کاربر مهمان خوش آمدید       ثبت نام ورود

دختران اینستاگرامی در خصوص عطر Baccarat Rouge 540 شگفت زده شده اند و غوغا میکنند. شمار کامنت ها در فرگرنتیکا به شدت زیاده. این عطر بسیار با کیفیت فقط 2 سال است که قابل دسترس برای خرید و فروش است. چون در سال 2014 فقط 250 عدد شیشه قرمز روشن  برای سالگرد Baccarat  تولید شده بود. (باکارات برندی بسیار مشهور در فرانسه است که قدمت زیادی دارد. این برند تولید کننده کریستالهای زیبا و لوکس است و فرانسیس کورکوژیان تنها عطر آن برند را ساخته است)

لذت بخش ، نفس گیر ، بیش از حد جذاب و فریبنده که همزمان وحشتناک ، ناخوشایند ، داروییست. من  نمیتوانستم از این عطر بگذرم بنابراین این عطر را تست کردم. خدای من .....  Baccarat Rouge 540 یه تجربه ویژه هست. رایحه خوب عطر من را یاد دو عطر می اندازد . یکی گنجینه ای به نام Nuit au Désert by Gobin Daudé است و دیگری  عطر خیلی مشهور Cool Water Davidoff for men که اولی به خاطر صمغ درخت نراد(کلیک کنید)  و عطر دومی به خاطر عنبرگریز بیش از اندازه اش و حس نمناکی که در آن وجود دارد .

صمغ چوب نراد مسئول بوی سوزن های کاج، حس و حال رزینی کاج ، شیرینی مربای توت فرنگی ، حسی همچون خمیردندان نعنایی و حتی مسئول رایحه کاراملی مانند عطر Baccarat Rouge 540 میباشد این صمغ یک ماده خام بسیار اصیل و بکر است . به نظر میرسد برخی ترکیبات سینتتیک کاراملی ، مثل اتیل مالتول و غیره ، به فرمول اضافه شده اند تا تاثیر خوشمزه آن را طولانی تر کنند. اگرچه اثر رایحه ای همچون شکر سوخته در که در عطر وجود دارد ، در نسخه Baccarat Rouge 540 Extrait de Parfum مشهودتر است.

Steffen Arctander درباره ی صمغ نراد چنین میگوید : قدرت بوی آن براحتی دست کم گرفته میشود آما شیرینی ملایمش در بسیاری از عطرها  به خوبی قابل حس کردن است. لذت واقعی چنین ماده ای اصولا وقتی که در مکان های نامعمول از آن استفاده میشود ، بدست می آید مثل آکوردهای شیپغی ، فوژه ای ، آکورد هایی با محوریت بنفشه ، میخک ، مر شیرین و غیره

به هرحال بخش مشخص کننده جنسیت عطر روی تم نمکی ، عنبر خاسکتری و چوب سدر خشک کار  شده است که کاملا مشخص است. اما بهتر است صبور باشیم همانند صمغ نراد که نیروی ماندگار و طولانی مدت 400 ساعتی دارد. حالا در نظر بگیرید با توجه  قدرت 400 ساعتی ذکر شده در بالا ، صمغAmberwood که در عطر استفاده شده است ، بیش از 4 هفته دوام داشته باشد . قدرت پایداری که عاشقان عطر همیشه به دنبال آن هستند !

حال شاید در خصوص رایحه دارویی و نمکی عطر بپرسید ...... به نظر من ، زعفران مسئول بخش تلخ ، یُدی و چوبی این عطر گران قیمت است. من علیه زعفران نیستم ... نه تحسینش میکنم و نه از آن نفرت دارم . به هر حال زعفران در فرهنگ غرب محبوب نیست....

اکنون فقط باید در مورد بخش شیرین و شاداب این عطر نیش صحبت کنیم . که رایحه ای همچون پرتقال نسبتا شیرین که به یک کیک بادامی نرم و پفی و حلوای فندقی و کارامل ترکیب شده ، دارد .

مترجم : زهرا وظیفه

استفاده از مطالب و مقالات وبسایت رویال عطر تنها با درج لینک سایت و  لینک صفحه ها امکان پذیر است .

بحث و گفتگو در قسمت نظرات همین صفحه

مرجع : لینک

 

 

بررسی عطر قیمت عطر خرید عطر فروش عطر کورکجیان رویال عطر

پیشنهادهای رویال عطر

 alir

والا من که پوشیدم بازخوردی که نگرفتم هیچ نظر هر کسی هم پرسیدم (چه دختر یا پسر) گفت بوی شکر یا قند سوخته میده الان قیمتش شده دو تا سه میلیون و باورم نمیشه کسی واسه این عطر همچین پولی بده

 meysam vazifeh

😂 البته این نقد از سایت فرگرنتیکا ترجمه شده . برای خود من این عطر 50 50 هست . نه ازش بدم میاد نه خیلی ازش خوشم میاد . ولی سلیقه ها متفاوته . خیلی ها این عطرو دوست دارند . که فکر کنم اگر قیمت بروز عطرو در فروشگاه های عطر ببینید نظرشون عوض بشه :)

برای ثبت نظر باید وارد سایت شوید ! ورود به سایت