کاربر مهمان خوش آمدید       ثبت نام ورود

بررسی تاریخچه برند آلفرد دانهیل (Alfred Dunhill)

خانه عطرسازی آلفرد دانهیل یک شرکت قدیمی می باشد که کالاهای لوکس بریتانیایی را برای علاقه مندانش عرضه میکند. آلفرد دانهیل متولد سال 1872 در انگلستان است. زمانی که الفرد 21 سال داشت (1893) ، کسب و کار سراجی پدر را بر عهده گرفت و شرکت دانهیل را در همین سال تاسیس کرد. برند دانهیل در زمینه تولید محصولات چرمی،عطر،کت وشلوار و ... فعالیت دارد.این شرکت در لندن مستقر است و هم چنین دارای یک کارگاه چرم میباشد.

در سال 1893 خودرو یک قطعه ی جدیدی از تکنولوژی به شمار می آمد و به خاطر همان برای مردم جذابیت خاصی داشت، به همین منظور دانهیل سراجی را به فروشگاه لوازم جانبی خودرو تبدیل کرد. دانهیل به غیر از لوازم موتور لوازمی مانند عینک ایمنی، پالتوهای چرمی و لوازم جانبی را به رانندگان عرضه میکرد. در سال 1907 دانهیل اولین فروشگاه توتون و تنباکو را در خیابان Duke باز کرد. تنباکو باعث پیشرفت های چشمگیری برای شرکت شد و اجازه داد که فروشگاه هایش در پاریس و نیویورک نیز گسترش یابد.

بعد از آن وی در سال 1910 کارخانه پیپ را در نزدیکی مغازه ی سیگار و تنباکو راه اندازی کرد و در سال 1915 پیپ هایش نام تجاری "white spot" را به خود گرفتند. بعد از جنگ جهانی اول شرکت دانهیل به صورت بین المللی گسترش پیدا کرد و دفتری در نیویورک درسال 1921 و فروشگاهی درمرکز پاریس در سال 1924 را باز کرد. اولین فندک هایی که میشد آن ها را فقط  با یک دست استفاده کرد درسال 1927 توسط شرکت دانهیل ساخته شد و همچنین اولین فندک هایی که با گاز بوتان کار میکرد در سال 1956  توسط این برند فعال ساخته شد، نسخه ویژه این فندک توسط دانهیل برای استفاده در فیلم جیمز باند "Dr.No"  تولید شد.

دانهیل در سال 1934 وارد دنیای عطر شد. عطرهای دانهیل به مانند محصولات دیگرش برای مردها طراحی شده است و تنها عطر زنانه ای که این شرکت تولید کرد مربوط به سال 2001 با نام Desire for a women بود. اولین عطر مردانه این برند مربوط به سال 1934 میشود. از عطرهای پرطرفدار این برند خوش قیمت میتوان به Icon Racing،Custom،Dunhill pure،Desire Black اشاره کرد.عطرهای آلفرد با همکاری عطرسازهایی مثل Carlos Benaim،Gerard Anthony و ... ساخته شده اند.

در اواخر دهه 1970 آلفرد دانهیل در مجموع 3500 محصول لوکس را در بیش از 20 فروشگاه در سراسر جهان عرضه کرد وتا سال 2011 ،5 منطقه ی عمده خرده فروشی در آسیا،اروپا،ژاپن،ایالات متحده و چین داشت.در سال 2007 اولین خانه آلفرد دانهیل در توکیو،ژاپن باز شد.در توضیح این خانه ها باید گفت که یک سری از خرده فروشی های دانهیل با نام خانه های آلفرد دانهیل وجود دارند که برای مشتریان مرد طراحی شده اند و به آن ها اجازه میدهد که با برند زندگی کنند، این خانه ها شامل سرویس خیاطی،سلمانی،مغازه های شراب،رستوران و آبگرم میباشد.این خانه ها در لندن،شانگهای،هنگ کنگ و توکیو واقع است.این شرکت از سال 1993 قسمتی از ریچمونت شد، این گروه یک گروه لوازم لوکس میباشد و از برندهای دیگرش میتوان به Van Cleef & Arpels،Constantin،Jaeger-Lecoultre و ...اشاره کرد. آقای آلفرد دانهیل در سال 1959 از دنیا رفته است . اگر یکی دو دهه دیگه زنده بود فکر کنم هواپیما هم میساخت :)

تمامی عطر و ادوکلن های تولید این برند از کیفیت متوسط، روایح دوست داشتنی ، کاملا مردانه و قیمت ارزانی برخوردار هستند و جزو برند های محبوب در بین برند های دیزاینر محسوب میشود . تمامی این ها باعث شده است که دانهیل در زمینه فروش عطر و ادکلن نیز موفق عمل کند .

نویسنده : زهرا وظیفه

استفاده از مطالب و مقالات وبسایت رویال عطر تنها با درج لینک سایت و  لینک صفحه ها امکان پذیر است .