کاربر مهمان خوش آمدید       ثبت نام ورود

از آنجا که ازهر کیلو گرم تمشک تنها ۲ میلی گرم کتون رازبری به دست می آید، بنابراین استخراج طبیعی این ماده صرفه اقتصادی ندارد و هر کیلوگرم از “کتون رازبری” معادل ۲۰ هزار دلار قیمت دارد. بنابراین به شیوه مصنوعی و با بازدهی بسیار مناسب (حدود۹۹٪) این نت معطر را به شیوه سینتتیک تولید می کنند.

عنبرسائل یکی از مواد مورد استفاده در صنعت عطرسازیست . این ماده ارزشمند از ضایعات پستانداران دریایی سرچشمه می گیرد و هنگامی که به سواحل می رسد و در دست های یک عطرساز جای می گیرد بهایی همانند طلا می یابد.
رخی آن را «طلای شناور» می نامند در حالی که عده ای به آن عنوان سنگ جواهری عطرآگین را داده اند. واژه ی لاتین آن اَمبِر گریس (Ambre gris) است.

کاربردهای نعناع هندی یا پچولی در عطرسازی و ... چیست ؟
خواص و مضرات آن چیست ؟
چگونه رشد میکند و روش های کشت و تکثیر چیست ؟

در واقع ثابت شده که عطر اسطوخودوس یا لاوندر برای بهبود عملکرد خواب و سرکوب اضطراب موثر است بطوری که حتی از آن به عنوان یک درمان طبیعی باستانی در این موارد استفاده می شد.
از بین تمام مواد تشکیل دهنده ی عطر شاید به طور چشم بسته بتوان از لاوندر (اسطوخودوس) به عنوان شناخته شده ترین عامل در القای حس تسکین دهندگی و آرامبخشی نام برد.

صندل اهمیت زیادی در عطرسازی داشته و تنها تعداد انگشت شماری از مواد دیگر قابلیت رقابت با آن را دارند. چوب صندل با قیمت منحصر بفرد و رایحه ی گرم، ملایم، نرم و کرمی مانندش شناخته می شود. رایحه ی خاص ملایم آن سبب می شود تا ماده ای ایده آل برای ترکیب با سایر اسانس های عطرسازی قوی تر نظیر یاس، اسطخودوس و نعناع باشد.

زنان، عطرهایی تهیه و استفاده می نمایند که در یک دامنة بویایی محدود قرار گرفته است. وقت آن نرسیده که صنعت عطر، برای ارتباط دادن مصرف کنندگان به رایحه هایی که از آن لذّت می برند کار بهتری انجام دهد؟

شاید برای شما هم پیش‌آمده باشد در فروشگاه‌های بزرگ یا حتی کوچک عطر، فروشنده شروع به تعاریفی از قبیل مواد این عطر صد در صد طبیعی هستند برند فلان از برندهایی است که مواد طبیعی در عطرهایش استفاده می‌کند و …
سوال اینجاست اصلا نت طبیعی در عمل بهتر از نت مصنوعی است یا خیر ؟

در این مقاله که از نوشته های بسیار خوب جناب آقای شریف عطار می باشد ، در خصوص استفاده یا عدم استفاده کهربا در صنعت عطر سازی آشنا خواهید شد .