کاربر مهمان خوش آمدید       ثبت نام ورود

معرفی و بررسی چوب درخت پالو سانتو و آشنایی با فواید این پوشش گیاهی

مشخصات بویایی: چوبی و شیرین

نام انگلیسی: Palo Santo

 

مشخصات عمومی:

پالو سانتو یک درخت مقدس و بسیار قابل احترام است که اغلب در سواحل آمریکای جنوبی می روید. معنی لغوی آن در اسپانیایی «درخت مقدس» است و برای اسپانیولی های آمریکای جنوبی بسیار مورد توجه و احترام است. این درخت از خانواده مرکبات می باشد که دارای نوت های شیرینی مانند کاج، نعنا، و لیمو است.

 

کاربردهای درمانی

پالو سانتو برای سالیان طولانی در پزشکی سنتی بومیان آمریکای جنوبی مورد استفاده بوده است. همانند درخت سدار علاوه بر کاربردهای درمانی، پالو سانتو در تمیزکننده های پوستی نیز به کار می رود. عمده کاربردهای پزشکی آن در درمان بیماری هایی نظیر سردرد، آنفولانزا، آسم، رفع استرس، و تورم های پوستی می باشد. مدت ها است که از روغن پالو سانتو جهت آرامش اعصاب و تقویت سیستم ایمنی استفاده می شود. بخور چوب این درخت نیز جهت رفع استرس و نگرانی تجویز می شود.

 

کاربردهای عطرسازی

تحلیل کَمی بخور چوب پالو سانتو نشان می دهد که نزدیک به ۶۰ درصد آن را لیمونن تشکیل می دهد و حدود ۱۰ درصد آن از آلفا ترپینول تشکیل یافته است. چوب پالو سانتو همانند بخور استفاده می شود که بویی خوشایند و تازه دارد و بسیار انرژی زا و آرامش بخش است. اسپانیولی های آمریکای جنوبی همیشه از بخور آن برای تمدد اعصاب و رفع استرس استفاده می کرده اند.

جهت تهیه عطر از روغن پالو سانتو استفاده می شود که به روش تقطیر مکرر چوب آن به دست می آید.

 

نگارش: تیم مقالات رویال عطر

استفاده از مطالب و مقالات وبسایت رویال عطر تنها با درج لینک سایت و  لینک صفحه ها امکان پذیر است .

بحث و گفتگو در قسمت نظرات همین صفحه

منابع:

https://sacredwoodessence.com/benefits/

https://en.wikipedia.org/wiki/Bursera_graveolens

https://draxe.com/palo-santo/

عطر های دارای این نوت