کاربر مهمان خوش آمدید       ثبت نام ورود

Amouage

آمواژ یک خانه ی عطر لوکس بین المللی است. شاهزاده حمد بن حمد البوسعید در تلاش بود که هنر بزرگ عربی در عطرسازی را به منطقه بازگرداند و همچنین سلطان کابوس بن سعید السعید در این فکربود که هدیه ای ارزشمند داشته باشد تا هنگامی که کشورهای دیگر برای بازدید به عمان می آیند به رهبران آنها  هدیه داده شود به خاطرهمین برند Amouage به درخواست سلطان کابوس بن سعید السعید توسط شاهزاده حمد بن حمد البوسعید در شهر مسقط عمان در سال 1983 پایه گذاری شد. نام Amouage از ترکیبی از کلمه ی "amour " و یک کلمه ی عربی به معنی "امواج" گرفته شده است.خط  عطرهای تولید شده توسط آمواژ با مواد سنتی موجود در خاورمیانه مانند بخور, مشک, Agarwood , رز و ادویه جات توسعه یافته است.طراح عطر Amouage  دارای 85 عطر در کارنامه خود می باشد که اولین آن در سال 1983 و جدیدترین آن مربوط به سال 2018 می باشد. اولین عطر آمواژ که قبلا به این نام بوده و در حال حاضر به آن Amouage Gold میگویند، در سال 1983 توسط عطرساز فرانسوی Guy Robert خلق شد.این عطرساز بزرگ شاهکارهایی هم برای Hermes,Dior و Rochas خلق کرده است. دو محصول پرفروش اول Guy Robert برای Amouage یکی عطر گلی-آلدئیدی  Amouage Gold Woman و دیگری عطر چوبی-مشکی Amouage Gold Man می باشد که این عطرها باعث محبوبیت جهانی آمواژ شد.

نکته ی قابل توجه دیگر این است که بطری های کریستالی Amouage توسط  شرکت جواهرسازی بریتانیایی (British jewelry Company Aspreys ) توسعه یافته است و با طلای 18 قیراط پوشانده شده و شکل آن بستگی به جنسیت دارد و شیشه های عطر زنانه شبیه به مسجد کاخ Ruwi می باشد و درب شیشه های عطر مردانه در شکل خنجرهستند (خنجر سنتی عمان)... با این حال در سال 2006, Amouage طرح های خود را تغییر داد و الان بطری ها دارای طراحی استاندارد تری هستند.

برای ساخت عطرهای Amouage عطرسازان از درجه خاصی از بخور نقره و گل رز Taif استفاده کردند. این ها را میتوان در جنوب مناطق کوهستانی Dhofar یافت. یک رزین نادر خوشبو و رزها را با دست میچینند و با دقت به پایتخت منتقل میکنند.افسانه ای وجود دارد که قبلا در استان های دورافتاده روم و بین النهرین این نوع از بخور به اندازه ی طلا در نسبت 1 به 1 ارزش داشته است , بنابراین در عمان مواد تشکیل دهنده ی واقعا ارزشمندی برای عطرها انتخاب کرده اند.

آمواژ به خاطر بوی استثنایی خود یکی از گران ترین عطرها در جهان است و همچنین به خاطر استفاده از رایحه های عربی و اسانس های ارزشمند محلی مانند عود, مشک, کندرو چوب صندل در عطرهای خود توانسته موقعیتی استثنایی را در میان برندهای معروف بین المللی پیدا کند.این شرکت خود را به عنوان یک برند سلطنتی معرفی میکند که به وضوح در لوگوی خود آن را منعکس میکند که مهر و موم سلطنتی عمان را نشان میدهد.

Amouage اولین فروشگاه بیرونی خود را در دبی در سال 2011 باز کرد و بعد از آن فروشگاه های دیگری را در کشورهای دیگر مانند روم, میلان,  لندن و منطقه ی خلیج فارس و... افتتاح کرد.همچنین لازم به ذکر است که آمواژ تنها خانه ی عطر شرقی است که میتوان آن را در فروشگاه معروف Harrods در لندن یافت.

در جشن 30 سالگی , Amouage ,کارخانه مشهور و مرکز بازدید خود را در سال 2012 در شهر مسقط تاسیس کرد, کارخانه ساخته شد تا به گسترش بین المللی برند کمک کند و همچنین تورهایی را برای بازدیدکنندگان ارائه میدهد تا برند را بشناسند و بدانند که عطر چگونه تولید میشود.علاوه بر بوی خوش داخل ساختمان, معماری بی نظیر و برجسته ساختمان بازدیدکنندگان را متحیر می سازد.

از عطرهای دیگر این برند میتوان به Ubar(1995) , Dia(2002) , Ciel(2003) و Esprit dAmouage(2004)  اشاره کرد.Amouage  با عطرسازان معروفی مانند Randa Hammami, Cecile Zarokian, Daniel Maurel, Guy Robert و...همکاری داشته است.Amouage علاوه بر عطر, لوازم آرایشی و بهداشتی , لوازم لوکس منزل  و محصولات چرمی را هم شامل می شود. قیمت خرید عطرهای این برند حدودا 1 میلیون تومان میباشد.