین، پاکستان، عراق،                آذربایجان، ازبکستان، ترکمنستان و ترکیه. تولیدکننده­ی پیشتاز جهانی محصولات شیرین­بیان، شرکت ’’ام اند اف ورلدواید‘‘[4] می­باشد که 70% طعم شیرین­بیان که به مصرف­کننده­ی نهایی  فروخته می­شود را تولید می­نماید.

 

گردآورنده و ترجمه : تیم تحقیق رویال عطر ( شریف عطار ) 

هر گونه کپی برداری از مطالب وبسایت رویال عطر بدون ذکر منبع  (رویال عطر و لینک ورود به صفحه مقاله مربوطه سایت رویال عطر ) غیر قانونی بوده و پیگرد قانونی خواهد داشت .

 

منابع:

  1. http://www.fragrantica.com/notes/Licorice-195.html
  2. https://en.wikipedia.org/wiki/Liquorice

 


[1] Lolita Lempicka Eau de Parfum

[2] Lolita au Masculin

[3] glycyrrhizin

[4] M&F Worldwide