کاربر مهمان خوش آمدید       ثبت نام ورود

درخت Cabreuva

مشخصات بویایی چوب درخت کابریوا : رایحه روغن کابریوا گرم و چوبی و شیرین و کمی گلی است. 

نام انگلیسی : Myrocarpus fastigiatus 

 

مشخصات ظاهری درخت کابریوا :

کابریوا در پاراگوئه برای اولین بار پیدا شده است و نوع ویژه ای درخت است که عمدتا در پاراگوئه رشد می کند و در بیشتر مناطق آمریکای جنوبی در حال حاضر یافت می شود. این درخت در مناطق گرمسیری تا ارتفاع چندین متر رشد می کند و چوب محکمی نیز دارد. به علت استحکام بالای آن در ساخت مصنوعات چوبی و لوازم خانگی بسیار مورد توجه واقع شده است.

 

خواص روغن کابریوا :

از این درخت روغنی با روش تقطیر بخار تهیه می شود که به عنوان دارویی گیاهی و طبیعی برای بهبود و کاهش علائم سرماخوردگی های فصلی استفاده می شود. همچنین از آن همراه با سایر مواد دارویی در پمادهایی جهت درمان زخم های بسته پوستی استفاده می گردد.  از پوشش گیاهی این درخت اسانسی تولید می شود که برای سرماخوردگی فصلی مفید است .

 بعد از تقطیر روغن به دست آمده رنگی زرد غلیظ متمایل به قرمز کهربا گونه است که غلظتی روان دارد. از مشخصه های روغن درخت کابریوا جذب سریع آن توسط پوست است. ماده موثر آن حدود ۳۵ درصد neridol است که خواص درمانی پوستی دارد و برای جذب سایر داروها توسط پوست مورد استفاده قرار می گیرد.

 

کاربرد در عطرسازی :

رایحه روغن کابریوا گرم و چوبی و شیرین و کمی گلی است. ماندگاری بسیار خوبی دارد و اغلب همراه با آکورد های ادویه ای چوبی و کهربایی مورد استفاده قرار می گیرد. این روغن به خوبی با روغن چوب سدر و میموسا ترکیب می شود که اغلب هم همراه این دو نت دیده شده است.

نگارش: تیم مقالات رویال عطر

استفاده از مطالب و مقالات وبسایت رویال عطر تنها با درج لینک سایت و  لینک صفحه ها امکان پذیر است .

منابع : 

http://www.gritman.com/cabreuva-essential-oil.html

https://hermitageoils.com/product/cabreuva-wood-essential-oil/

http://www.wisegeek.com/what-is-cabreuva.htm   

عطر های دارای این نوت

Selfie Olfactive Studio