کاربر مهمان خوش آمدید       ثبت نام ورود

BUGATTI

کمپانی بوگاتی (Bugatti) یک برند اتومبیل سازی فرانسوی با شهرت جهانی است که توسط اتوره بوگاتی (Ettore Bugatti) تاسیس شده است. یک طراح اتومبیل و یک مهندس ایتالیایی که در فرانسه زندگی و کار میکرد. آقای بوگاتی بعد پایان دوران مدرسه و سپری کردن دوره ای کوتاه در فرهنگستان هنر، در کارخانه تولید دوچرخه و سه چرخه سازی مشغول به شاگردی شد. او در آن زمان 17 ساله بود. ایشان در اولین سه چرخه موتور محور خود را در آن جا ساخت. پس از آن به وسیله سرمایه گذاری برادران Gulinelli در سال 1900، اولین اتوموبیلش را هم ساخت. این خودرو برنده جایزه نمایشگاه صنعتی بین المللی واقع در میلان شد. از سال 1900 تا 1904 او به عنوان مدیر فنی در کارخانه تولید ماشین De dietrich مشغول به کار شد. پس از آن او در Emi mathias به مدت 2 سال کار کرد. جایی که او ماشینی برای موتوری 4 سیلندر را طراحی کرد. 

در سال 1945 بوگاتی از دنیا رفت. یک شرکت ایتالیایی به نام Romano Artioli در سال 1991 نام تجاری اورا احیا کرد ولی آن شرکت دوام نداشت و بعد از تولید 150 ماشین در 4 سال یعنی تا 1995 دوباره بسته شد. درنهایت کمپانی قدرتمند فولکس واگن نام تجاری بوگاتی را خریداری کرد و کارخانه Molshrim را دوباره بازگشایی کرد. در سال 2005 این شرکت بوگاتی ویرون (veyron) را به شکلی بسیار لوکس طراحی کرد. خودرویی بسیار سریع با طراحی منحصر به فرد و خاص !

در سال 1999 به مناسبت جشن بزرگداشت 100 سالگی این کمپانی و البته به احترام خالق آن یعنی اتوره بوگاتی برپا گردید و عطری به نام Design & Motion Bugatti for men برای مردان تولید گردید. این عطر شعار لوکس و خبرگی را نشانه گرفته بود. رایحه ای چوبی و ادویه ای و البته گرم و شیرین که مناسب زمستان و پائیز است.

بخش طراحی و تولید عطر و ادکلن این کمپانی را گروه Jacques Bogart Group بر عهده گرفته اند و تا کنون 3 عطر را به صورت رسمی وارد بازار لوازم آرایشی و عطر و ادکلن کرده اند همچنین یک عطر به صورت غیر رسمی در سال 2013 روانه بازار شده است که از نظر بنده یک سروگردن از 3 عطر قبلی بهتر بوده است . نام آن Infinitblue میباشد که رایحه شگفت انگیزی دارد . عناصری همچون برگ بنفشه، برگ تنباکو ، برگ چای و ادویه های جذاب و پر حرارت بلو اینفینیت را ساخته اند.

مقاله کامل را در اینجا بخوانید : http://www.royalatr.com/ShowNews/1165/bugatti