کاربر مهمان خوش آمدید       ثبت نام ورود

ما با Francois Henin  در Esxence 2018 همایش بزرگ ملاقات کردیم تا کشف کنیم که برند صاحب نام و معروفJovoy Paris  آماده راه اندازی عطر جدید خود یعنی  Remember Me می باشد. در این مصاحبه Henin روند توسعه و پیشرفت عطر که با سفری به خاورمیانه همراه عطرساز Cecile Zarokian خلاق خانم الهام گرفته شده است را شرح می دهد.

Francois Henin : بعد از عطر Private Label که توسط Cecile Zarokian  در سال 2008 تولید و به بازار عطر و ادوکلن عرضه شده بود ما همکاریمان را با  خانم Cecile  ادامه دادیم. برای مثال او عطر و بویی برای شمع Ambre ما ساخته بود. دو سال پیش من از او خواستم که با من به خاورمیانه بیاید تا ایده ی جدیدی برای طراحی یک عطر جدید  پیدا کنیم. ما لحظات فوق العاده ای داشتیم . به بازارهایی رفتیم که بوی ادویه جات می داد  ما پیش سازندگان عطر محلی رفتیم که بوی عطاری ها را میداد. به خانه دوستی دعوت شدیم  و غذای دریایی خوردیم و درباره ی تجربه خود به طور کامل بحث کردیم اما ایده ای برای عطر جدید نیافتیم. هر چیزی که ما تجربه کردیم زیبا بود ولی همه ی آن ها متعلق به  دنیای خاورمیانه بود و ما نمیخواستیم ایده های آن ها  را به راحتی کپی کنیم. آنجا بود که دوستان محلی ما را به صرف چایی مخصوص دعوت کردند، چایی سیاه که آن ها آن را  می جوشانند و سپس با شیر و هل مخلوطش می کنند . این نوع چای خیلی شیرین و شکردار است.

این چای می توانست به صورت چای مازالای تند باشد اگر در هند اتفاق می افتاد . این چای خیلی گرم کننده است ولی نه به خاطر داغ بودنش بلکه به خاطر مشتی از ادویه جات دیوانه کننده! و بعد شیرینی شکر و شیری که با ادویه جات مخلوط شده ، این چای را به شدت اعتیادآور می کند.

و این زمانی است که بوی گل فرانگیپانی به مشام رسید . در همین لحظه، Cecile  به ما گفت که او خاطرات شیرینی را از این گل دارد و به همین خاطر او را به یاد ماه عسلش و این که چقدر خوشحال بود می اندازد. و او گفت که این رویای اوست که راز گل فرانگیپانی را بداند و یک فرانگیپانی soliflore خلق کند.سپس به او نگاه کردم که چایی مخصوص مینوشید و آن زمانی بود که ما ایده ی مخلوط چای تند مخصوص را با بوی گل فرانگیپانی گرفتیم.

مختصری در مورد عطر Remember Me به این صورت بود: من مطمئنم که شما لحظاتی را در زندگیتان دارید زمانی که شما در حال عبور از خیابانی هستید یا در قطار هستید و ناگهان شما بویی خوب را استشمام میکنید که از منبعی نا شناخته می آید و شما از دوستانتان میپرسید چه کسی میتواند این بو را بدهد؟ آیا از آن مرد یا از آن خانم می آید؟ پس شما به مردم نگاه میکنید و سعی میکنید که حدس بزنید که چه کسی این عطر را زده است و می خواهید که عطری مشابه را پیدا کنید که مانند غریبه ای با بویی فوق العاده در شلوغی باشید.

این بار دومی است که ما از انگلیسی برای نام گذاری عطرمان استفاده کردیم. شما آن اسم های فرانسوی عجیب را دیده اید  مثل La Liturgie Des Heures  . واقعا چه کسی میتواند آن را تلفظ کند وقتی که فرانسوی نباشد؟ ما سخت تلاش کردیم تا یک عطر شرقی فوق العاده خلق کنیم و من خیلی از روند شکل گیری آن لذت بردم و عاشق کار کردن با Cecile  هستم چون او هیچ مرزی ندارد، او مایل است امتحان کند. شما می توانید ایده های دیوانه واری پیشنهاد دهید و او آن ها را انجام خواد داد و ایده را از آزمایش اول می گیرد.

و حالا داستان مخصوصا برای شماست, Sergey. من باید بین دو نسخه تصمیم میگرفتم: یکی خیلی گلی بود و دیگری خیلی شیری بود. من به Ekaterinburg رفتم تا سخنرانی ای درباره ی کلکسیون Jovoy Paris برای عاشقان عطر در فروشگاه  Cosmotheca داشته باشم. وسپس به سمت مسکو به فروشگاه گل سرسبد آن ها پرواز کردم.(Cosmotheca توزیع کننده ی روسی ماست). در آنجا تماشاگران را سورپریز کردم زمانی که هر دو نسخه را آوردم و گفتم: من نمی توانم تصمیم بگیرم و این غیرممکن است. بنابراین مردم حاضر در انجا فرصتی داشتند که هر دو عطر را بو کنند و آن ها رای دهند. شاید باورتان نشود اما نتایج 50-50 بود .

بنابراین Hayk از Cosmotheca  جلو آمد و گفت:" من رئیسم و من اینجا هستم که تصمیم بگیرم !  من این بطری رو انتخاب میکنم :|

 آیا Brennus  را به یاد دارید ،  بربری ای که روم را شکست داد و بیش تر شهر را تسخیر کرد؟ در پایان محاصره ی او رومی ها موافقت کردند که آزادیشان را با طلا بخرند و آن ها شروع به بحث درمورد وزن کردند . رومی ها در Capitoline Hill گرسنه بودند و شهرهم که سقوط کرد. در آنجا Brennus در مورد صحبتی که او به عنوان برنده بود و رومی ها شکست خورده بودند به شدت ناراحت بود . سپس او شمشیرش را روی ترازو انداخت و کلمات معروف را بیان کرد: "Vae victis " , که ترجمه  اش می شود  " وای بر فتح " . بنابراین برای من Hayk مانند Brennus  بود,  او با سنگین ترین رای خود به یکی از نسخه های عطر رای داد. نسخه برنده عطری بود که شیرین تر و تندتر است. این عصر منحصربه فرد تر ,  جذاب تر و آب دهان راه انداز تر است.

Remember Me به نظر میرسد که عطری منحصر به فرد و قوی است که قبلا در جایی دیدم . این عطر جذاب با یک خط پرطراوتی از مرکبات آغاز می شود که به ویژه فرانسوی, باطراوت و به مانند یک ادکلن بو می دهد که بعد از چند دقیقه قسمت کره ای شیر گرم شیرین به بیرون تراوش میکند. این خط شیری - خامه ای ویژگی عطر را  خوشمزه و گرم می کند. در بیس نت آن یا پودینگ و یا مخلوط سمولینای به شدت تند برای بزرگسالان می باشد . بله ادویه جات زیادی در این عطر وجود دارد .

روی پارچه و کاغذ ، عطر بیشتر عمر میکند تا روی پوست . بدون گرمای اضافی رایحه مرکبات را برای مدت طولانی تری نگه میدارد،  این سایه مرکبات – نارگیل- صابونی - گل رز از گل های پلومریا را به خوبی نشان میدهد.( گل های پلومریا از گونه های مختلف بوهای گوناگونی دارد ، بنابراین شرح آن آسان نیست).این یک بوی فوق العاده است که میتواند یکی از تعطیلات Polynesian French را به یاد بیاورد.  

هرم بویایی عطر جووی ریممبر می

نت های بالایی : لیمو,  ترنج هل

نت های میانی : فرانگیپانی , زنجبیل , چای

 نت های پایه : شیر, نوت های چوبی سدر سفید وانیل

 

مترجم : زهرا وظیفه

استفاده از مطالب و مقالات وبسایت رویال عطر تنها با درج لینک سایت و  لینک صفحه ها امکان پذیر است .

بحث و گفتگو در قسمت نظرات همین صفحه

مرجع : لینک

عطر جدید معرفی عطر پشنهاد عطر عطر جدید جووی ریممبر می مرا به خاطر بسپار

پیشنهادهای رویال عطر

برای ثبت نظر باید وارد سایت شوید ! ورود به سایت