کاربر مهمان خوش آمدید       ثبت نام ورود

معرفی و بررسی تاریخچه برند آدولفو دومینگز (Adolfo Dominguez)

آدولفو دومینگز شرکتی است با سابقه ی طولانی از سال 1973 به همراه یک کارگاه خیاطی کوچک. آقای آدولفو اولین طراح مد اسپانیایی است که فروشگاهی با برندی به نام خودش را در شهر مادرید باز کرد و کم کم کارهایش به مردم اسپانیا و همچنین کشورهای دیگر معرفی شد. او در ماه می سال 1950 در روستای Puebla de Trives ,Galicia متولد شده است.درسال 1968 آدولفو به فرانسه رفت و تحصیلات خود را در رشته ی هنر در دانشگاه Vincennes  گذراند و چند سال بعد به اسپانیا بازگشت و در رشته ی فلسفه و بخصوص هنر در دانشگاه سانتیاگو به تحصیل ادامه داد. او بوتیک پدرش را در سال 1970 اداره میکرد و در سال 1976 تحت تاثیر طراحان ژاپنی قرار گرفت و با دیدی مبتی بر سادگی و آزادگی پا به صحنه ی مد اسپانیا گذاشت, آدولفو اولین فروشگاه خود را در همین سال در شهر ourense باز کرد و اولین کلکسیون لباس های مردانه اش را راه اندازی کرد.

در سال 1981 کلکسیون کارهای خودش را در مادرید به نمایش گذاشت و در تمام این سال ها مشغول ارتقای خود در حرفه طراحی لباس بود. آدولفو دومینگز می گوید: " من میخواستم لباس هایم مانند پوست دوم باشد....لباس های من به همان اندازه ای که در روح و خرد آن تفاوت هایی است,تفاوت برجسته ای در شان و مقام ندارد “. درسال 1984 او اولین کلکسیون لباس های زنانه خود را خلق کرد و در همین زمان بود که شعار به یادماندنی دنیای مد اسپانیا برای اولین بار پدیدار شد, "چین و چروک زیباست" , یک عبارت تاریخی که در مورد علاقه ی شدید برند به هر چیز طبیعی و اعتقاد آن ها به این که لباس پوست دوم ما است, صحبت میکند.آدولفو در سال 1985 به عنوان یکی از مهمترین طراحان اروپایی زمان خود در مجله Luomo Vogue شناخته شد.

Agua Fresca اولین عطر مردانه آدولفو دومینگز است که در سال 1990 با همکاری Puig  آن را عرضه کرد.بوی این عطر خاطرات را تحریک می کند...باربی عروسکی است در دنیای مد, که توسط طراحان بزرگی برای آن لباس طراحی شده, آدولفو نیز به مناسبت 35 سالگی عروسک در سال 1993 مجموعه ای از طرح های منحصر به فرد را برای باربی خلق کرده است.در سال 1995 آدولفو اولین عطر زنانه را با نام Agua Fresca de Rosas  روانه بازار کرده است, نت های این عطر شامل گلبرگ های رز, زنبق دره ای و یاس بر پایه  ی چوب صندل , بلوط و مشک ترکیب شده است.

Iberia بزرگترین خط هوایی اسپانیا در سال 2004 از آدولفو خواست که یونیفرم هایی را برای کارکنانش طراحی کند, هوشیاری و ظرافت و سبک طراح کاملا با روحیه ی هواپیمایی مطابقت دارد.آدولفو دومینگز همچنین جواهراتی را طراحی کرده که این جواهرات نشانه ی علاقه ی او به طبیعت و عناصر طبیعی است.آدولفو علاوه بر پوشاک مردانه در زمینه ی پوشاک زنانه, جواهرات, عطر و لوازم ورزشی نیز فعالیت دارد. از خط های لباس مردانه و زنانه دومینگز میتوان به این خط ها اشاره کرد:U (برای مردان و زنان جوان), Salta (لباس ورزشی), Mi Casa , لباس های کودکانه و...

آدولفو دومینگز تا سال 2017 توانسته 34 رایحه را به مجموعه ی خود اضافه کند. عطر و ادوکلن های این برند اسپانیایی قیمت فروش مناسبی دارند و در رنج قیمت عطرهای دیزاینری همچون برندهای آزارو ، CK و ...

مترجم : زهرا وظیفه

استفاده از مطالب و مقالات وبسایت رویال عطر تنها با درج لینک سایت و  لینک صفحه ها امکان پذیر است .

بحث و گفتگو در قسمت نظرات همین صفحه