کاربر مهمان خوش آمدید       ثبت نام ورود

معرفی و بررسی تاریخچه برند نیش آدس د ونوستاس Aedes de Venustas

Aedes de Venustas  بوتیکی است در West Village نیویورک که در تولید عطرهای نادر و عجیب و غریب تخصص ویژه ای دارد.این بوتیک 22 سال پیش در سال 1995 افتتاح شد.صاحبان فروشگاه Robert gerstner و Karl Bradl در ابتدا به جای توسعه ی عطرهای خود, تمام حواس خود را روی برندهای دیگر جمع کرده بودند. بعد از چندین سال این شرکت عطرهای خود را عرضه کرد و  Aedes de Venustas Eau de Parfum  اولین عطر زنانه این برند بود که در سال 2012 توسط عطرساز معروف Bertrand Duchaufour خلق شد. این عطر تنها عطر زنانه این برند تا سال 2017 می باشد. طرح بطری از یک اثر هنری متعلق به سال 1920 الهام گرفته ، این اثرهنری را کارل در یک فروشگاه اجناس دست دوم درچلسی نیویورک یافته بود.الهام گرفتن از همین اثر بود که باعث شد کارل و شریکش رابرت به دنیای عطر و ادوکلن پا بگذارند و عطرهایی لوکس را خلق و روانه ی بازارکنند. خود Aedes de Venustas یعنی معبد زیبایی و برای رفتن به این معبد زیبایی باید قیمت نسبتا بالایی را هم بپردازید .

شیفتگی کارل به عطر و ادکلن زمانی آغاز شد که مادرش در دهه 80 عطری از Rothchild را برای کریسمس به او هدیه داد. او طوری شیفته ی بوی آن شده بود که شروع به تحقیق و کاوش در فروشگاه عطر کرد. به طوری که او چند سال بعد کلکسیون بزرگی از عطرهای گوناگون داشت که از همه ی آن ها استفاده می کرد ولی وقتی 20 ساله شد از اینکه همه عطرهای تکراری و مشابه میزنند خسته شد و شورو اشتیاق او برای  خرید و استفاده از عطر کاهش یافت,  تست عطرهای نیش (niche) باعث شد که عشق او به عطر بازگردد.

کارل در شهر کوچکی در آلمان بزرگ شده و وقتی 18 سالش شد به مونیخ نقل مکان کرد و در یک شرکت مالی شروع به کار کرد ، سپس اوقات فراغتش را در فروشگاه های عطر آن طرف خیابان، نزدیک محل کارش سپری می کرد. در همان زمان ها بود که او با همکارش رابرت آشنا شد و رابرت به او پیشنهاد کاری را در نیویورک داد. درسپتامبر 1992 آن ها به نیویورک آمدند و هر کدام در جاهای مختلفی مشغول کار بودند تا اینکه یک روز دوست کارل یک قسمتی از فروشگاهش را به آن ها اجاره داد تا آنجا کار کنند و این شروع پروژه ی Aedes de Venustas  بود.

در یک شب سرد در سال 1995 هنگاهی که آنها در روستای گرینویچ راه میرفتند, به یک فضای کوچکی در خیابان کریستوفر برخوردند که درست روبروی فروشگاه محصولات آرایشی MAC بود و جمعیت زیادی جلوی آن صف بسته بودند تا وسایل آرایشی بهداشتی خود را دریافت کنند و رابرت و کارل به این نتیجه رسیدند که جای خوبی برای راه اندازی بوتیک است. در آن سال ها هیچ بوتیکی در NYC وجود نداشت که به عطرهای نیش اختصاص داده شده باشد وهمین باعث توسعه و پیشرفت آن ها در صنعت عطر شد و بعد از اولین عطرشان که در سال 2012 به دنیا معرفی کردند ، 6 محصول دیگر هم در سال های مختلف تولید و عرضه کردند که همه ی آن ها مشترک برای زن و مرد است. جالب است بدانید که دومین عطر آن ها یعنی Iris Nazarena برنده ی جایزه ی عطر فوق العاده بنیاد عطر درسال 2014 شده است . این برند نیش با کیفیت و البته گران قیمت تا سال 2018 میلادی ، 9 عطر را در کارنامه درخشانش ثبت کرده است . آثار این برند قیمت فروش نسبتا یکسانی دارند . در ایران تا سال 1396 قیمت عطرهای این brand حدودا 500 هزار تومان بود.

نگارش : زهرا وظیفه

استفاده از مطالب و مقالات وبسایت رویال عطر تنها با درج لینک سایت و  لینک صفحه ها امکان پذیر است .

بحث و گفتگو در قسمت نظرات همین صفحه