کاربر مهمان خوش آمدید       ثبت نام ورود

معرفی چوب درخت زردآلوی وحشی و کاربرد آن در عطرسازی

مشخصات بویایی : رایحه ای گیاهی و نیمه گلی و با حرارت
نام انگلیسی : Moepel 

 

ویژگی های زرد آلو وحشی 

درخت Moepel یا زرد آلوی وحشی یک درخت تنومند و بزرگ است که اغلب در آفریقای جنوبی رشد می کند. برگ های آن درشت و چرم مانند است. شکوفه های این درخت سفید هستند که به مرور کوچک شده و کم کم به میوه ای با رنگ زرد طلایی شبیه زردآلو تبدیل می شوند.

زردآلوی وحشی درختچه یا درختی همیشه سبز، در اندازه های کوچک تا متوسط (به طول حدود 2 تا 13 متر) است. پوست تنه به رنگ خاکستری کمرنگ تا تیره بوده و در درختان جوان صاف می باشد اما در درختان مسن تر و بالغ تر دارای شکاف های عمیقی است. شاخه ها پوشیده از کرک های کوچک و معمولاً دارای خار است.

برگ ها واژتخم مرغی تا بیضوی و پهن و در سطح رویی به رنگ سبز تیره و براق بوده ولی در سطح زیرین کمرنگ تر مشاهده می شود. این برگ ها بدون کرک یا دارای کرک می باشند. برگ های این گیاهان در زمان های معینی از سال که زمان پوسیدن آنها است، بوی بسیار قوی و نامطبوعی از خود ساتع می کنند. حاشیه ی برگ ها اغلب دالبر شکل است. گل ها به صورت منفرد یا خوشه ای، به رنگ زرد مایل به سبز و به قطر حدود 10 میلیمتر دیده می شوند. گل های نر و ماه به صورت جدا از هم و روی گیاهان جداگانه ای قرار دارند.

میوه ها تخم مرغی شکل، گوشتی، مخملی، دارای کالیکس فنجانی شکل و به رنگ نارنجی (در زمان رسیدن) می باشند. این میوه ها دارای مزه ای ترش هستند که به صورت وحشی جمع آوری می شوند. میوه های این گیاهان ارزش خوراکی داشته و به صورت تازه خوری یا در تهیه ی کنسروها به مصرف می رسند. 

 

کاربرد زردآلوی وحشی در عطرسازی 

رایحه زردآلو وحشی هم از برگ ها و از میوه آن نیز به دست می آید و بسیار رایحه منحصر به فردی دارد.

بوی حاصل از تقطیر اجزای درخت حس سرخوشی به شخص می دهد که فضایی عمیق از توتون و عسل را بازسازی می کند.

 

نگارش: تیم مقالات رویال عطر

استفاده از مطالب و مقالات وبسایت رویال عطر تنها با درج لینک سایت و  لینک صفحه ها امکان پذیر است .

منبع : 
https://www.gents.fi/moepel
http://nargil.ir/Plant.aspx?Name=Dovyalis-zeyheri&cid=55829 

 

عطر های دارای این نوت

Dolce and Gabbana Pour Homme Intenso